Maďarský Sárvár získal prívlastok liečebná oblasť (FOTOGALÉRIA)

BRATISLAVA, 13. december 2012 (tlacovasprava.sk) – Maďarský Sárvár, najznámejšie kúpeľné mesto v Európe, nachádzajúce sa len pár kilometrov od Bratislavy, získalo prívlastok liečebná oblasť. Okrem jedinečných minerálnych vôd, perfektnej klímy, výnimočného prostredia a tiež pozoruhodného kultúrneho dedičstva sa tak Sárvár môže pýšiť ďalším prívlastkom. Svoj podiel na certifikácii oblasti má aj päťhviezdičkový Hotel Spirit, ktorý spĺňa všetky požiadavky ministerstva zdravotníctva na jej udelenie. Certifikáciu, ktorú za posledných 28 rokov nezískalo žiadne mesto, udelila starostovi hlavná lekárska dôstojníčka v krajine Judit Paller. Sarvár sa tak zaradil medzi trinásť oblastí v Maďarsku s týmto prívlastkom.
Podľa maďarského ministerstva zdravotníctva môže prívlastok liečebná oblasť získať územie, ktoré disponuje prírodnými liečivými zdrojmi (minerálna voda, klíma), spĺňa kritériá prítomnosti medicínskych zariadení, ponúka tiché prostredie pre nerušené lekárske procesy a pokojnú relaxáciu (čistý zvuk, nízka hladina hluku, prítomnosť chránených zelených plôch) a jeho súčasťou je tiež fungujúca infraštruktúra.
Mestečko Sarvár ponúka okrem prírodných liečivých vôd klimatické prostredie, ktoré sa nachádza vysoko nad požadovaným priemerom. Okrem hladiny nízkeho zvuku spĺňa aj kritériá miery znečistenia ovzdušia. Okrem chráneného životného prostredia ponúka Sarvár aj pozoruhodné kultúrne dedičstvo.

Hotel Spirit

Hotel Spirit, ktorý v roku 2010 získal ocenenie European Health & SPA v kategórii Najlepšia kúpeľná destinácia 2010, poskytuje ideálne prostredie pre regeneráciu a dobitie psychických a fyzických batérií. Okrem iného disponuje vlastným prameňom liečivej vody s teplotou 46°C, ktorý vyviera z hĺbky 1056 metrov a napúšťa sa do 11 bazénov. Všetky bazény sú denne zásobované čerstvou nefiltrovanou liečivou vodou Spirit. Bazény sa denne čistia a plnia čerstvou termálnou vodou, bez akýchkoľvek chemických prísad. Výnimočná čistota a zloženie vody z rôznych minerálnych látok, ako napr. oxid uhličitý, chlorid sodný a stopové prvky, robia vodu jedinečnou. Voda je príjemne mäkká, bez zápachu, jemnej konzistencie a je vhodná na klasické balneoterapeutické ako aj moderné fyzioterapeutické liečebné využitie.

Liečebná voda Spirit je vhodná na liečbu chronických ochorení pohybového ústrojenstva, na liečbu pooperačných stavov, úrazových stavov, ako aj relaxačných ošetrení svalov pri reume mäkkých tkanín. Liečivá voda tvorí taktiež základ mnohých wellnessových a skrášľovacích kozmetických ošetrení, diétnych programov a liečebných procedúr.

Okrem toho Hotel Spirit disponuje aj liečivou kryštálovou vodou Sarvar Thermal Crystal, ktorá vyviera z hĺbky takmer 2000 metrov má vysoký obsah soli s jedinečnou kombináciou minerálov a stopových prvkov. Táto kryštálová liečivá voda sa však nevyužíva na komerčné účely – je k dispozícii len pre hostí Hotela Spirit. Je vhodná na liečbu pohybového ústrojenstva, pri ochoreniach kĺbov a chrbtice, kožných ochoreniach, gynekologických ochoreniach, má priaznivý vplyv na niektoré formy neplodnosti, urologických ochoreniach, respiračných ochoreniach a je vhodná tiež na rehabilitáciu po športových úrazoch.

O účinkoch kryštálovej vody Sárvár Thermal Crystal hovoria aj výsledky prieskumu, v rámci ktorého podstúpilo viac ako 1500 pacientov 15 000 procedúr. V prípade reumatoidnej artritídy, osteoartrózy kolena, sedacej artrózy či degeneratívnych zmien bedrovej chrbtice došlo k zlepšeniu o 59 – 70%. Výsledky preukázali zlepšenie aj v oblasti urologických ochorení – v prípade chronického zápalu, chronického zápalu prostaty, epidimitis či testikulárnej chirurgie sa preukázalo zlepšenie o 66 až 88%. V rámci gynekologických ochorení bola dosiahnutá úspešnosť 72 až 92%. Rehabilitácia športových úrazov, zranenia horných a dolných končatín, modriny či bolesti svalov, doasiahli 63-86% úspešnosť.

Hotel Spirit je tiež súčasťou združenia spájajúcich liečivé hotely na celom svete – The Healing Hotels of the World. Cieľom združenia je ponúkať budúcim hosťom destinácie, ktorých hlavnou prioritou je poskytovať vysoko kvalitnú liečbu založenú nielen na starostlivosti o krásu a relaxáciu, ale aj o vnútornú rovnováhu. Do združenia sú hotely prijímané na základe pozvania a musia prejsť konzultáciou založenou na prísnych podmienkach. Členstvo hotela Spirit v tomto združení je ďalším dôkazom, že je hodný byť jednou z najlepších zdravotných turistických destinácií v Maďarsku.

V budúcnosti sa Sárvár plánuje zdokonalovať nielen v rámci kúpeľnej oblasti. Jedným z najbližších plánov je spojiť centrum mesta s Hotelom Spirit liečebných chodníkom a mesto tiež plánuje zrevitalizovať blízke jazero.

Informácie o hoteli
The Spirit Hotel Thermal Spa***** je najnovším päťhviezdičkovým hotelom v Maďarsku. Nachádza sa v strategickej lokalite, ktorá zabezpečuje ľahkú dostupnosť aj pre hostí z okolitých štátov. Leží iba 120 km od Viedne, 130 km od Bratislavy, 140 km od Grazu a 200 km od Budapešti. Budovu hotela, obklopenú nádhernými lesmi, siedmimi jazerami a vzdialenú od centra iba 15 minút chôdze, uviedli do prevádzky na jar 2008. Hotel má svoj vlastný minerálny prameň, ktorý je starý 250 miliónov rokov a vyviera z hĺbky 1 056 metrov. Zásobuje všetkých 22 bazénov v komplexe s úctyhodnou plochou 10 000 m2. Svojim hosťom ponúka 273 individuálne a elegantne zariadených izieb a apartmánov, ako aj veľké medicínsko-terapeutické centrum, ktoré je európskym unikátom. Viac o hoteli sa dozviete na stránke http://www.spirithotel.hu.

Kontakt:
Romana Otočková
Kharisma, s. r. o.
Mobil: +421 948 450 550
E-mail: otockova@kharisma.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.