Vydražte obraz mladých výtvarníkov a získajte originálny vianočný darček! (FOTO)

BTATISLAVA, 5. decembra 2012 (tlacovasprava.sk) – 10 obrazov, 10 umelcov, 1 dražba. Pre veľký záujem, tak ako aj po minulé roky, prebehne pod záštitou známeho výtvarníka Jozefa Gertli Danglára, od 10. do 17. decembra elektronická dražba obrazov, ktoré namaľovali mladí výtvarníci z Občianskeho združenia Divé maky. Podporte ich talent kúpou niektorého z nich!

Svet očami detí zo združenia Divé maky

Prezentované obrazy vznikali pod odborným vedením profesionálnej výtvarníčky Gabriely Binderovej počas Letnej akadémie v Harmónii. Sú výsledkom jedinečného pohľadu mladých ľudí na svet okolo seba. Tematicky nadväzujú na kampaň „Nesúď podľa obalu“, v ktorej Danglár komixovou formou opísal príbeh boja rómskeho chlapca s predsudkami. „O všetkom najlepšie vypovedá obraz Jožka Goroľa – Lačho drom, ktorý v sebe nesie túžbu po premostení, akú pociťuje aj sám autor. Je to pohľad rómskeho chlapca, ktorý chce byť rešpektovaný a dennodenným úsilím na tom i pracuje. Pracovať musí o to viac, o čo sú naše predsudky väčšie, “ hovorí výtvarníčka a dodáva: ,,Je načase začať si všímať ľudí, ktorí nazbierali odvahu a vydali sa z istoty svojho prostredia do nie vždy priateľského a predsudkami naplneného prostredia majoritnej spoločnosti.“

Dražba obrazov
Program Divé maky sa venuje zlepšeniu kvality vzdelávania nadaných rómskych detí a zároveň sprostredkúva ich videnie sveta prostredníctvom kultúrnych akcií či festivalov širokej verejnosti. „Spolupráca na tomto projekte ma osobne veľmi teší najmä z toho dôvodu, že svoje skúsenosti môžem posunúť ďalej a pomôcť tak začínajúcim výtvarníkom na ich ceste za sebavyjadrením,“ povedal na margo svojej účasti Danglár. Elektronická dražba výtvarných diel umiestnených na webovej stránke http://www.divemaky.sk potrvá týždeň a výťažok z predaja každého obrazu pôjde na aktivity organizované združením v roku 2013. Zároveň je príležitosťou pre každého z nás získať originálny vianočný darček a súčasne podporiť zmysluplný projekt.
Kamila Balcova.
koordinátor aktivit OZ Dive maky
0903/ 939 505

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.