JOJ Media House kupuje billboardovú firmu EPAMEDIA, pomôže jej k expanzii v regióne strednej a juho-východnej Európy

BRATISLAVA, 29. novembra 2012 (tlacovasprava.sk) – Medicur-Holding GmbH (Medicur), dcérska spoločnosť firmy Raiffeisen-Holding NÖ-Wien reg. Gen.m.b.H. vlastnená aj spoločnosťami UNIQA Versicherungen AG a Raiffeisen Zentralbank Österreich AG (RZB), prevedie svoju nepriamu 100%-nú dcérsku spoločnosť EPAMEDIA – EUROPÄISCHE PLAKAT-UND AUSSENMEDIEN GMBH (EPAMEDIA) do vlastníctva slovenskej  mediálnej holdingovej spoločnosti – JOJ Media House, a.s. Ukončenie transakcie je podmienené súhlasom kompetentných protimonopolných úradov.

Zúčastnené strany sa dohodli na nezverejnení výšky kúpnej ceny.

JOJ Media House je slovenská, mediálna, holdingová spoločnosť s podielmi v súkromných  slovenských televíziách TV JOJ a PLUS, ako aj v outdoorových reklamných spoločnostiach na Slovensku a v Českej Republike. Výlučným vlastníkom JOJ Media House je Richard Flimel.

Mag. Klaus Buchleitner, CEO Raiffeisen-Holding NÖ-Wien: “Spolu s JOJ Media House, úspešným hráčom na slovenskom a českom mediálnom trhu, sme pre EPAMEDIA boli schopní nájsť kupujúceho, ktorého hlavný predmet podnikania spočíva v oblasti médií. Výsledkom je preto win-win situácia pre obe strany. JOJ Media House a EPAMEDIA dokážu využiť synergie, vyjasní sa situácia pre EPAMEDIA a jej zamestnancov a spoločnosť má príležitosť na nový štart.”

Richard Flimel, JOJ Media House: ”EPAMEDIA je hodnotným prírastkom do nášho mediálneho portfólia a prináša nám významné príležitosti pre synergie a expanziu v regióne strednej a juho-východnej Európy. Tešíme sa, že môžeme s tímom v spoločnosti EPAMEDIA pracovať na ďalšom zlepšení trhového postavenia a ziskovosti na individuálnych trhoch.”

Billboardová a outdoorová reklamná spoločnosť EPAMEDIA je špecialistom na outdoorovú reklamu v Rakúsku, strednej, južnej a východnej Európe a má dcérske spoločnosti na Slovensku, v Českej republike, Bulharsku, Chorvátsku, Macedónsku, Rumunsku a Maďarsku. EPAMEDIA zamestnáva 392 ľudí a v predchádzajúcom roku vygenerovala obrat vo výške približne 98 mil. EUR.

Kontakt pre médiá:
info@jojmediahouse.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.