Maja Demitrová pozýva na autogramiády, jej zbierka básní P.D. 38 bestsellerom predvianočného trhu (FOTO)

BRATISLAVA, TRENČÍN, 7. decembra 2012 (tlacovasprava.sk)  – Pre fanúšikov a čitateľov pripravilo vydavateľstvo Ottovo nakladateľstvo dve autogramiády a besedu s Máriou Demitrovou k jej nedávno vydanej zbierke básní P.D.38. Vo svojej poézii sa zamýšľa nad láskou, pominuteľnosťou okamihu aj osudom v súvislosti so stratou jej milovaného manžela – slávneho hokejistu Pavla Demitru.

Demitrová sa stretne s čitateľmi v Bratislave a Trenčíne.
Demitrová sa stretne s čitateľmi v Bratislave a Trenčíne.

Prvé stretnutie sa uskutoční v utorok 11. decembra o 18. hodine v predajni kníh Martinus na Obchodnej ulici v Bratislave. Súčasťou programu je autogramiáda aj krátka beseda autorky s čitateľmi.

Druhá autogramiáda je naplánovaná na stredu 12. decembra so začiatkom o 17. hodine v priestoroch kníhkupectva Panta Rhei v OC Laugaricio v Trenčíne.

Zbierka básničiek P.D.38 vyšla v náklade 2000 kusov v deň, keď by sa dožil Pavol Demitra veku, ktorý nosil na svojom hokejovom drese. Verše a maľovanie sú pre Máriu Demitrovú terapiou.

Publikácia obsahujúca jej intímne vyznania má 100 strán, obsahuje 53 básní (z toho 27 predtým nepublikovaných) a vyše 20 ilustrácií od Majky ako aj jej detí.

„V lete ma oslovil pán Svoboda z Ottovho nakladateľstva, či by som nechcela vydať zbierku. V tom čase som mala napísaných veľa nových básní, tak som súhlasila. Som veľmi rada, že vychádza práve na Paľkove 38. narodeniny,“ povedala Demitrová pri príležitosti uvedenia knižky na trh.

O básnickú zbierku Majky Demitrovej je mimoriadny záujem. Je to úžasne hlboké osobné vyznanie, nič podobné v knižnej podobe doteraz neexistovalo. Kniha svojím obsahom aj formou zaujala najmä ženy, ktoré s autorkou súcitia. Prežívajú s ňou jej bolesť, smútok aj lásku. Je to určite nádherný darček,“ uviedol  šéf vydavateľstva Vlastimil Svoboda.

Za prvý týždeň sa predalo 630 výtlačkov,  ešte žiadna básnická zbierka nemala medzi čitateľmi u nás taký ohlas!

Viac k tejto téme aj tu: V deň nedožitých 38. narodenín Pavla Demitru vychádza zbierka básní P.D. 38, autorkou je Majka Demitrová

.

Kontakt:
Magdalena Borovcová, RNDr.
Ottovo nakladateľstvo
Dostojevského rad 1, 811 09 Bratislava
Telefón: 02/526 323 85, 0915 496 125
info@ottovo.eu

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.