ŠKODA má pre modely Fabia a Roomster nové logo bez vavrínového venca, na zadnej časti auta je aj nápis ŠKODA (FOTO)

BRATISLAVA, 3. januára 2013 (tlacovasprava.sk) – Modely Fabia a Roomster ponesú aktuálne logo vozidiel značky ŠKODA a prvýkrát tiež nápis ŠKODA. Meno príslušného modelu a zadnej časti vozidla doplňujúce označenie, ako napríklad TSI alebo TDI, budú teraz tiež vyhotovené v novom type písma.
V rámci osvieženia firemného dizajnu, odštartovaného už v roku 2011, mení česká automobilka svoje logo postupne na všetkých svojich existujúcich modelových radoch.

Okrídlený šíp je precízne vyhotovený v chróme na matne čiernom pozadí lemovanom jemnou chrómovou linkou. Starší vavrínový veniec a integrovaný nápis ŠKODA nie sú na novom logu použité.
Okrídlený šíp je precízne vyhotovený v chróme na matne čiernom pozadí lemovanom jemnou chrómovou linkou. Starší vavrínový veniec a integrovaný nápis ŠKODA nie sú na novom logu použité.

Prvým modelom s modernizovaným logom bol nový automobil ŠKODA Citigo. Nové logo nesie tiež kompaktný model ŠKODA Rapid, predstavený v roku 2012.

Ako tretí a štvrtý modelový rad teraz ponesú nové logo, nápis ŠKODA na zadnej časti a modelové označenie v novom type písma aj modely Fabia a Roomster.

Nové logo značky je umiestnené na niekoľkých miestach na vozidle aj v interiéri – napríklad na kapote, na zadnej časti, na krytoch stredu kolies z ľahkej zliatiny, na volante, kryte motora a aj na kľúčoch k vozidlu.

Ďalšou optickou novinkou modelov ŠKODA Fabia a ŠKODA Roomster je meno značky na piatych dverách, vyhotovené v novom type písma. Aj údaje o motorizácii alebo doplnkové označenie, ako napr. TSI, TDI, „GreenLine“ alebo „VRS“, budú vyhotovené v novom type písma.

V porovnaní s pôvodným logom je teraz okrídlený šíp v kombinácii chrómu a čiernej farby svieži a modernejší. Dizajnéri obmedzili prvky loga len na to podstatné. Okrídlený šíp je precízne vyhotovený v chróme na matne čiernom pozadí lemovanom jemnou chrómovou linkou. Starší vavrínový veniec a integrovaný nápis ŠKODA nie sú na novom logu použité.

Fotogaléria:

.

S rozsiahlou zmenou firemného dizajnu zdôrazňuje ŠKODA svoj ​​štart do novej rastovej fázy. Do roku 2018 chce česká automobilka zvýšiť svoje celosvetové predaje na minimálne 1,5 milióna vozidiel ročne. Nový „Corporate Design“ bol prvýkrát predstavený v roku 2011 na ženevskom autosalóne.

Pre ďalšie informácie, prosím, kontaktujte:

Lucia Busquet, PR manager, ŠKODA AUTO SLOVENSKO s.r.o.
Lucia.busquet@skoda-auto.sk; +421 904 701 345

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.