Spoločnosť CCC vám radí, ako si ochrániť obuv zime (FOTOGALÉRIA)

BRATISLAVA, 14. decembra 2012 (tlacovasprava.sk) – „To chce pokoj a nohy v teple,“ povedal Josef Švejk a mal svätú pravdu. S príchodom zimy by ste mali dbať nielen o vaše topánky, ale tiež o svoje nohy, aby boli v teple a suchu. Prinášame vám niekoľko tipov, ako na to. Príslovie soľ nad zlato iste neplatí pre topánky, pretože v zimnom a zasneženom období sú často chodníky posypané soľou a môžu na našich topánkach zanechať nepekné fľaky. „Keď na topánkach objavíte stopy od soli, ihneď ich utrite vlhkou handrou, až potom ich dajte usušiť. Ak sú škvrny príliš výrazné, namočte handru do zmesi octu a vody v pomere 3:1,“ hovorí Alena Langová zo siete predajní obuvi CCC. Až po očistení od soli ich môžete dať vysušiť. Ako prevenciu proti soli môžete u topánok z hladkej kože použiť tiež indulonu, ktorá ich výborne premastí.

CCC_79,90 eur
CCC_79,90 eur

Ako si správne usušiť topánky
„Kožené topánky nikdy nesušte v blízkosti radiátora. Mohli by stvrdnúť. Najlepšie je použiť osvedčený trik s novinami. Nimi vypchajte topánky cez noc,“ dodáva Alena Langová zo siete obchodov CCC. Ak často chodíte na hory, tak sa vám iste vyplatí zaobstarať si elektrický sušič topánok. Ten bezpečne a rýchlo vysuší navlhnutú obuv. Je vhodný tak na kožu, ako aj na gumu. Na mokré topánky od blata si zaobstarajte špeciálny „odkvapkávač“ na obuv s vyvýšenými okrajmi, ktoré zabránia odtoku vody na podlahu. Alternatívou na odloženie topánok je podložka z bambusu, ktorá je vodeodolná.
Aby vás nohy neoziabali
Okrem našich topánok by sme mali v zime ochrániť i naše nohy, a to predovšetkým proti nepríjemnému chladu. Je dobré kúpiť si zimné topánky, ktoré sú nám trochu voľnejšie, aby sme si do nich mohli dať aj teplejšie ponožky. Rozhodne sa oplatí investovať do ponožiek s vysokým podielom bavlny, ktoré v zime príjemne hrejú. Ak športujete, tak sa vám iste budú hodiť aj termoponožky. Tie skvele odvádzajú vlhkosť. Kupujte si kvalitné kožené topánky, aby nohy mohli voľne dýchať. A ani v zime nezabúdajte dopriať nohám kvalitnú pedikúru.

O SPOLOČNOSTI CCC
Spoločnosť CCC OBUV SK, s.r.o. je najrýchlejšie rastúca sieť predajní obuvi v Slovenskej republike. Na slovenský trh vstúpila v marci tohto roku. Napriek neprajnému trhovému prostrediu sa stáva vyhľadávanou značkou. Výrobky spoločnosti sú určené pre široké spektrum zákazníkov, počnúc najnáročnejšou klientelou módnych butikov, cez klientov stredného segmentu trhu, pre ktorých pomer kvality a ceny hrá základnú rolu, až po menej náročných klientov, hľadajúcich obuv v slušnej kvalite za dostupnú cenu. Obchodná ponuka CCC má dve základné kolekcie obuvi: jarnú/letnú a jesennú/zimnú, ktoré obsahujú vyše 2 500 vzorov. Súčasťou sortimentu sú tiež módne doplnky a široký výber kabeliek a tašiek. Samozrejmosťou sú ošetrovacie krémy a ďalšie prostriedky pre starostlivosť o obuv.

http://www.ccc.eu/sk
http://www.facebook.com/cccslovensko
MediaDom, s.r.o.
benova@mediadom.sk | +421 948 332 108

Kancelária
Seberíniho 1 | 821 03 Bratislava | Slovakia
Tel: +421 254 640 326 (327) | Fax: +421 254 640 328

Sídlo spoločnosti
Rybničná 40 | 831 06 Bratislava | Slovakia

http://www.mediadom.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.