Magický dátum 20.12. 2012: Čo hovoria na údajný koniec sveta štatistiky Generali PPF Holding?

PRAHA, 13. decembra 2012 (tlacovasprava.sk) – Počas „magických dní“ sa v krajinách strednej Európy stáva zvyčajne menej poistných udalostí ako inokedy. Kým na Slovensku to platí posledných 5 rokov absolútne, ostatné krajiny V4 vykazujú premenlivé čísla. Prezrádzajú to výsledky interného prieskumu Generali PPF Holding (“GPH”), jednej z najväčších poisťovacích skupín v strednej a východnej Európe.

Magický dátum 20.12.2012 získal vďaka mayskému kalendáru nový význam. Niektorí totiž veria, že po ňom nastane koniec sveta. Z výskumu Generali PPF Holding, ktorý porovnával údaje zo spoločností GPH pôsobiacich v krajinách V4, však vyplýva, že minimálne obyvatelia Slovenska sa nemajú čoho báť. Počas takzvaných „magických dní“, vrátane piatku trinásteho, sa na Slovensku stáva výrazne menej poistných udalostí ako inokedy.

Štatistiky Generali PPF Holding: Počas „magických dní“ sme opatrnejší ako inokedy
Štatistiky Generali PPF Holding: Počas „magických dní“ sme opatrnejší ako inokedy

Údaje zo zdrojov Generali PPF Holding ukazujú, že naši susedia si už nemôžu byť takí istí. Hoci aj v Česku, Maďarsku a Poľsku sa nájdu „magické dni“ s nižším počtom vzniknutých poistných udalostí, neplatí to tak doslovne ako v prípade Slovenska.  Zatiaľ čo u nás sa za posledných 5 rokov počas vybraných „magických dní“ stalo v priemere o 42% poistných udalostí menej ako v bežný deň, tak v Česku je to v priemere menej o 17% a v Maďarsku klesá počet poistných udalostí počas „magických dní“ v priemere o 7%.

Výnimkou je však piatok trinásteho, ktorý tak v Česku ako aj v Maďarsku potvrdzuje v posledných rokoch svoju negatívnu povesť.

V Poľsku zasa zaznamenávajú každoročne iný extrém. Zatiaľ čo  20.09. 2009 a 20.11. 2011 pôsobili „magické dátumy“ mimoriadne pozitívne (až o 98% menej poistných udalostí ako v bežný deň), tak 20.08. 2008 a 20.10. 2010 ukázali svoju odvrátenú tvár a počet poistných udalostí bol vyšší ako v bežné dni.

Štvrtok 20.12. 2012 by podľa našich skúseností mohol patriť na Slovensku medzi pokojnejšie dni,“ prezrádza Richard Kapsa, hovorca Generali PPF Holding a dodáva: „Ak sa pozrieme na podobné dátumy v minulosti, tak či už 20.08.2008, 20.09.2009, 20.10.2010 alebo 20.11.2011 bol počet poistných udalostí výrazne nižší ako priemer bežného dňa. Platí to aj v prípade známych piatkov trinásteho. Vôbec najbezpečnejším „magickým dňom“ bola nedeľa 20.11. 2011, kedy našim klientom vzniklo 130 poistných udalostí, čo predstavuje len 40% bežne vzniknutých poistných udalostí za jeden deň.“

Celá správa tu: Slovensko sa konca sveta báť nemusí. Počas „magických dní“ sme opatrnejší ako inokedy.

Kontakt pre ďalšie informácie:

Zuzana Hliváková
Head of Marketing & Communication
Generali Slovensko
E-mail: zuzana.hlivakova@gsl.sk
Tel: (mobile): +421 907 701 137

Radim Jung
riaditeľ
Ewing Slovensko
E-mail: jung@ewing.sk
Tel: (mobile): +421 944 310 645

Generali PPF Holding B.V. pôsobí v 14 krajinách strednej a východnej Európy. Prostredníctvom svojich dcérskych spoločností Generali PPF Holding spravuje aktíva v hodnote viac ako 15 miliárd eur a poskytuje služby viac ako 13 miliónom klientov v regióne. Generali PPF Holding je registrovaná v Holandsku a hlavná organizačná pobočka sídli v Prahe, Česká republika. Generali PPF Holding B.V. je spoločným podnikom Assicurazioni Generali (51% podiel) a PPF Group (49% podiel).

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.