*
článok
TLAČOVÉ SPRÁVY, Verejná správa & Politika

Starosta Rače Pilinský ďakuje za schválenie rozpočtu: Prioritou školy a cesty, začnú aj práce na voľnočasovom areáli v Knižkovej doline

BRATISLAVA, 12. decembra 2012 (tlacovasrava.sk) – Utorkový večer patril v Rači zasadnutiu miestneho zastupiteľstva, na ktorom bolo jeden z najhlavnejších bodov schvaľovanie rozpočtu na rok 2013. Po troch pozmeňujúcich návrhoch od poslancov sa nakoniec predložený rozpočet starostu Petra Pilinského schválil.

Peter Pilinský, starosta MČ Bratislava . Rača

Peter Pilinský, starosta MČ Bratislava . Rača

„Chcem sa poďakovať všetkým poslancom za spoluprácu a podporu. Som rád, že náš návrh rozpočtu prešiel. Robili sme ho pozorne a prihliadali sme na všetko, čo je v Rači nutné a potrebné vykonať,“ povedal na margo utorkového zasadnutia starosta Rače.

Medzi priority rozpočtu 2013 zahrnul Peter Pilinský najmä rekonštrukcie všetkých školských zariadení v Rači, pričom s niektorými opravami sa začalo už tento rok. „Búrame, vymieňame okná, staré kotolne, vynovujeme… S račianskymi školami a škôlkami nás čaká ešte veľa práce a sme radi, že sme sa jednoznačne zhodli na tom, že v tejto oblasti sú peniaze potrebné,“ povedal Pilinský, pre ktorého je ďalšou veľkou prioritou oblasť rekonštrukcie a údržby račianskych ciest, chodníkov a parkovísk, za čo hovorí aj päťnásobné navýšenie nákladov na túto oblasť oproti starostovania predchádzajúceho vedenia (rok 2010 – 12 tisíc eur, návrh na rok 2013 – 62 tisíc eur).

„Je veľa dôležitých vecí, ktoré by som mohol menovať a na ktoré sme vyčlenili peniaze, okrem iného aj zvýšenie platu našim pedagógom o päť percent, podpora športu, kultúry a vzdelávania v tom najkomplexnejšom rámci. Rád by zrealizoval vybudovanie cyklomagistrály medzi Račou, Vajnormi a Svätým Jurom, na ktorú však naša mestská časť prispeje len 10 percentami z jej celkovej sumy,“ povedal starosta a dodal. „Samozrejme sú veci, ktoré sme zatiaľ nestihli urobiť alebo sme na ne nenašli financie, nedá sa spraviť všetko naraz. Ale dobrým znakom je, že veci sa pomerne rýchlo hýbu vpred a že nakoniec vieme dospieť k dohode.“

Jediná vec, ktorá cez poslancov miestneho zastupiteľstva neprešla, bola pôvodne navrhnutých 450 tisíc eur na rekonštrukciu a revitalizáciu voľnočasového areálu v Knižkovej doline, ktorý už niekoľko rokov chátra.

„Trochu ma mrzí, že tento areál, ktorého projekt sme predložili aj verejnosti, nedostal väčšiu šancu, no na druhej strane som rád, že sa na jeho opravu vyčlenili aspoň nejaké peniaze. Myslím si, že tento areál raz bude veľkým lákadlom nielen pre Račanov, ale aj ľudí z celej Bratislavy. A vzhľadom na jeho polohu a možnosti využitia bude vlastne určený absolútne všetkým – od malých detí, cez tínedžerov až po najstaršiu generáciu,“ uzavrel Peter Pilinský.

Eva Miklánková
hovorkyňa starostu Rače
vedúca mediálneho a marketingového oddelenia MČ Rače
eva.miklankova@raca.sk
0908 700 551

Komentáre

One thought on “Starosta Rače Pilinský ďakuje za schválenie rozpočtu: Prioritou školy a cesty, začnú aj práce na voľnočasovom areáli v Knižkovej doline

  1. Pozmeňovací návrh, ktorý prešiel bol práve presun 250 000 € z amfiteátra na opravu ZŠ a MŠ Hubeného. Poslanci zhodnotili, že pri zlom stave ZŠ Hubeného je prioritou jej oprava a preto schválili presun peňazí.
    Takže starosta hovorí, že poslanci neschválili 450 000 € na amfiteáter – to je pravda, chýba tam však aj B – že presunuli 250 000 € na rekonštrukciu ZŠ Hubeného.
    Každý obyvateľ Rače, Krasňan aj Východného môže sám zhodnotiť, čo je dôležitejšie.

    Posted by Michal Drotován - poslanec MZ Bratislava - Rača | 12. decembra 2012, 12:16

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: