Zuzana Piussi vrací úder: Film Od Fica do Fica zdarma v české a slovenské online distribuci

JIHLAVA, 13. decembra 2012 (tlacovasprava.sk) – Režisérka Zuzana Piussi vyvolala dokumentem Nemoc třetí moci, který pojednává o soudním systému na Slovensku a o nejvyšším předsedovi slovenského soudu Harabinovi, mediální poprask. Čelí trestnímu stíhání za použití skryté kamery a hrozí jí až dva roky vězení.

Právě teď přichází do české a slovenské online distribuce s filmem, který vyvolává na Slovensku ještě větší rozruch. Její snímek Od Fica do Fica přinesl na Slovensku odmítnutí ve slovenských multikinech. Diváci mají ode dneška 12.12.2012 do neděle 16.12.2012 možnost film zhlédnout zdarma na DAFilms.cz. „Tento film je zásadní zprávou o Slovensku dnešních dní, je to bohužel neveselá zpráva, která vrací úder všem těm, kdo chtěli  režisérku umlčet, chceme všem slovenským dokumentaristům s Piussi včele nabídnout možnost alternativní cesty legální a online distribuce,“ říká tiskový mluvčí DAfilms Filip Kršiak.

Kauza Fico

Od voleb 2010 do voleb 2012 sledovala Piussi předvolební kampaň: politiky, jejich voliče, demonstrace proti Gorile i organizátory těchto demonstrací. Výsledkem je fascinující pohled na stav společnosti po dvaceti letech svobody. Výsledkem je silná deziluze z naděje, že může přijít skutečná politická změna.

Další filmy Zuzany Piussi

Ve svých filmech se Zuzana Piussi věnuje dalším kontroverzním tématům. Dokument Koliba je dokumentární detektivkou o osudu slovenského filmu. Konflikt homosexuality s katolickou vírou na Slovensku ukázala režisérka ve filmu Andělé pláčou. Tyto a další filmy je možné vidět zdarma, legálně a online do konce týdne na DAFilms.cz.

O Zuzaně Piussi

Zuzana Piussi nepatří mezi autory prvoplánově líbivých filmů. Její dokumenty jsou provokativní, často je točí sama, dokonce i bez přítomnosti kameramana. Filmy jsou pro ni „vnitřním puzením”, lidé ji nazývají hrdinkou, ona se však tak necítí. Ze všeho nejvíce se věnuje právě slovenským tématům, protože se vyhýbá „těm univerzálním evropským”, která jsou podle ní pod diktátem filmových distributorů a festivalů.

Film Od Fica do Fica zdarma zde.

Filip Kršiak
další informace: http://www.dafilms.cz

Email:
press@dafilms.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.