Ponuka cezhraničných zákaziek pre slovenských živnostníkov sa na portáli 123dopyt.sk rozširuje

BRATISLAVA, 18. decembra 2012 (tlacovasprava.sk) –  V dnešnej dobe to majú živnostníci na Slovensku ťažšie ako kedykoľvek predtým. Vracajúca sa ekonomická recesia v kombinácii s neustálym zvyšovaním daňového a odvodového zaťaženie je bremeno, ktoré je ťažké ustáť. Najnovší vývoj a  zmeny v slovenskej legislatíve navyše indikujú v roku 2013 ešte nepriaznivejšie podmienky pre malé a stredné podnikanie.

Cezhranicny_IlustrackaPre tých, ktorí sa rozhodli nevzdať, sú primárne dôležitými opatreniami znižovanie nákladov a invenčnosť pri získavaní nových zákazníkov. V druhom prípade pomoc prichádza aj na internete.

Spoločnosť B2M.CZ, líder na trhu on-line dopytových systémov v stredoeurópskom priestore, ktorá u nás prevádzkuje 123dopyt.sk, rozšírila v roku 2012 možnosti firiem a živnostníkov registrovaných v tomto systému – sprostredkúva im možnosť uchádzať sa o zahraničné zákazky zadané v sesterských systémoch v Čechách, Poľsku a Maďarsku.
Objem príležitostí získať zahraničnú zákazku cez dopytový systém je slušný. Najviac potenciálnych zákaziek (dopytov) sa na slovenský trh cez tento on-line systém ponúka z Českej republiky.

Od januára do októbra 2012 bolo 812 dopytov zadaných do ePoptavka.cz (sesterský systém 123dopyt.sk), preložených a poskytnutých pre vypracovanie ponuky slovenským firmám a živnostníkom,“ hovorí Otto Kočí z B2M.CZ, ktorá prevádzkuje oba serveri.

Z Poľska a Maďarska sa v nám dostalo 312 (PL) a 201 (HU) dopytovaných zákaziek. Čo sa týka oblastí zamerania, najviac potenciálnych zákaziek sa na Slovensko touto cestou dostáva z oblasti poľnohospodárstva, dopravy, stavebníctva a drevárskeho priemyslu, hojne dopytovaný je stavebný materiál i oblasť tlačiarenského a potravinárskeho priemyslu.

„Dopyty sa snažíme sprostredkovávať cezhranične na racionálnej báze, teda pre firmy z oblastí hraničiacimi s regiónom, v ktorých by sa mal konkrétny dopyt realizovať,“ dodáva Kočí.

Bez názvu

Systém funguje aj opačne. Zo Slovenska je cez 123dopyt.sk denne ponúknutých okolo 20 dopytov do okolitých krajín, z toho 5-15 mieri do Čiech (na ePoptavka.cz), 2-4 do Poľska ( na 123zapytanie.pl) a 2-3 do Maďarska (na 123profit.hu).

Systém tak otvára ďalší kanál príležitostí získavať zákazky, ku ktorým by sa inak živnostník, či malá firma dostala len veľmi ťažko. Podporuje tým malé a stredné podnikanie v  krajinách  stredoeurópskeho priestoru, v ktorých dopytové servery prevádzkuje.

 O spoločnosti B2M.CZ

Spoločnosť B2M.CZ, ktorá je vlastníkom systému 123dopyt.sk, je špecialistom na B2B on-line dopytové systémy výberových procesov. Okrem Slovenska pôsobí aj v Českej republike, v Poľsku a Maďarsku. Na všetkých trhoch dosahuje postavenie lídra vo svojej oblasti. Cieľom spoločnosti B2M.CZ je poskytovať vysoko kvalitné a cenovo nenáročné služby s maximálnou orientáciou na potreby firiem a podnikateľov. Viac informácií nájdete na http://www.b2m.cz a tiež na http://www.123dopyt.sk

To, že je služba 123dopyt.sk efektívna a stál obľúbenejšia, dokazujú i konkrétne počty dopytujúcich. Od doby, kedy spoločnosť v roku 2004 vstúpila na slovenský trh, počet dopytujúcich každoročne rastie o desiatky percent. Službu využívajú predovšetkým malé a stredné firmy, štátne inštitúcie i živnostníci. Oceňujú najmä rýchlosť, jednoduchosť a výhodnosť výberového procesu, ktorý portál svojou podstatou ponúka. Používanie systému 123dopyt.sk je pre neho bezplatné a navyše, pri samotnou nákupe môže dopytujúci ušetriť až 30 % priemernej ceny.

Mgr. Katarína Ranta-Krenkku
PS:PR
Konventná 9, Bratislava, 811 03
E: katarina@pspr.sk, rantakrenkku@pspr.sk
M: 00421 904 283 825

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.