Figaro predstavuje limitovanú edíciu – zimné čokolády Cappuccino a Amaretto

BRATISLAVA, 7. januára 2013 – (tlacovasprava.sk) – Máte už plné zuby mrazu a snehu? Jar je ešte v nedohľadne a vy sa stále neviete zohriať? Značka Figaro má recept na  treskúcu zimu, ktorý poteší všetkých fanúšikov talianskych špecialít. Ak túžite po lahodnom zahriatí, nová limitovaná edícia čokolád Figaro – Cappuccino a Amaretto je to pravé pre vás! Mliečna čokoláda Figaro s cappuccinovou náplňou je tým pravým potešením pre všetkých milovníkov lahodnej kávičky a Figaro Amaretto ulahodí tým, ktorí milujú lahodný mandľový likér na zahriatie. Vychutnajte si svoj obľúbený nápoj ukrytý v čokoláde.

Figaro_LED_cappuccino

Pravda o cappuccine
Názov „cappuccino“ je zdrobnenina slova „capuccio“, čo v taliančine znamená kapucňu, alebo pokrývku hlavy. Ak si však myslíte, že cappuccino je pôvodne tradičná talianska káva, mýlite sa! V Taliansku sú prvé zmienky o ňom až v 20. storočí. V podobnej forme ako ho dnes poznáme my sa podávala už v 18. storočí sa v obdobnej forme takto nazývala káva s cukrom, šľahačkou a škoricou (alebo korením či čokoládou) a podávala sa v najlepších kaviarňach vo Viedni a po celom Rakúsku. Talianske cappuccino sa „narodilo“ až po Druhej svetovej vojne a dodnes ho s obľubou na raňajky sŕka celá Európa, nielen Taliani. Slováci nie sú výnimkou a dobre to vedia aj vo Figare – preto pre svojich spotrebiteľov pripravili limitovanú edíciu mliečnej čokolády s lahodnou náplňou s príchuťou cappuccina.

Nápoj lásky ukrytý v čokoláde
Amaretto má tiež pôvod v Taliansku. Tento unikátny likér so špecifickou horko-sladkou chuťou, ktorú mu dodávajú jemné mandle a ovocie sa vyrába podľa starodávnej receptúry zmiešaním mandlí, marhúľ a štipky vanilky. Názov „amore“, v taliančine láska, prezrádza, že je to nápoj lásky. Podľa smutnej povesti niekedy v 15. storočí pricestoval do talianskeho mestečka Saronna istý maliar. Na jednom zo svojich diel zachytil portrét prekrásnej majiteľky miestneho hostinca. Vášnivo sa do seba zaľúbili, ale kvôli smútku zo smrti manžela, ktorý modelka nevedela prekonať, ostala ich láska navždy nenaplnená. Ako prejav svojej lásky mu darovala likér Amaretto – nápoj lásky. Dnes sa Amaretto pridáva do obľúbeného dezertu tiramisu, či na zahriatie do kávy. Vďaka limitovanej edícii mliečnej čokolády Figaro s príchuťou amaretta si môžete pripomenúť tento príbeh lásky aj vy. Spríjemnite sychravé chladné dni a zahrejete sa!

Podľahnite netradičným chutiam v tradične chutnom prevedení
Limitovanú edíciu mliečnych čokolád Figaro Cappuccino a Amaretto nájdete vo svojich predajniach už od decembra. Zimná edícia Figara má lahodné cappuccino, alebo amaretto náplne. Vychutnajte si tieto jedinečné chute v kombinácii s mliečnou čokoládou. Spravte si detskú radosť „dospeláckymi“ príchuťami od Figara.

Jaroslava Hájková
Eva Poprocká

Tel. +420 296 380 102
Tel. +421 918 188 100

jhajkova@kraftfoods.com

epoprocka@omnipublic.sk

 O spoločnosti Kraft Foods Slovakia, a.s.

Spoločnosť Kraft Foods Slovakia je súčasťou spoločnosti Mondelēz International Inc., ktorá je popredným výrobcom snackov s bezkonkurenčným portfóliom značiek, ktoré ľudia milujú. Ide o svetové značky bývalej spoločnosti Kraft Foods Inc., ktorá 1. októbra 2012 oddelila svoju potravinársku výrobu v Severnej Amerike. Máme na mysli kultové značky, medzi ktoré patrí napríklad Cadbury, Jacobs, LU, Milka, Nabisco, Oreo, Tang a Trident. Obrat Mondelēz International je približne 36 miliárd USD a spoločnosť svoju činnosť realizuje vo viac ako 80. krajinách. Pre viac informácií navštívte stránku http://www.mondelezinternational.com a http://www.facebook.com/mondelezinternational.
V Čechách a na Slovensku spoločnosť Kraft Foods zmení názov na Mondelēz International vpriebehu roka 2013.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.