Okno Winergetic Premium Passive od OKNOPLAST spĺňa požiadavky pre pasívny dom (FOTO)

BRATISLAVA, 30. novembra 2012 (tlacovasprava.sk) – Aj keď sa zatiaľ tešíme z dobrého počasia, už čoskoro začnú vonkajšie teploty klesať pod nulu. Pri takomto počasí je najpríjemnejšie, keď nás pri návrate domov čaká príjemné teplo. Garancia komfortu v podobe tepla v domácnosti nemusí vždy znamenať vysoké účty za energie.

Okno Winergetic Premium Passive od OKNOPLAST spĺňa požiadavky pre pasívny dom
Okno Winergetic Premium Passive od OKNOPLAST spĺňa požiadavky pre pasívny dom

Jedným z účinných spôsobov, ako udržovať v dome vhodnú teplotu bez zvyšovania nákladov na kúrenie je montáž energoúsporných okien. Častokrát sa stáva, že netesné alebo len slabo tesniace okná sú cesta, ktorou nám teplo uteká z miestnosti.

„Dôležitým parametrom pri výbere okien pred ich nákupom je súčiniteľ prestupu tepla Uw. Čím je súčiniteľ Uw nižší, tým sú menšie straty energie. Treba dbať i na to, že niekedy výrobcovia na miesto súčiniteľa Uw (celé okno) uvádzajú súčiniteľ Ug (iba zasklenie), čo neodráža skutočnú úroveň strát,“ radí Peter Grocký, obchodný manažér spoločnosti OKNOPLAST.

OKNOPLAST ponúka za výhodnú cenu 3komorové štvorsklá, u ktorých je hrúbka skla iba 3 milimetre. Tieto nové skla zaisťujú tepelno-izolačné vlastnosti až o 40% vyššie ako tradičné dvojsklá, so sklenenými tabuľami hrubými 4 mm. Výrobca vyplnil komory tejto sústavy argónom, vďaka ktorému dosahuje súčiniteľ prestupu tepla iba Ug = 0,4 W/m²K. Spoločnosť zaviedla toto riešenia ako prvá v Európe.

Pre zákazníkov s najvyššími nárokmi pripravil OKNOPLAST okno Winergetic Premium Passive, ktoré spĺňa požiadavky pre pasívny dom. Podľa týchto požiadaviek by mal byť súčiniteľ prestupu tepla Uw nižší ako 0,8 W/m²K. Okno je okrem toho vybavené špeciálnym tepelným zosilnením – oceľový profil výstuhy je spojený s tepelnou vložkou vyrobenou zo živice a je tu možnosť použiť trojkomorovú sústavu skiel so súčiniteľom Ug=0,3W/m²K, vyplnenú kryptónom. Vďaka týmto prvkom klesá hodnota parametru Uw pre celé okna na iba 0,6 W/m²K.

Spoločnosť OKNOPLAST

OKNOPLAST patrí už 18 rokov k expertom vo výrobe plastových a hliníkových otvorových systémov. Svojim zákazníkom poskytuje služby šité na mieru prostredníctvom 1 450 predajní na Slovensku, v Čechách, v Nemecku, v Taliansku, v Rakúsku, vo Francúzsku, v Maďarsku, v Slovinsku, vo Švajčiarsku a Poľsku. Najkvalitnejšie komponenty, automatizovaný strojový park a najmä kvalifikovaný personál sú zárukou najvyššej kvality výrobkov spoločnosti OKNOPLAST. Jej potvrdením je európsky certifikát kvality Q-Zert, ktorý spoločnosť získala od nemeckého ústavu ift Rosenheim. Výrobný proces je riadený on-line a spĺňa všetky požiadavky ISO 9001:2000, ako aj novej normy Európskej únie EN 14351-1:2006. Spoločnosť má vlastné R&D oddelenie, ktoré pracuje nad sústavným zdokonaľovaním a hľadaním jedinečných riešení. Vďaka svojej inovatívnosti, ako prvá firma v Európe priniesla na trh množstvo riešení, ktoré sú dnes štandardom v sektore okien a dverí z PVC a tým udáva trendy v jeho rozvoji. Okrem iného sú to päťkomorový profil, sklo s koeficientom tepelného prieniku U=1,0, nízky balkónový prah a mnohé iné. Spoločnosť zamestnáva vyše 900 ľudí, ktorí predstavujú vysokú úroveň profesionality a odbornosti. Bohatá ponuka profilov, výplní, široká škála farebných odtieňov a doplnkov, a najmä presnosť vyhotovenia sú aspektmi, vďaka ktorým sa výrobky OKNOPLAST odlišujú vzhľadom a najvyššou estetickou úrovňou, pričom vytvárajú skutočnú vizitku stavby. Zákaznícke prieskumy a mnohé názory odborníkov potvrdzujú, že OKNOPLAST je momentálne  jednou z najlepšie rozpoznávaných značiek v Európe a to nielen medzi ľuďmi v sektore otvorových systémov, ale aj medzi koncovými zákazníkmi. Od januára 2012 je OKNOPLAST top sponzorom futbalového klubu Inter Miláno.

Tlačové kontakty:
MEDIA IN – public relations agentúra
Martina Kovalíková
Account / PR manager
Tel: +421 911 365 444
E-mail: martina.kovalikova@cohnwolfe.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.