Knižné tipy na darčeky z Vydavateľstva Fragment, ktoré potešia celú rodinu (FOTO)

BRATISLAVA, 14. decembra 2012 (tlacovasprava.sk) – Akému darčeku sa potešia zaručene všetci, od najmenších detí, cez tínedžerov, rodičov až po starých rodičov? Jednoznačne knihe. Štatistiky dokazujú, že najpreferovanejším darčekom sú práve knihy. Najmenšie deti potešia najmä obrázkové leporelá, rozprávky od klasických autorov, tínedžeri vyhľadávajú fantasy literatúru, trilery a dobrodružné príbehy . Rodičia volia kvalitnú literatúru a starým rodičom urobí radosť kniha krížoviek s veľkými písmenami.

Jedna z obálok
„Vzhľadom k zhoršenej ekonomickej situácii na Slovensku, ľudia radšej ako vianočný darček uprednostnia cenovo dostupnú knihu pred drahšími darmi. Tento rok stúpol predaj elektronických kníh a preto aj Vydavateľstvo Fragment ponúka všetky obľúbené knižné série ako e-knihy,“ uviedla Iveta Kuzmová, riaditeľka Vydavateľstva Fragment.
Medzi tradične obľúbené darčeky pre najmenšie deti patria leporelá, rozprávky a obrázkové encyklopédie ako napr. Dinosaury, Najznámejšie bájky, Najkrajšie rozprávky a Krtko – veselé puzzle.

V posledných rokoch sme mohli vidieť v literatúre pre tínedžerov obrovský rozmach fantasy a sci-fi. Tento trend sa preukázal v obrovskom úspechu sérií Upírske denníky či Odkaz Dračích jazdcov. Obľúbenosť tohto žánru stále pretrváva, ale pridal sa tiež záujem o skutočné príbehy, v ktorých sa mladí čitatelia môžu stotožniť s hlavným hrdinom. V Nemecku zožala veľký úspech nová edícia trilerov pre dievčatá. Prvá kniha z tejto edície vyšla pod názvom Mrazivé leto vo Vydavateľstve Fragment v októbri 2012.
Knižné tipy pre vás:
Farebné leporelo zavedie deti na farmu, kde sa práve narodili malé kuriatka. Spoznajú všetky zvieratká, ktoré tu žijú, a s veselými skladačkami zažijú veľa zábavy.

175×205 mm/12 strán/8,49 EUR
Viete, aké trampoty môžu postretnúť školáka, keď nepremôže svoju lenivosť a trochu aj zaklame?

V jeden teplý deň sedel Samko v záhrade nad domácou úlohou, keď z ničoho nič spadol zo stromu na stôl žaluď. Nebol to však obyčajný žaluď – vykľul sa z neho dubový mužíček. Ak si myslíte, že priniesol Samkovi šťastie, mýlite sa. Samko a jeho kamarátka Jarka zažili kvôli dubovému mužíčkovi množstvo nepríjemností a zmätkov. Ako sa veselé dobrodružstvo skončí, keď deťom pribehnú na pomoc kocúr Uhlík a pes Princ?

166×230 mm/viaz./72 strán/6,99 EUR

Svet zvierat pripomína obrovskú pretekársku dráhu. Každý sa snaží byť najlepší, najmä preto, aby prežil. Nad schopnosťami niektorých tvorov sa vám bude tajiť dych.
Viete,
ktorá žaba by dokázala otráviť dvadsaťtisíc myší?
Aké rýchle je v skutočnosti slimačie tempo?
Ktorý živočích vybudoval kolóniu väčšiu než Slovensko?
To všetko a ešte oveľa viac rekordných výkonov obyvateľov súše, vzduchu i vody na vás čaká v tejto obrazovej encyklopédii plnej prekvapivých zaujímavostí.

195×255 mm/viaz./48 strán/5,99 EUR

Založte si svoj vlastný klub!

Starostlivo si zapíšte všetko o členkách klubu a ich mačičkách. Pripravte spolu pravidlá, nakreslite logo a vymyslite si prezývky. Svoje poznatky si môžete overiť v teste. Čaká vás skvelá zábava pri spoločných výletoch a prechádzkach.
160×200 mm/viaz./96 strán/7,99 EUR
V mestečku Marbella, na juhu Španielska si pätnásťročná Lyra pripadá ako v raji. Až do chvíle, keď zmizne jej spolužiačka Pia. Onedlho Piu nájdu mŕtvu, a tak sa z letnej idylky stáva zlý sen. Lyre a jej kamarátom sa zdá, že polícia nekoná dosť pružne, chcú preto prísť vražde na kĺb. Aj keď Lyrina mama netuší, čo jej dcéra podniká, Lyre sa zdá, že sa správa divne: odmieta hovoriť o minulosti, keď Lyrina staršia sestra zomrela pri autonehode. Lenže Lyra je presvedčená, že jej sestra žije. Čo jej matka tají? Aké desivé tajomstvá mali zostať navždy skryté?
135×203 mm/brož./176 strán/7,99 EUR

Prvý diel novej fantasy od L. J. Smith (autorky Upírskych denníkov)!
Stredoškoláčka Poppy sa dozvedá, že trpí rakovinou slinivky brušnej a zostáva jej len pár týždňov života.
Musí sa zmieriť s ortieľom neúprosnej diagnózy alebo existuje možnosť záchrany?
James, Poppin priateľ, ktorý ju tajne miluje, jej ponúkne nesmrteľnú existenciu v Ríši temnoty.
Zákony Ríše temnoty sú však absolútne jasné: ľudia sa nikdy nesmú dozvedieť, že ríša existuje, a jej príslušníci sa nesmú zamilovať do človeka. Porušenie zákonov má strašné následky.

115×183 mm/brož./248 strán/6,99 EUR

Pobavte sa pri lúštení krížoviek, vyskúšajte v kuchyni rady a tipy ukryté v ich tajničkách a uvarte chutné jedlo podľa priložených receptov na každú príležitosť. Prajeme vám príjemnú zábavu aj dobrú chuť!

208×296 mm/brož./128 strán/3,99 EUR

PR manažérku Mgr. Ivetu Výraštekovú Dalmádyovú

Tel.: +421 905 865 097
E-mail: dalmadyova@fragment.sk
O Vydavateľstve Fragment:
Vydavateľstvo Fragment, s. r. o., vzniklo na Slovensku v novembri 2004 ako pobočka Nakladatelství Fragment, s. r. o., ktoré v Česku pôsobí už od roku 1991 a v súčasnosti patrí medzi najväčších vydavateľov v Českej republike. Počas svojej existencie na Slovensku sme vydali už vyše 800 titulov a urobili radosť tisíckam čitateľov. Hlavným predmetom nášho záujmu je literatúra pre deti a mládež, no naša ponuka je oveľa širšia. Vydávame beletriu, populárno-náučnú literatúru, pracovné zošity, leporelá, samolepkové albumy, učebnice, slovníky… Z rozmanitej produkcie si vyberú všetci od detí, ktoré začínajú spoznávať svet okolo seba, cez školákov lúskajúcich dobrodružné príbehy, až po náročných dospelých čitateľov.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.