Desatoro správneho infrasaunovania: Hyundai vás naučí, ako správne doma saunovať (FOTOGALÉRIA)

BRATISLAVA, 10. januára 2013 (tlacovasprava.sk) – Aj pre vás je domov miestom vytúženého odpočinku, v ktorom radi načerpávate novú energiu? Teraz si môžete dopriať príjemnú relaxáciu v pohodlí infrasáun priamo u vás doma a vychutnať si tak svetelnú či aróma terapiu. Pravidelné saunovanie zároveň prospieva aj vášmu zdraviu.

HyuCOSTABRAVA2_1Obľúbenosť infrasáun spočíva najmä v ich pozitívnom vplyve na zdravie. Odborníci zdôrazňujú skutočnosť, že infrasauny pomáhajú bojovať proti civilizačným ochoreniam. Potvrdilo sa, že pravidelné saunovanie uvoľňuje svaly, uľavuje od bolesti kĺbov a posilňuje imunitný systém. Pôsobí výborne aj na ľudskú pokožku, ktorá je vďaka saunovaniu krásne hladká a pevná.

Niektoré infrasauny sú navyše vybavené aj ionizátorom, ktorý obohacuje vzduch o množstvo záporne nabitých iónov (aniónov). Tie zmierňujú astmatické a alergické ťažkosti, ochorenia dýchacích ciest, stimulujú myšlienkovú činnosť a zlepšujú pamäť, uľavujú bolestiam hlavy a znižujú nespavosť. Preukázateľne zvyšujú aj duševnú a fyzickú výkonnosť.

Ionizátor je súčasťou novinky Hyundai Mallorca 2ION.

Infrasauna Hyundai Mallorca 2ION je určená pre dve osoby.

Dokonalá starostlivosť o telo a myseľ

O pravú relaxáciu sa postarajú infrasauny, ktoré poskytujú svetelnú terapiu na báze LED osvetlenia. Vďaka zabudovanému CD a rádioprehrávaču s MP3 si počas odpočívania môžete vypočuť aj svoju obľúbenú hudbu. Saunovanie si môžete užiť v infrasaunách z rôznych materiálov. Ideálne je exkluzívne saunové drevo hemlock a luxusný céder. U dreva hemlock oceníte jeho imunitu proti tvorbe a množeniu mikroorganizmov. Céder sa zas vyznačuje svojou odolnosťou proti vlhkosti, pretože poskytuje lepšiu tepelnú izoláciu než bežné ihličnany a navyše vás poteší svojou príjemnou vôňou.

Pokiaľ chcete dosiahnuť rovnomernejšie rozloženie tepla v infrasaune, energetickú úspornosť, rýchlejšie a účinnejšie prehrievanie organizmu, stavte na karbónové ohrievače namiesto klasických keramických.
Zľava: Infrasauna Hyundai Tenerife vhodná pre 3 osoby je vyrobená z hemlocku a disponuje vnútornou osvetľovacou rampou.

Jednoduchá montáž

Infrasauna je výnimočným prvkom každého interiéru. Inštalácia nevyžaduje náročné stavebné úpravy, stačí len niekoľko desiatok minút a, voilà, infrasauna je postavaná. Potom ju už len zapojíte do zásuvky 230 V. Jednoduchosť spočíva aj v dizajne, ktorý je navrhnutý tak, aby ste už nemuseli myslieť na extra miesto na odpočívanie či chladenie.

Infrasauna Hyundai Costa Brava je určená pre 2 osoby a disponuje vnútornou osvetľovacou rampou.

Desatoro správneho infrasaunovania

Infrasauna je výborná pre citlivejších jedincov, malé deti a tých, pre ktorých nie je napríklad klasická sauna vhodná. Používanie infrasauny sa od tej klasickej totiž výrazne líši. Venujte preto pozornosť základným inštrukciám.

1) Vyberte si vhodnú dobu na saunovanie
2) Bezprostredne pred saunovaním sa vyvarujte nadmernej fyzickej záťaži
3) Pred vstupom do infrasauny sa dôkladne osprchujte a osušte
4) Do infrasauny vstupujte ideálne bez plaviek
5) Používajte infrasaunu krátko po zapnutí
6) Relaxujte v infrasaune 20 až 30 minút
7) Po saunovaní nezabudnite doplniť tekutiny
8) Nechlaďte vaše telo po saunovaní v infrasaune studenou vodou. Nechajte ho ochladiť prirodzene, potom si môžete dát vlažnú sprchu, ktorou opláchnete pot z tela
9) Saunovanie v infrasaune neopakujte
10) V prípade ochorenia konzultujte infrasaunovanie s lekárom

Ako infrasauna funguje

Infrasauna prehrieva ľudské telo tým, že prenáša teplo infražiarením. Účinkuje nielen na povrch tela, ale pôsobí hĺbkovo. Dochádza tak k rýchlejšiemu prehrievaniu a nástupu intenzívneho potenia než pri klasickom saunovaní. Ďalšou výhodou infrasáun je aj nižšia teplota vzduchu v kabíne, ktorá dosahuje 50-65 °C.

Infrasauny Hyundai sú vyrobené z exkluzívneho saunového dreva hemlock alebo luxusného cédru. Všetky sú vybavené kvalitnými karbónovými ohrievačmi. Vybrať si môžete z širokej ponuky infrasáun pre 1 až 3 osoby v štandardnej alebo rohovej úprave. Väčšina modelov má vo výbave tiež CD a rádioprehrávač s MP3 a USB a niektoré infrasauny disponujú ionizátorom. Zákazníci navyše pri kúpe infrasauny Hyundai získajú ako darček sadu luxusných osušiek a predĺženú záruku 40 mesiacov.

Fotogaléria:

Ceny infrasáun

Mallorca 2ION: od 891,10 €
Tenerife 3: od 1239,90 €
Costa Brava 2: od 1007,40 €

Technické informácie k jednotlivým modelom nájdete na oficiálnej stránke http://www.hyundai-electronics.cz alebo na internetovom obchode http://www.hej.sk
Vizuály infrasáun Hyundai v tlačovej kvalite si môžete stiahnuť na: ftp://mail.prpoint.cz/HP_Tronic/infrasauny
ftp://mail.prpoint.cz/HP_Tronic/Infrasauny%20Hyundai/

Pre viac informácií kontaktujte agentúru PR.Konektor:
Petra Vašová, petra.vasova@prkonektor.sk, tel.: +421 911 269 368

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.