Značka Ikarov prináša na trh ružovú pleťovú vodu a oleje na mastnú a suchú pleť z bulharskej ruže (FOTO)

BRATISLAVA, 10. decembra 2012 (tlacovasprava.sk) –  Originálna ružová voda a ružový olej na tvár Ikarov využíva olej z Damašskej ruže. Tej sa najlepšie na svete darí v Bulharsku. V tamojšej Ružovej doline sa rozkladajú najväčšie plantáže  ruží na svete. Olej získaný z kvetov tejto oblasti má bohatšie zloženie, ako z plantáží v iných štátov sveta.

Kvety z Damašskej ruže z Bulharska sa zberajú len ráno, kedy obsahujú najviac oleja.
Kvety z Damašskej ruže z Bulharska sa zberajú len ráno, kedy obsahujú najviac oleja.

Kvety z Damašskej ruže sa zberajú len ráno, kedy obsahujú najviac oleja. Táto práca je naozaj drina. Najlepší zberači odovzdajú 50 kíl lupeňov, z čoho je len 7, 5 miligramov oleja. Pozberané lupene musia do 24 hodín spracovať. Éterický olej, ktorý je bezfarebný a príjemne vonia, z nich získavajú destiláciou vodnou parou.

Z Bulharska dovážajú ružový olej Američania, Španieli, Poliaci, Ukrajinci i Rusi. „A už tradičným odberateľom je francúzsky kozmetický priemysel, veď oleje získané z ruží bulharských plantáží sú súčasťou najznámejších parfumov,“ povedal JUDr. Dobromir Tabahnev, výhradný dovozca výrobkov Ikarov na Slovensko.

Ružový olej má ojedinelé účinky na ľudský organizmus, užívatelia ich oceňujú vo svete už tri storočia. Jeho používanie sa mení v rituál. Organizmus prijíma ružový olej cez pokožku a dýchacími cestami, dostáva sa do krvného obehu i lymfy. Samotný olej alebo pleťová ružová voda s olejom majú silné antibakteriálne účinky, nemusia sa pritom zastabilizovať žiadnymi konzervačnými látkami. Je to čistý vodný roztok bez alkoholu.

Ikarov priniesol na trh ružovú pleťovú vodu a oleje na mastnú a suchú pleť z pravej bulharskej ruže. Dostanete ich v lekárňach.

O PRÍPRAVKOCH IKAROV

Kvalitné 100 % rastlinné oleje získava firma Ikarov z orechov, semien a plodov rastlín lisovaných za studena. Sú jediným zdrojom polonenasýtených mastných kyselín. Urýchľujú bunkovú výmenu, zlepšujú hydratáciu, pomáhajú pri tvorbe kolagénu a fibrinogénu. Zlepšujú lokálny obeh krvi, lymfy a obnovujú elasticitu pokožky.

Spoločnosť v prvej fáze prináša 7 produktov: stimulátor na vlasy, olej na suchú pleť, olej na zrelú pleť, ružová voda, ružová voda s jojobovým olejom, telový mandľový olej a telový olej z hroznových jadier.
Viac na: http://www.ikarov.sk

Kontakt:
MediaDom, s.r.o.
Jana Beňová
+421 948 332 108
benova@mediadom.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.