Značka DESJOYAUX medzi bazénmi znamená to isté ako BMW medzi autami (FOTO)

BRATISLAVA, 6. decembra 2012 (tlacovasprava.sk) – Špičkový bazén je ako špičkové auto. Neveríte? Tak si predstavte vaše vysnívané auto a váš vysnívaný bazén. Páči sa vám už na prvý pohľad, dizajn je potechou pre oko, je vašou pýchou, a v duchu dúfate, že vám ho vaši priatelia budú tak trochu závidieť. Vždy sa doň tešíte, a pokiaľ ste v ňom, nechce sa vám von. Na povrchu je všetko elegantné, uhladené, a vnútro riadi moderná výkonná technológia, na ktorú sa dá vždy spoľahnúť. Pôsobí luxusne a je dokonalo funkčné, praktické a vyriešené do posledného detailu. Navyše je tak technologicky vyspelé, že sa takmer nemusíte starať o údržbu. Nezostáva vám nič iné, než pozvať priateľov na jazdu. Alebo na skvelú párty pri bazéne?

Páči sa vám už na prvý pohľad, dizajn je potechou pre oko, je vašou pýchou, a v duchu dúfate, že vám ho vaši priatelia budú tak trochu závidieť
Páči sa vám už na prvý pohľad, dizajn je potechou pre oko, je vašou pýchou, a v duchu dúfate, že vám ho vaši priatelia budú tak trochu závidieť

Pokiaľ ste už našli vaše auto snov, je na čase začať hľadať aj taký bazén. Tak ako je Nemecko kolískou špičkových áut, tak Francúzsko je kolískou špičkových bazénov. Postupom času sa pre technologicky najvyspelejšie bazény s kompaktnou bezpotrubnou filtráciou ujalo dokonca označenie „francúzsky bazén“.

Technológiu „bezpotrubnej filtrácie“, ktorá pri bazénoch umožňuje kombinovať „bezúdržbovosť“ s vysokou kvalitou a dizajnovou vycibrenosťou, vo Francúzsku vynašiel a patentoval Jean Desjoyaux, ktorého rodinná firma je dnes svetovou bazénovou jednotkou. Značka Desjoyaux je medzi bazénmi tým, čím je BMW medzi autami. Ľudia si ju zvolia nielen kvôli dizajnu, ale aj vďaka špičkovej technológii.

V čom sa teda okrem luxusného dizajnu bazény Desjoyaux líšia od ostatných bazénov?

Bežný bazén, tak ako ho poznáme, je vlastne veľká nádoba plná vody, do ktorej vedú rôzne prívody a vývody, ktorými prúdi voda do zložitého zariadenia. Tam sa čistí v pieskových filtroch, prípadne ohrieva, a ďalším potrubím sa vracia späť. Celá táto sústava samozrejme časom starne a akákoľvek porucha potrubia vyžaduje, hlavne teda v prípade väčších bazénov, zložitú opravu. Často napríklad aj rozkopanie celého bazénu či záhrady. Vďaka zložitosti systému sa zároveň zvyšuje pravdepodobnosť úniku vody z bazénu a potrubia.

„Francúzsky bazén“ oproti tomu nemá jediný vývod ani prívod vody, ktorý by stavbu a následnú údržbu bazénu komplikoval. Systémom „strateného bednenia“ je možné vytvoriť ľubovoľný tvar bazénu. Po vybetónovaní sa dovnútra umiestni na mieru vyrobená výstelka, ktorá odsatím vzduchu presne priľne so stenami a vytvorí tak z jedného kusu dno aj steny bazénu. A to bez jedinej škáry, vpuste či výpuste, ktoré by v budúcnosti mohli narobiť problémy. Výhodou je aj fakt, že v prípade potreby je možné výstelku kedykoľvek rýchlo vymeniť a váš bazén bude zase ako nový. Životnosť takéhoto bazénu je takmer neobmedzená.

Pýtate sa, ako ale budem vodu filtrovať a čistiť? A čo keď ju budem chcieť aj ohrievať? Odpoveď nájdete práve v tajomstve bazénov Desjoyaux, ktorým je bezpotrubná filtrácia. Táto kompaktná jednotka, zavesená na okraji ako lodný motor, či vstavaná do steny bazénu, zvládne všetko, na čo iné bazény potrebujú veľké zázemie a množstvo potrubia. Všetko sa potom odohráva v jednom mieste, žiadne diery do bazénu, nulové riziko úniku vody, plne automatický a takmer bezúdržbový chod. Jednotka je vybavená dvomi kĺbovými tryskami, perličkou a LED svetlom. Môže byť aj doplnená protiprúdom a rôznymi typmi ohrevu. Všetko v jednom.

Francúzsku spoločnosť Desjoyaux na Slovensku zastupujú nasledovní predajcovia:

Bazény SLOVENSKO spol.s.r.o. – Bratislava, BADEO s.r.o. – Prešov

Viac informácií sa dozviete na:

http://www.bazenysnov.sk, http://www.zastreseniasnov.sk, http://www.virivkysnov.sk a http://www.desjoyaux.cz

Petra Vašová
Account Manager

M +421 911 269 368
T +421 2 5441 2192
PR.Konektor
Mudroňova 27
811 01 Bratislava
http://www.prkonektor.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.