Sezóna vo Winter Park Martinky sa začína 14. decembra, novinkou je sauna priamo pri svahu

BRATISLAVA, 12. decembra 2012 (tlacovasprava.sk) – Najväčšie a najvyššie položené lyžiarske stredisko v Turčianskej kotline – WINTER PARK MARTINKY na Martinských holiach, štartuje zimnú sezónu už tento piatok, 14.12. 2012. Milovníci bielych športov sa môžu tešiť na kvalitný prírodný sneh na dvanástich denne upravovaných zjazdovkách, unikátnu saunu, obľúbenú šesť sedačku a bezplatné parkovanie na upravenom priestore priamo pod vlekmi.

Príjemným prekvapením pre návštevníkov bude tento rok nezvyčajná sauna, ktorá sa nachádza priamo pri ubytovaní v Novej Ponorke. „Chceli sme potešiť našich hostí niečím nezvyčajným, preto sme využili spojenie mrazivého počasia vonku a horúceho vzduchu v saune, aby sme im umožnili vychutnať si jedinečný zážitok v lone krásnej zasneženej prírody. Saunovanie prináša navyše aj zdravotné benefity,“ vysvetľuje J. Balucha. K ďalším vymoženostiam spríjemňujúcim pobyt na kopcoch Martinských holí patrí aj bezplatný Hot Spot – WiFi internetové pripojenie.

Novinky sú v stredisku naplánované aj na ďalšie roky dopredu. „V plánoch do budúcnosti by sme radi využili jedinečnosť Winter parku Martinky, keďže je jedným z mála tzv. mestských lyžiarskych stredísk. Po dobudovaní osem miestnej kabínkovej lanovky budú Martinky dostupné verejnou dopravou priamo z mesta Martin, čo na Slovensku zatiaľ neexistuje,“ hovorí J. Balucha.

Na lyžiarov čakajú túto sezónu na Martinských holiach trate rôznej náročnosti, v celkovej dĺžke 9,5 km a prírodný sneh po celú zimu. „Hoci tradične mávame veľmi bohatú nádielku snehu, v prípade potreby nie je problém dosnežiť umelo, aby sme návštevníkom zabezpečili čo najkrajšie zážitky na svahoch,“ hovorí Juraj Balucha, manažér Winter park Martinky.

K celkovému komfortu rodinnej lyžovačky prispievajú aj viaceré služby, ktoré stredisko ponúka. Rodiny s deťmi sa môžu tešiť na špeciálne ceny skipasov, či detský lyžiarsky vlek, ktorý je pre deti do 12 rokov úplne zadarmo. „Naši najmenší môžu vyskúšať lyžiarsku škôlku, na začiatočníkov sa tešia skúsení inštruktori v lyžiarskej a snowboardovej škole. Samozrejmosťou je ski-servis, ako aj požičovňa lyží a snowboardov,“ dodáva J. Balucha.

Martinky nezabúdajú ani na bežkárov, ktorí si môžu vychutnať 5 km bežeckých tratí. Samozrejmosťou sú nezabudnuteľné zimné scenérie Martinských holí a vynikajúca kuchyňa najvyššie položenej reštaurácie v Turčianskej kotline – Aprés Ski Bar na zjazdovke “Flochova”.

Ing. Juraj Balucha

WINTER PARK MARTINKY
Tel.: +421908735295
Mail: balucha@proski.sk
http://www.martinky.com/

Martina Matejová
NEUROPEA
Tel.: + +421911019992
Mail: matejova@neuropea.com
WINTER PARK MARTINKY – Martinské hole, Malá Fatra (1 150 – 1456 m n. m.), stredisko ponúka 12 horských dopravných zariadení a 12 zjazdoviek o celkovej dĺžke takmer 9,5 kilometra

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.