Riešenie medzinárodnej skupiny CRIF pre podporu úverového rozhodovania získalo ocenenie “Najlepšie vo svojej triede”

BRATISLAVA, 7. januára 2013 (tlacovasprava.sk) – Systémy CRIF využívajú aj finančné inštitúcie na Slovensku prostredníctvom spoločnosti SCB – Slovak Credit Bureau. Bratislava, 7. januára 2013 – Medzinárodnej skupine CRIF bolo, za finančné riešenie pre podporu úverového rozhodovania, udelené ocenenie “Najlepšie vo svojej triede”. Rozhodlo o tom nezávislé hodnotenie spoločnosti CEB TowerGroup. Hodnotiaca spoločnosť ocenila komplexnú ponuku produktov, ich funkčnosť a flexibilitu poskytovaných riešení. Skupina CRIF je materskou spoločnosťou slovenskej SCB – Slovak Credit Bureau, ktorá ocenené systémy poskytuje slovenským zákazníkom.

Divízia skupiny CRIF Credit Framework pôsobiaca na trhoch Severnej Ameriky ako CRIF Synergy získala výborné hodnotenie vo všetkých štyroch skúmaných oblastiach: predaj a implementácia, úverové rozhodovanie, úverové riadenie a podpora podnikania. Na základe konkrétnej prípadovej štúdie, hodnotiaca spoločnosť CEB TowerGroup dospela k záveru, že CRIF svojimi riešeniami umožňuje finančným inštitúciám zvyšovať produktivitu, znižovať náklady, robiť profesionálne rozhodovanie a byť v súlade s korporátnymi a globálnymi reguláciami. V reporte CEB TowerGroup, zverejnenom v októbri 2012, sa uvádza: ” CRIF Credit Framework ponúka jednu z najširšej škály funkcií a alternatív, umožňujúcich riešenia a dokazuje, že tieto riešenia sú vhodné pre všetky štyri uvedené oblasti.”

“Od Ázie, cez Európu, Stredný východ a Afriku až po Severnú a Latinskú Ameriku sú všetci veritelia vystavení rôznym ekonomickým výzvam od štandardných cieľov až po profesionálne riadenie úverových rizík, zefektívnenie či riadenie procesov nastavených regulátormi. S ohľadom na systém podpory úverového rozhodovania ako konkurenčnej výhody, zvyšujú banky ako veritelia svoje investície a hodnoty vkladané do týchto technológií,” uviedol Craig Focardi, Senior Research Director spoločnosti CEB TowerGroup.
“Dodávatelia ako CRIF prinášajú modulárne, flexibilné a lokalizované systémy podpory úverového rozhodovania, ktoré umožňujú finančným inštitúciám na akomkoľvek trhu strategicky riadiť tieto obchodné príležitosti.”

“Sme veľmi hrdí, že práve naše finančné riešenie pre podporu úverového rozhodovania dosiahlo prvenstvo v rámci nezávislého hodnotenia a vážime si, že sme toto ocenenie získali od renomovanej finančnej, výskumnej a poradenskej spoločnosti ako je CEB TowerGroup,” uviedol CEO skupiny CRIF, Carlo Gherardi. “Je to prejav uznania našim inováciám a hľadaniu nových ciest v rozvoji unikátnych systémov pre riadenie úverového rozhodovania. Tie môžu byť využívané ako jednotlivé komponenty alebo ako komplexné systémy, ktoré umožnia klientom poskytnúť lepšie služby a zvýšia ich šancu uspieť na dynamicky sa meniacom trhu,” dodal Carlo Gherardi.

“CRIF, poskytovateľ štandardizovaného a lokalizovateľného systému pre podporu procesu pridelenia úveru, umožňuje finančným inštitúciám po celom svete čeliť obchodným výzvam. Na Slovensku môžu klienti tieto systémy využívať dlhodobo, prostredníctvom svojho spoľahlivého lokálneho partnera, akým naša spoločnosť je a s pomocou spomínaných riešení môžu finančné inštitúcie bezpečne a profesionálne riadiť celý úverový proces, od žiadosti o pôžičku až po posúdenie bonity klienta po udelení úveru alebo zamietnutie žiadosti,” dodal Petr Kučera, Regionálny riaditeľ pre CCB – Czech Credit Bureau a SCB – Slovak Credit Bureau.

O spoločnosti CRIF

CRIF je globálna spoločnosť, ktorá sa špecializuje na oblasť vývoja a riadenia úverového reportingu, obchodných informácií a systémov pre podporu rozhodovania. Bola založená v roku 1988 v talianskej Bologni. Dnes pôsobí na štyroch kontinentoch, a to v Európe, Amerike, Afrike a Ázii, kde poskytuje svoje služby viac ako 1 900 bankovým a finančným inštitúciám. CRIF je lídrom kontinentálnej Európy v oblasti úverových bankových služieb a je aj jedným z najväčších poskytovateľov medzinárodných integrovaných služieb pre riadenie obchodných a podnikateľských rizík či úverov a pre marketingový manažment.

CRIF je jednou z najväčších spoločností, ktorá celosvetovo ponúka systémy pre podporu úverového rozhodovania. V Spojených štátoch pôsobí najväčšia časť spoločnosti, CRIF Lending Solutions, poskytujúca svoje riešenia finančným spoločnostiam všetkých veľkostí.

O spoločnosti SCB – Slovak Credit Bureau:
Spoločnosť SCB – Slovak Credit Bureau zabezpečuje na Slovensku prevádzku dvoch slovenských úverových registrov, bankového a nebankového, prostredníctvom ktorých si banky a stavebné sporiteľne, resp. leasingové a splátkové spoločnosti overujú bonitu a schopnosť svojich klientov splácať budúce záväzky. Obom registrom SCB – Slovak Credit Bureau zabezpečuje aj technický servis a služby klientskych centier. Spoločnosť SCB – Slovak Credit Bureau je prevádzkovateľom významného informačného portálu Univerzálny register Plus obsahujúceho komplexné informácie o všetkých subjektoch na Slovensku, vrátane informácií o ich platobnej disciplíne.
Spoločnosť SCB – Slovak Credit Bureau bola založená v máji 2004 a jediným akcionárom je medzinárodná skupina CRIF, štvrtý najväčší prevádzkovateľ úverových registrov a systémov pre podporu úverového rozhodovania na svete.

Media In – PR agentúra

Zuzana Lacová
zuzana.lacova@cohnwolfe.sk
Mobil: 0911 229 399

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.