Kolektory zo spoločnosti THERMO|SOLAR Žiar vydržia abnormálnu záťaž (FOTO+VIDEO)

BRATISLAVA, 12. decembra 2012 (tlacovasprava.sk) – Spojenie dvoch zelených technológií. Aj tak by sa dalo nazvať podujatie, ktorého hlavnými aktérmi bol lotyšský partner distribuujúci kolektory slovenského výrobcu zo Žiaru nad Hronom a miestna pobočka najväčšej automobilky sveta – Toyoty.

YO1 kolektory nepoškodí
YO1 kolektory nepoškodí

Keď sa povie ekologická značka, mnohých napadne práve automobilka Toyota. V rámci propagácie uskutočňuje mnohé aktivity zamerané na podporu ekológie. Jedným z nich je aj podujatie nazvané Toyota Green Family Day, ktoré každoročne organizuje lotyšský dealer, Toyota Latvia.

Spoločnosť Toyota samu seba prezentuje ako lídra v oblasti vývoja a výroby ekologických modelov a v rámci spomínaného podujatia hľadala Toyota Latvia vhodného spoločníka. Nakoniec oslovili lotyšského partnera firmy THERMO|SOLAR Žiar, firmu TAUPI SIA (www.solarcollectors.lv).

Toyota Latvia nás pozvala, aby sme v rámci obnoviteľných zdrojov energie reprezentovali solárny priemysel. Chceli, aby táto akcia bola zábavná a tak nás požiadali, aby sme vymysleli nejaký zaujímavý program aj pre rodiny. A tak sme sa rozhodli zaujať týmto spôsobom“, povedal zástupca firmy THERMO|SOLAR v Lotyšsku Dainis Millersons.

„Automobilke sa náš návrh páčil a tak sme sa dohodli, že otestujeme kolektory zo Žiaru pomocou modelov Yaris HSD a Prius. Ideou totiž bolo spojenie zelených technológií, teda, že hybridná technológia otestuje inú zelenú technológiu – slnečný kolektor“, pokračoval.

Testovanie jednej zelenej technológie pomocou druhej sa stretlo s veľkým záujmom verejnosti a po testoch s Toyotami Yaris HSD a Prius boli ľudia doslova nadšení. No s jedlom rastie chuť a po tom, ako si pred budovou showroomu všimli obrovský Land Cruiser 150, začali si pýtať aj tento model.

Toto sme s Toyotou dohodnuté nemali. No ľudia boli neoblomní a tak sme nakoniec pod tlakom verejnosti pristúpili aj k tomuto. Veď ako sa vraví – hlas ľudu, hlas boží“, popisoval vzniknutú situáciu.

Keď sa otvorili dvere showroomu a v nich sa objavil veľký čierny Land Cruiser 150, ľudia boli doslova vo vytržení. Každý čakal, že toto už kolektor TS 300 nevydrží a dôjde k jeho poškodeniu. Aj napriek tomu, že sme vedeli aké kvalitné sú kolektory firmy THERMO|SOLAR, neboli sme si ani my istí či to vydržia. Nakoniec sme boli príjemne prekvapení výsledkom, rovnako ako ľudia, ktorí neveriacky krútili hlavami a vyťahovali kamery a fotoaparáty, aby si tento unikátny moment zaznamenali“, dokončil príbeh pán Millersons.

.

.

Aj táto udalosť svedčí o tom, že kolektory zo Žiaru sú vysoko spoľahlivé a za ich exportom je tradične výborná kvalita výrobkov a jeden z najlepších pomerov kvality a ceny. V takmer 50 krajinách na celom svete spoľahlivo pracujú slnečné kolektory, niekedy aj viac ako 30 rokov, pričom sú neraz vystavené extrémnym podmienkam, či už v Patagónii blízko Antarktídy, alebo na najvyššej nemeckej hore Zugspitze, či v Nepále v Kátmandú. Ako kontrast k týmto mrazivým podmienkam možno uviesť aj ich používanie pri odsoľovaní morskej vody v Ománe, alebo v  marockom Marákeši, či v alžírskej púšti.

Ing. Štefan Kuča
PR agentúra PAPER LIFE
tel: 0905 555 140
email: paperlife@stonline.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.