Na Slovensku je 2 468 bankomatov, takmer každý tretí bankomat patrí Slovenskej sporiteľni

BRATISLAVA, 27. novembra 2012 (tlacovasprava.sk) – Mať bankomat za rohom, znamená pre klienta banky, že šetrí čas aj peniaze. Čím viac ich má banka, v ktorej má účet, tým je to pre ľudí výhodnejšie. Najširšiu sieť u nás má dlhodobo Slovenská sporiteľňa, ktorá prevádzkuje takmer tretinu bankomatov na Slovensku. Z celkového počtu 2 468 bankomatov, ktoré boli ku koncu tretieho štvrťroka na Slovensku v prevádzke, má najväčšia banka 768. Do konca roka ich plánuje mať až 773.

V bankomatoch Slovenskej sporiteľne klienti mesačne zrealizujú takmer 4,9 milióna transakcií v celkovom objeme 353 milióna eur. Najvyťaženejší bankomat sa nachádza v Zlatých Moravciach na námestí A. Hlinku, s takmer 11 tisíc výbermi mesačne.

Najširšiu sieť u nás má dlhodobo Slovenská sporiteľňa (SLSP), ktorá prevádzkuje takmer tretinu bankomatov na Slovensku – spolu 768. Zdroj: SBA

„Z najväčšej siete bankomatov profitujú predovšetkým naši klienti. Keďže bankomat svojej banky majú vždy poruke, bankové služby sú pre nich ešte dostupnejšie. Taktiež nemusia využívať bankomaty iných bánk, čím výrazne ušetria na poplatkoch. Navyše, majitelia Osobného účtu za výbery z vlastných bankomatov nič neplatia,“ povedal Milan Bednár, vedúci oddelenia kartových produktov Slovenskej sporiteľne. Podľa prieskumu, ktorý pre Slovenskú sporiteľňu zrealizovala agentúra GfK, až 95 % Slovákov považuje využívanie platobnej karty za dôležité. To zahŕňa zdarma a bez obmedzení všetky platby kartou a výbery hotovosti z bankomatov danej banky.

Slovenská sporiteľňa ako jediná banka na trhu tiež poskytuje majiteľom platobných kariet možnosť výberu takých bankoviek, aké im práve vyhovujú. Služba “voľba bankoviek” je veľmi populárna, využíva ju takmer tretina klientov pri výbere peňazí z bankomatu. Najčastejšie vyberanými sumami sú 20 € (14 %) a 50 € (13 %).

Slovenská sporiteľňa neustále rozširuje dostupnosť finančných služieb. V priebehu tohto roka nainštalovala 35 nových bankomatov vo všetkých regiónoch Slovenska. Banka taktiež začala do svojich bankomatov inštalovať zariadenia, ktoré umožnia slabozrakým a nevidiacim samostatne obsluhovať bankomat a využiť tak väčšinu jeho funkcií. V súčasnosti banka prevádzkuje 3 takéto bankomaty, do konca budúceho roka ich bude celkovo viac ako 100.

Slovenská sporiteľňa je s 2,5 miliónom klientov najväčšou komerčnou bankou na Slovensku. Jediným akcionárom Slovenskej sporiteľne je rakúska Erste Group Bank. Slovenská sporiteľňa má dlhodobo vedúce postavenie v oblasti celkových aktív, úverov pre obyvateľstvo, vkladov klientov, v počte obchodných miest a bankomatov. Komplexné bankové služby poskytuje v 295 obchodných miestach a 18 firemných centrách na celom Slovensku.

Celá správa tu.

Štefan Frimmer
Slovenská sporiteľňa, a. s., oddelenie komunikácie
Tomášikova 48, 832 37 Bratislava
tel. 02/48 62 43 54
fax 02/48 62 70 97
e-mail: frimmer.stefan@slsp.sk
press@slsp.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.