Systém zimných záhrad Schüco CMC 50 šetrí energiu a zaručuje bezpečnosť objektov (FOTOGALÉRIA)

BRATISLAVA, 29. novembra 2012 (tlacovasprava.sk) – Nejeden majiteľ rodinného domu sníva o praktickej a zároveň komfortnej zimnej záhrade. Zimná záhrada ponúka komfort a pocit domova nielen v zime, ale v každom ročnom období – či už vonku sneží, alebo svieti slnko, či je vonku jar, búrka, mráz alebo horúčavy. Popularita zimných záhrad rastie aj pre praktické hľadisko, ako je možnosť zväčšenia obytného priestoru, úprava či zvýraznenie architektúry rodinného domu, presvetlenie priestorov či možnosť preniesť si kus prírody do svojho obydlia.

Systém má vysokú tepelno-izolačnú schopnosť.

So zimnou záhradou si popri komforte bývania, ktorý sa získa vďaka dodatočnému obytnému priestoru a dizajnu krásnych tvarov, dajú užívať aj výhody energetických úspor, energetických ziskov a bezpečnosti. Systém zimných záhrad Schüco CMC 50 (Conservatory Modular Construction) ponúka rozmanité konštrukcie a vybavenie, s ktorými je možné zrealizovať akýkoľvek osobný sen o zimnej záhrade.
Energeticky úsporné
Samotná zimná záhrada ponúka potenciál na reálne energetické úspory a energetický zisk. Dopadajúce slnečné svetlo sa premieňa na teplo (napríklad, na vyhriatej dlažbe a pod.), ktoré cez vonkajší sklenený plášť nemôže uniknúť von. Tak vzniká skleníkový efekt, ktorý výrazne znižuje potrebu externých dodávok tepla z konvenčných vykurovacích zariadení. Pri dome so zimnou záhradou je teplotný rozdiel medzi okolitým prostredím a vnútornými priestormi nižší. To vytvára ideálnu ochrannú zónu medzi vonkajšou a vnútornou klímou a cez deň i v noci prispieva k účinnejšiemu šetreniu energiou – aj bez priameho slnečného žiarenia. Naproti tomu počas horúcich letných dní hrozí, že sa priestor zimnej záhrady prehreje. Tomuto problému je však možné predísť vhodnými tieniacimi systémami, posuvnými okenicami Schüco, ako aj markízami, ktoré sa postarajú o to, že sa značne zredukuje množstvo slnečného žiarenia, ktoré preniká dnu.
Okrem nevyhnutného komfortu by mal priestor zimnej záhrady poskytovať bezpečie podobne, ako iné priestory domu. Schüco venovalo tejto oblasti vývoja výrobkov mimoriadnu pozornosť. Špeciálne, proti vlámaniu odolné série profilov, určené na otvárajúce sa prvky, zodpovedajúca vysokoúčinná technika kovania a použitie bezpečnostného skla účinne chránia zimnú záhradu pred vlámaním a vandalizmom.
Dokonalý výhľad
Na dokonalé presvetlenie priestorov a pôsobivý vzhľad pre výhľad na terasu, či záhradu postačí aj posuvný dverný systém. Posuvný dverný systém ASS 70.HI je určený najmä pre otvory veľkých šírok s veľkoplošnými sklenenými konštrukciami. Hodnota zasklenia Ud  je nižšia než 1,5 W/m2K , čiže sa ľahko ušetrí energia a investícia sa oplatí. Dvere majú trvácne koľajničky z ušľachtilej ocele, krídla s hmotnosťou do 300 kg, výborné tesnenie proti hnanému dažďu a vetru a bezpečnosť dosahuje triedu odolnosti 2.
Po obvode sa ako rám osadzuje plochý rámový profil a nízky prah sa postará o vysoký komfort. Ľahká a tichá prevádzka posuvných prvkov zaručuje jednoduchú obsluhu. Maximálna priehľadnosť priestorov sa dá dosiahnuť použitím krídiel, ktorých výška a šírka môže dosahovať až 3 metre.
Alternatívne možnosti posúvania
V rámci hliníkových posuvných dverných systémov ponúka spoločnosť Schüco pre riešenie zimných záhrad aj alternatívne posuvné dvere ASS 70.FD. Tento systém sa dá otvárať ako dovnútra, tak aj smerom von, a pritom z obytného priestoru neubudne, pretože poskladané balíky krídiel možno úsporne zaparkovať niekde na boku. Je vhodný aj ako balkónové zasklenie.

Hodnota koeficientu Ud pod 2,0 W/m2K (so zodpovedajúcim zasklením) znamená vysokú tepelno-izolačnú schopnosť. Okrem toho systém spĺňa ochranu pred vlámaním do triedy odolnosti WK2 a má vysoké tesniace schopnosti proti hnanému dažďu (do 600 Pa). Ľahký a tichý chod po koľajničkách z ušľachtilej ocele a alternatívny nízky prah robia zo Schüco ASS 70 FD ideálny systém pre obytné a verejné priestory. Použitím špeciálnych sklenených tabúľ možno dosiahnuť zvukovo-izolačné parametre až do triedy 4 (zvukovo-izolačné schopnosť 40-44 dB).
Šetrenie bez ústupkov
Pre nekompromisné šetrenie energiou bez ústupkov v oblasti komfortu a dizajnu je určený okenný systém Schüco AWS 75.SI (Super Insulation) s vysokými (najvyššie má AWS 112.IC) tepelno-izolačnými vlastnosťami. Hliníkové energeticky úsporné okná ponúkajú maximálnu energetickú úspornosť a postarajú sa o výrazne nižšie vykurovacie náklady. Okenný systém nastoľuje priemernou hodnotou koeficientu od Uf – 1,3 W/m2K tepelno-izolačný štandard pre hliníkové okná v tejto sérii. Tieto hodnoty sú dosiahnuté pomocou rozšírenej izolačnej zóny s penovými izolátormi, optimalizovaným stredovým tesnením, ako aj pomocou nového princípu umiestnenia tepelnej izolácie do styku skla s rámom.

K zvýšeniu bezpečnosti je možné prispieť prostredníctvom skrytého kovania, resp. kontroly uzamknutia pomocou kovania Schüco TipTronic. V závislosti od použitého kovania a výberu skiel spĺňajú okná s krídlami z vnútornej strany predsadenými požiadavky až po triedu odolnosti WK3. Tepelno-izolačnej schopnosti vykazujú aj vysokú mieru zvukovo-izolačnej ochrany a ochrany proti poveternostným vplyvom.

O spoločnosti Schüco
Schüco je popredný dodávateľ plášťov budov a je považovaný za svetoznámeho odborníka na solárne riešenia, okná, dvere i fasády. Spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1951, má viac než 5 000 zamestnancov a 12 000 partnerských podnikov vo vyše 78 štátoch sveta. Ponúka aj najmodernejšiu okennú a fasádnu technológiu, efektívne solárne riešenia a individuálne poradenstvo pre architektov, projektantov, investorov a stavebníkov. Podnik má centrálu v nemeckom Bielefelde. Viac informácií nájdete na webovej stránke http://www.schueco.sk

Mgr. Romana Otočková

Account Manager
Kharisma, s.r.o.
Mobil: +421 948 450 550
E-mail: otockova@kharisma.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.