Podľa portálu odpadnes.sk užívatelia internetu nakupovali darčeky na Vianoce priebežne, ale aj počas Štedrého dňa

BRATISLAVA, 7. januára 2013 (tlacovasprava.sk) – Hitom predvianočných nákupov na zľavových portáloch sa stali operačné zákroky. Obdarovaní si tak pod stromčekom mohli nájsť kupón napríklad na bezbolestnú laserovú operáciu očí, či zväčšenie prsníkov silikónovými implantátmi. Vyplýva to z predajných štatistík najvačšieho sprostredkovateľa predaja na zľavových portáloch.

V predstihu i na Štedrý deň

Podľa portálu http://www.odpadnes.sk, ktorý je najvačším sprostredovateľom zľavneného on-line predaja na Slovensku, bol pred Vianocami najsilnejším nákupným dňom 11. december 2012. „V daný deň sme zaznamenali predaj 837 kupónov v celkovej hodnote 26 362 €. Počet predaných kupónov s prichádzajúcimi sviatkami mierne klesal. Aj napriek tomu sme priamo na Štedrý deň dokázali sprostredkovať predaj až 196 kupónov v celkovej hodnote 9 347 €. Zaujímavosťou je, že priemerná cena vianočného darčeka kúpeného prostredníctvom zľavového agregátora tvorila 59 € na jeden nákup, čo znamená, že zákazníci prejavujú stále vyššiu ochotu nakupovať hodnotnejšie tovary už aj prostredníctvom zľavových on-line shopov“, hovorí Andrea Hinková, z portálu http://www.odpadnes.sk.

Celý trh zaznamenal počas decembra 2012 celkový objem predaných produktov za približne 4,5 milióna euro. Sprostredkovaný obrat na odpadnes.sk bol v decembri 2011 na úrovni necelých 300 000 euro. „V decembri 2012 sme už ale zvýšili sprostredkovaný obrat viac ako dvojnásobne a to na konečných 658 000 euro. Predpokladáme, že tento úspešný trend vývoja kopíroval väčšiu časť celého trhu,“ hovorí Andrea Hinková.

Pod stromčekom pobyty i nové prsia

Ak sa pozrieme na najpredávanejšie kategórie počas Vianoc- prostredníctvom agregátora http://www.odpadnes.sk, jednoznačným víťazom je kategória Pobyty v celkovej hodnote 346 000 €. Nasleduje kategória Rozličný tovar v hodnote 129 000 € a Krása so sumou 86 000 €. Vzhľadom na to, že agregátor odpadnes.sk sprostredkováva predaj vačšine dlhodobo etabovaných zľavových portálov, možno z tejto štatistiky získať celkový obraz o tomto type predaja v predvianočnom období. Pokiaľ ide o konkrétne produkty, podľa výšky sprostredkovaného obratu, portál http://www.odpadnes.sk uvádza ako jednoznačného vianočného víťaza kupón na bezbolestnú laserovú operáciu očí, nasledovaný kupónom na zväčšenie prsníkov silikónovými implantátmi. Ďalšie dve najpredávanejšie ponuky majú pobytový charakter. Konkrétne išlo o 3 alebo 4 dňový pobyt vo wellness hoteli Aquatermal *** a Wellness, lyžovačka a all inclusive večera v hoteli Remata + Skipasy.

Na otázku, či sú ľudia prístupní kupovať blízkym alebo známym pod stromček ako darček poukážky Andrea Hinková odpovedá: „Už takmer trojročné skúsenosti s existenciou trhu zľavových portálov na Slovensku a v Česku, priniesli stabilizáciu trhu, zvýšenie kvality a väčšiu mieru poznania a skúsenosti jednotlivých používateľov. Ľudia majú radi zľavy, a preto sa často vracajú k jednotlivým poskytovateľov, a sú podstatne viac prístupní obdarovať blízkych rôznymi poukážkami na zľavy, ktoré už majú veľakrát aj sami vyskúšané,“ vysvetľuje.

O rozhodujúce postavenie na trhu zľavových portálov súperia dvaja veľký hráči – zlavomat.sk a zlavadna.sk, ktorí tvoria spolu takmer polovicu trhu. Zvyšné portály ako shopcity.sk, setriza3.sk, boomer.sk, jozko.sk, vykupto.sk, zamenej.sk, cenynadne.sk, hyperzlava.sk a iní tvoria zvyšnú polovicu trhu.

O http://www.odpadnes.sk

http://www.odpadnes.sk je najväčší vyhľadávač (agregátor) zliav na Slovensku. Zhormažďuje zľavy z Česka a zo Slovenska. K termínu 4.1.2013 portál zaznamenal 3 049 372 preklikov na stránky predajcov, sprostredkoval 68 889 nákupov a na Facebooku sa „páči“ 30 066 ľuďom.

Andrea Hinková alebo Petronela Sadloňová

0905 401 997 0908 587 518

media@odpadnes.sk sadlonova@pspr.sk

andrea.hinkova@gmail.com

0905 401 997

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.