Od 26. decembra bude v Tropical Paradise v Tatralandii slaná voda ako v Jadranskom mori v Chorvátsku

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ, 26. december 2012 (tlacovasprava.sk) – Sladká, termálna alebo slaná? Po dlhých rokoch čakania si návštevníci Aquaparku Tatralandia budú môcť konečne vybrať. Už od 26.12. na nich čaká pravá morská atmosféra aj s bazénmi so slanou morskou vodou. Tá je svojím zložením takmer identická s chorvátskym Jadranom. Slovenské more tak už konečne nie je v zahraničí, ale pod našimi zasneženými Tatrami v atraktívnom Tropical Paradise.

Za dovolenkou pri mori už netreba cestovať do exotických krajín. Najväčší slovenský aquapark Tatralandia totiž návštevníkom ponúka dovolenku pri mori po celý rok.

V stredu 19. decembra priviezli viac ako 12 ton prešovskej soli.
V stredu 19. decembra priviezli viac ako 12 ton prešovskej soli.

V stredu 19. decembra doň priviezli viac ako 12 ton prešovskej soli, ktorá sa za prísnych podmienok namieša do vyrovnávacej nádrže s objemom 60 tisíc litrov a následne sa prečerpá do nových oddychových bazénov. Ide o technicky náročný proces, ktorý trvá až 24 hodín. Za ten čas sa ohrievaná voda s teplotou 32 stupňov neustále sleduje a upravuje cez filtračný pieskový systém.

Namiešaná voda bude následne nepretržite testovaná a udržiavaná vo vysokej „morskej“ kvalite.
Tatranská morská voda bude päť krát slanšia ako ľudské slzy a jej slanosť rovnaká ako v Jadranskom mori. Morských ježkov by ste v nej však hľadali márne. Na prípravu morských bazénov sa celkovo spotrebuje až 240 50-kilogramových vriec paradoxne slovenskej soli. Pri každom dopustení 1 000 litrov vody budú v aquaparku musieť pridať do bazénov ďalších 30 kg soli.

Teplá slaná voda pôsobí na organizmus očisťujúco. Minerály na pokožke kryštalizujú a soľ pokožku vyhladí a upokojí. Kúpanie v slanej vode aktivuje regeneračný a revitalizačný proces v bunkách, zvyšuje koncentráciu železa v krvi – počet červených krviniek sa zvýši približne o 20 percent. Slaná voda je okrem toho prirodzene antiseptická, likvidujúca mikroorganizmy, ktoré sa bežne vyskytujú v bazénovej vode, a tým je zdravšia. Soľ má totiž unikátnu vlastnosť ničiť baktérie a iné organizmy sama. Zároveň má táto voda schopnosť pomôcť pri alergiách, astme, problémoch pohybového aparátu a pri chronických zažívacích ťažkostiach.

Vianočnú novinku v Tatralandii určite ocenia aj dámy. Terapia slanou vodou, teda skutočná „thalasso therapy“, totiž pomáha pri detoxikácii organizmu, pri problémovej pleti alebo zlepšuje krvný obraz pri celulitíde. Popri regeneračných účinkoch pomáha pri reume, športových zraneniach a prejavoch stresu. Má dezinfekčné účinky a schopnosť posilňovať imunitu buniek slizníc. V novej krytej hale Tropical Paradise, ktorej prvá časť bola sprístupnená už v uplynulej letnej sezóne, si svoj kúsok morskej pohody nájdu návštevníci aj v podobe tropickej flóry alebo exotickej kuchyne. Môžu sa tu tiež opáliť aj v zime vďaka špeciálnej priehľadnej streche alebo od Vianoc relaxovať v štyroch moderných bazénoch, z ktorých dva budú plnené práve morskou vodou a dva čírou sladkou vodou, či pri šnorchľovaní v bazéne sledovať život morských rybičiek.

Jeden deň lyžovať v Jasnej a druhý stráviť pri mori, alebo oboje v jeden deň? Vďaka vianočnému darčeku v Tatralandii zažijete na Liptove to, o čom môžu inde ešte stále iba snívať…

Za dovolenkou pri mori už netreba cestovať do exotických krajín. Tatralandia ponúka dovolenku pri mori po celý rok.
Za dovolenkou pri mori už netreba cestovať do exotických krajín. Tatralandia ponúka dovolenku pri mori po celý rok.

Spoločnosť  Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec (50%), Hotel Slovakia a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách- v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Ing. Katarina Sarafinova
Director of PR & Communication
mobile: +421 918 580 205
e-mail: sarafinova@tmr.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.