V Jasnej a na Štrbskom plese sa cez víkend začína lyžiarska sezóna

DEMäNOVSKÁ DOLINA, 7.decembra 2012 (tlacovasprava.sk) – Po dlhých mesiacoch lyžiarskej abstinencie sa konečne začína v Tatrách sezóna. Už túto sobotu 8. decembra sa bude lyžovať v stredisku Jasná Nízke Tatry aj na Štrbskom Plese. Konečne mrazivé teploty umožnili zasnežovanie zjazdoviek a podmienky zlepšil aj prírodný sneh.

Týždeň po hudobnom otvorení zimnej sezóny v Nízkych a Vysokých Tatrách sa oficiálne štartuje lyžiarska sezóna. V sobotu 8. decembra sa bude lyžovať v Jasnej aj na Štrbskom Plese.

Už minulý týždeň v piatok sa v Tatrách rozbehli zasnežovacie delá a Tatranci technicky snežia takmer nepretržite. Na Štrbskom Plese na lyžiarov čakajú zjazdovky Interski a Esíčko a v Jasnej budú jazdiť štvorsedačky Biela púť a Luková a lyžiari budú môcť vyskúšať zjazdovky Pretekárska Luková – Priehyba, Májová a Biela púť. Na južnej strane bude v prevádzke lanovka zo Srdiečka a vleky Krupová I a Kosodrevina – Lúčka.

Podľa predpovedí bude Tatrancom počasie naklonené aj v nasledujúcich dňoch, takže sa dá očakávať, že už čoskoro sa sprístupnia aj ďalšie svahy.

Nová sezóna priniesla pre lyžiarov aj niekoľko noviniek. Tou najväčšou je prepojenie Chopku. Už 1.12.2012 pri oficiálnom otvorení sezóny si vyskúšali návštevníci Jasnej 24-miestnu kabínkovú lanovku Funitel, ktorá vďaka upevneniu na dvoch lanách umožňuje jazdu aj pri extrémne vysokej rýchlosti vetra do 120 km/hod.. Lyžiari v Tatranskej Lomnici sa zase už čoskoro môžu tešiť na najväčší Aprés-ski bar na Slovensku s kapacitou až 156 miest aj na nové čalúnené sedačky v Lomnickom sedle.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je najväčším subjektom v oblasti cestovného ruchu na Slovensku, ktorá vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel Slovakia a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Spoločnosť navyše úzko spolupracuje s horským strediskom Štrbské Pleso. Do konca roka 2011 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 100 mil. € a ďalších 56 miliónov € má prispieť k zvýšeniu štandardu a návštevnosti našich hôr v najbližších rokoch. Posledná akvizícia TMR je Aquapark Tatralandia. Ide o najväčší slovenský termálny aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia.

Šarafínová Katarína <Sarafinova@tmr.sk>

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.