The Banker udelil spoločnosti Raiffeisen Bank International ocenenie Banka roka v regióne

BRATISLAVA, 29. novembra 2011 (tlacovasprava.sk) – Časopis The Banker, renomovaný špecializovaný časopis Financial Times LTD, udelil spoločnosti Raiffeisen Bank International AG (RBI) ocenenie „Banka roka” v regióne strednej a východnej Európy (SVE) a v piatich krajinách. Ocenenia boli odovzdané včera večer na ceremoniáli v Londýne.

Ocenenie „Banka roka” je už štvrtým vyznamenaním , ktoré spoločnosť RBI zatiaľ tento rok dostala za svoje strategické postavenie, výkon a excelentné služby poskytované privátnym a firemným klientom v regióne SVE. V apríli udelil časopis Global Finance spoločnosti RBI ocenenie „Najlepšia banka v regióne strednej a východnej Európy“ po ôsmy raz, v máji spoločnosť RBI po tretí krát získala titul „Najlepšia banka v regióne strednej a východnej Európy a Spoločenstva nezávislých štátov “ od EMEA Finance a v júli bola časopisom Euromoney po siedmy krát označená za „Najlepšiu banku v regióne strednej a východnej Európy“. Spoločnosť RBI získala ocenenie Banka roka regiónu SVE od časopisu The Banker už po šiesty krát.
„Fakt, že sme vyhrali Grandslam, teda získali všetky štyri dôležité ocenenia, potvrdzuje našu vedúcu úlohu v regióne SVE a náš obhájiteľný úspech. Ocenenia považujeme nielen za uznanie našej práce v ostatnom období, ale slúžia aj ako motivácia pre dosahovanie ďalších excelentných výsledkov“, uviedol Herbert Stepic, predseda predstavenstva spoločnosti RBI.

„Ocenenie Banka roka v Rakúsku zdôrazňuje kvalitu nášho poradenského prístupu a potvrdzuje spätnú väzbu našich klientov. Nie sme vnímaní len len ako poskytovateľ finančných služieb, ale aj ako dôveryhodný partner s excelentnými schopnosťami riešiť problémy“, povedal Karl Sevelda, podpredseda predstavenstva spoločnosti RBI, zodpovedný za firemných klientov. Štyri dcérske spoločnosti RBI, Raiffeisen Bank v Albánsku, Priorbank v Bielorusku, Raiffeisen BANK v Bosne a Hercegovine, ako aj Raiffeisen Bank v Rumunsku mali včera tiež dôvod na radosť nakoľko získali ocenenie „Banka roka” vo svojich krajinách.

Spoločnosť Raiffeisen Bank International AG (RBI) pôsobí v Rakúsku, kde je vedúcou korporátnou a investičnou bankou, a v regióne strednej a východnej Európy (SVE), ktorý tvorí jej domáci trh. V tomto regióne funguje RBI ako rozsiahla sieť dcérskych bánk, lízingových spoločností a pokrýva široké spektrum poskytovateľov ostatných špecializovaných finančných služieb na 17 trhoch. Spoločnosť RBI je jedinou rakúskou bankou siahajúcou do všetkých dôležitých svetových finančných centier a pôsobí aj v Ázii, ktorá je ďalšou geografickou oblasťou záujmu skupiny. Celkovo je k dispozícii 14,1 miliónom klientom na viac než 3 100 obchodných miestach, ktorých väčšina sa nachádza v regióne strednej a východnej Európy približne 61 000 zamestnancov spoločnosti RBI.

Spoločnosť RBI je plne konsolidovanou dcérskou spoločnosťou Raiffeisen Zentralbank Österreich AG (RZB). RZB nepriamo vlastní približne 78,5 % kmeňových akcií, zvyšok je voľne obchodovateľný. Akcie spoločnosti RBI sú obchodovateľné na viedenskej burze cenných papierov Vienna Stock Exchange. Spoločnosť RZB je centrálnou inštitúciou skupiny Austrian Raiffeisen Banking Group, najväčšej bankovej skupiny v krajine a je riaditeľstvom celej skupiny RZB Group, vrátane spoločnosti RBI. Časopis The Banker udelil RBI cenu Banka roka v regióne strednej a východnej Európy a v Rakúsku

Ďalšie informácie vám za RBI radi poskytnú:
Ingrid Krenn-Ditz (+43-1-71 707-6055, ingrid.krenn-ditz@rbinternational.com)
Christof Danz (+43-1-71 707-1930, christof.danz@rbinternational.com)
http://www.rbinternational.com, http://www.rzb.at

Kontakt pre doplňujúce informácie za Tatra banku:
Marína Smolková
hovorkyňa
marina_smolkova@tatrabanka.sk
02/5919 1593 | 0911 328 007

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.