Začína sa 34. ročník súťaže Nikon Photo Contest, pribudla kategória pre videosekvencie

BRATISLAVA, 4. decembra 2012 (tlacovasprava.sk) –  Spoločnosť Nikon odštartovala začiatok súťaže Nikon Photo Contest. Príspevky do jednej z najuznávanejších fotografických súťaží na svete sa môžu odovzdávať od 1.12. 2012 až do 28. februára 2013. Nikon Photo Contest (NPC) je nový názov pre súťaž, ktorá sa pod názvom Nikon Photo Contest International koná od roku 1969. Tento 34. ročník sa okrem nového názvu vyznačuje tiež dôležitými zmenami, ako je napríklad vytvorenie kategórie pre videosekvencie.

npc_v1_1_blackSúťaž NPC je tohto roku rozčlenená do štyroch kategórií: samostatné fotografie (kategória A), fotografický príbeh (kategória B, dve až päť myšlienkovo alebo tematicky zviazaných fotografií), fotografické videosekvencie (kategória C, videosekvencie s maximálnou dĺžkou 45 sekúnd) a Pohyblivé momentky (kategória D). V kategórii D spoločnosť Nikon prijíma diela zhotovené fotoaparátmi systému Nikon 1 pomocou nového režimu Pohyblivá momentka, ktorý spája v jeden celok statické fotografie a videosekvencie.

Do súťaže sa môžu zapojiť profesionálni aj amatérski fotografi zo všetkých krajín, s akýmikoľvek schopnosťami a skúsenosťami. Porota súťaže NPC obsahuje známych fotografov, aktívnych na celosvetovej scéne. Táto porota vyberie celkom 64 diel, ktorým bude udelená prvá, druhá a tretia cena v jednotlivých kategóriách, a tiež najlepšie dielo, ktoré získa Hlavnú cenu (Grand Prize). Novinkou je aj ocenenie Participants’ Award pre najobľúbenejší príspevok, ktorý vyberú samotní súťažiaci. Víťazné príspevky budú vyhlásené v lete 2013 a predstavené na verejnej výstave (miesto, dátum a ďalšie podrobnosti výstavy budú oznámené neskôr).

Víťazní súťažiaci budú odmenení finančnými čiastkami pohybujúcimi sa od 100 000 jenov (približne 970 eur) do 1 000 000 jenov (približne 9 700 eur), za ktoré si budú môcť nakúpiť produkty spoločnosti Nikon.

Ďalšie informácie týkajúce sa súťaže NPC, vrátane zoznamu porotcov, podmienok účasti, pravidiel súťaže, úplného zoznamu cien a podmienok jednotlivých kategórií, nájdete na oficiálnych webových stránkach http://www.nikon-photocontest.com.

Katarína Ofúkaná
Media & Communication Consulting, spol. s r.o.
Liptovská 2/A, 821 09 Bratislava
e-mail: katarina.ofukana@mcc.sk
tel.: +421 948 240 280

Eva Šoucová
Media & Communication Consulting, spol. s r.o.
Liptovská 2/A, 821 09 Bratislava
eva.soucova@mcc.sk
+421 948 268 368

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.