Spoločnosť HP predstavila na veľtrhu CES 2013 významné novinky z oblasti notebookov a LCD displejov (FOTOGALÉRIA)

BRATISLAVA, 10. januára 2013 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť HP predstavila na veľtrhu CES 2013 významné novinky z oblasti notebookov a LCD displejov, medzi ktoré patrí napríklad celosvetovo prvý LCD monitor so zabudovanou technológiou Beats™ Audio HP ENVY 27ʺ IPS, či cenovo najdostupnejší notebook HP s dotykovým displejom HP Pavilion TouchSmart Sleekbook.

HP Pavilion - Sleekbook

Prvý LCD monitor s technológiou Beats Audio
Monitor HP ENVY 27ʺ IPS vybavený technológiou Beats Audio zaujme svojim výkonom a vzhľadom každého používateľa. Na jeho návrhu sa podieľala spoločnosť Beats by Dr. Dre™, vďaka čom prináša unikátne a strhujúce audiovizuálne zážitky. Zabudované reproduktory smerujúce nahor poskytujú skvelú reprodukciu stredných a vysokých tónov, rovnako ako kvalitné basy. Zvuk v štúdiovej kvalite, dostupný prostredníctvom monitora HP ENVY 27, používateľom umožní počúvať hudbu presne tak, ako si želali samotní umelci. Vďaka edge-to-edge dizajnu (dôrazu na čo najväčšiu plochu obrazovky vzhľadom k telu monitora), kompaktnému vyhotoveniu (hrúbka len 13,95 mm v hornej časti) a tenkej hliníkovej základni používatelia ušetria miesto na pracovnom stole. Monitor uspokojí aj požiadavky najnáročnejších používateľov, týkajúcich sa vysokej kvality prehrávania videa.

Tento nový IPS (In-Plane Switching) monitor vyniká pozorovacími uhlami 178° v horizontálnom i vertikálnom smere a vysokým kontrastom a jasom pre zachovanie lepšej integrity obrazu, než ako v prípade tradičných TN (Twisted Nematic) panelov.

Monitor HP ENVY 27ʺ IPS bude dostupný od 4. februára za cenu 449 €.(1)

Tenké a ľahké notebooky pre každého
Notebooky HP Pavilion TouchSmart Sleekbook s dotykovým displejom a HP Pavilion Sleekbook prinášajú cenovo dostupný výkon v tenkom a ľahkom vyhotovení. Základom vysokého výkonu modelov HP Sleekbook sú procesory AMD A-Series typu APU, ktoré v jednom puzdre obsahujú jadrá CPU a GPU (centrálnu procesorovú i grafickú jednotku). Nechýba ani 15,6ʺ HD displej,(2) až 1 TB úložného priestoru pre aplikácie, filmy, hudbu, fotografie, dokumenty, alebo akékoľvek iné dáta,(3) Dolby Advanced Audio, výmenný akumulátor, či integrovaná numerická klávesnica, zvyšujúca pohodlie používateľa.

Súčasťou komplexnej zbierky portov sú rozhrania HDMI, USB 3.0 a USB 2.0 pre rýchle pripojenie mobilných zariadení a ďalšieho príslušenstva.

Modely HP Sleekbook obsahujú tiež unikátne HP funkcie, ako napr. HP CoolSense pre automatické prispôsobenie chladenia aktuálnemu vyťaženiu hardvéru, alebo HP ProtectSmart, pomáhajúci chrániť dáta uložené na pevnom disku pri prípadnom páde notebooku. Používatelia môžu využívať aj portál HP Connected Music, ktorý im ponúka prístup k hudobnej tvorbe popredných svetových umelcov vďaka partnerstvu HP a Universal Music Group, najväčšieho svetového hudobného vydavateľstva. Prostredníctvom HP Connected Music v domácich počítačoch HP so systémom Windows 8 používatelia môžu pristupovať aj k balíčkom HP Music Rewards Packages, súťažiť o atraktívne hudobné zážitky, alebo sa dozvedieť viac o pripravovaných hudobných albumoch a novinkách.

Notebooky HP Pavilion Sleekbook by mali byť v regióne EMEA dostupné počas januára za cenu začínajúcu od 499,99 €.(1) Model Pavilion TouchSmart Sleekbook bude dostupný vo februári za cenu od 699.99 €.(1)

Inovatívne LCD monitory pre domácnosti i firmy
Monitory HP Pavilion IPS (modely 22xi-23xi) prinášajú špičkovú technológiu IPS pre každodenné používanie za dostupnú cenu. Vďaka zlepšeným pozorovacím uhlom s rozsahom 178° v horizontálnom i vertikálnom smere, poskytujú jasný a ostrý obraz po celej zobrazovacej ploche. Vynikajú tiež tenším vyhotovením a bohatými možnosťami pripojenia s podporou digitálnych, multimediálnych i analógových výstupov. Medzi unikátne funkcie HP patria prispôsobiteľné úsporné režimy a nastavenie cez softvér HP My Display – používatelia môžu rozdeliť obrazovku kvôli násobnému otvoreniu okien aplikácií a uložiť tieto nastavenia pre ďalšie spustenie počítača. V regióne EMEA sú už monitory dostupné za cenu 169 € (1) pri modeli 22xi, resp. 189 € (1) pri modeli 23xi.

24ʺ LCD monitor HP x2401 s LED podsvietením poskytuje ultratenké vyhotovenie s podporou technológie MVA, ktorá zaisťuje väčšie pozorovacie uhly so živými a konzistentnými farbami. Ponúka nastaviteľný stojan, L-konektory pre prichytenie káblov v zadnej časti stojana kvôli „čistému“ dizajnu, nechýba ani DP/HDMI konektivita, či VESA držiak. Vďaka precíznemu vyhotoveniu v dizajne brúseného kovu a celkovo prepracovanému vzhľadu, monitor je ideálnym riešením pre zákazníkov, preferujúcich štýl a inovácie. V regióne EMEA je už monitor aktuálne dostupný za cenu 249 €.(1)

Monitory HP ProDisplay s LED podsvietením, dostupné v 20ʺ a 21,5ʺ vyhotovení, zlepšujú pohodlie používateľov pri každodennom používaní v kancelárii. Sú praktické, spoľahlivé a navrhnuté s dôrazom na úsporu energie, ponúkajú skvelý výkon pre dosiahnutie krištáľovo čistého obrazu, s ostrými textami i obrázkami na väčšej ploche displeja. Zlepšený podstavec na zadnej strane monitora zaisťuje ideálnu polohu displeja a pohodlnejšie zobrazenie obsahu. Modely radu HP ProDisplay budú v regióne EMEA dostupné v marci za cenu v rozmedzí 169 €(1) až 189 €.(1)

Monitor HP ZR2330w IPS s LED podsvietením ponúka podnikovú úroveň výkonu za dostupnú cenu. IPS technológia zaisťuje skvelé farebné podanie z takmer akéhokoľvek uhla a rozšírené možnosti pripojenia uľahčujú použitie s viacerými obrazovkami. Porty VGA, DVI a DisplayPort spolupracujú s tradičnými i novými prístrojmi, zabudované USB porty navyše umožnia pripojiť aj univerzálne periférie. Upravovať možno výšku, naklonenie a otočenie pozdĺž osi, alebo na výšku (Pivot). Monitor bude v regióne EMEA dostupný od 1. februára za cenu 299 €.(1)

HP CES Produktové PortfÓlio

Pavilion TouchSmart Sleekbook 15 – cenovo najdostupnejší dotykový notebook HP.

Vysoká spoľahlivosť, odolnosť a výkon v tenkom a ľahkom vyhotovení za priaznivú cenu.
15,6ʺ displej s vysokým rozlíšením a podporou viacdotykových gest.
Výmenný akumulátor, integrovaná číselná klávesnica, viac než 1 TB úložného priestoru, komplexná zbierka portov a podpora Dolby Advanced Audio.
Unikátne funkcie HP:
HP CoolSense: automatická „klimatizácia“ – inteligentný systém chladenia.
TrueVision HD Webcam: integrovaná kamera pre video hovory aj v podmienkach so zhoršenou viditeľnosťou (pri slabšom osvetlení).
HP ProtectSmart: zabezpečenie uložených dát pred náhodnými nárazmi.
HP Connected Music: nová platforma, ktorá hudobným fanúšikom prináša možnosť zadarmo prehrávať a sťahovať prostredníctvom počítačov a notebookov HP s novým operačným systémom Microsoft® Windows® 8 obľúbené skladby najpopulárnejších svetových umelcov. Používatelia môžu tiež súťažiť o atraktívne hudobné zážitky, alebo sa viac dozvedieť o pripravovaných hudobných albumoch a novinkách. Platforma HP Connected Music vznikla v spolupráci s najväčším hudobným vydavateľstvom na svete – Universal Music Group.
Dostupnosť notebooku HP Pavilion Sleekbook v regióne EMEA sa očakáva počas januára, cena by mala začínať od 499,99 €.
Očakávaná dostupnosť notebooku HP Pavilion TouchSmart Sleekbook v regióne EMEA bude počas februára s cenou od 699,99 €.

LCD monitory pre koncových používateľov

HP ENVY 27ʺ IPS – 27ʺ monitor s technológiou Beats Audio™

27ʺ IPS LCD monitor.
Tenký dizajn a odolné krycie sklo.
Vstavaný reproduktor s technológiou Beats Audio™, ktorá poskytuje zvýšenú hlasitosť a prémiovú, štúdiovú kvalitu zvuku.
Full HD rozlíšenie s 1920 × 1080 obrazovými bodmi.
Očakávaná dostupnosť v regióne EMEA od 4. februára za 449 €.

HP 22xi a 23xi – 22ʺ a 23ʺ IPS monitory

IPS technológia s pozorovacími uhlami 178° v horizontálnom i vertikálnom smere.
Jednoduchý štýlový dizajn a tenké telo.
Full HD rozlíšenie s 1920 × 1080 obrazovými bodmi, porty VGA, DVI-D a HDMI – na rozdiel od modelu 20xi, ktorý ponúka rozlíšenie 1600 × 900 obrazových bodov a porty VGA a DVI-D.
Unikátne funkcie HP Enhance+ a HP My Display Smart Software, ktoré ďalej zlepšujú kvalitu obrazu a zohľadňujú preferencie každého používateľa.
Dostupnosť v regióne EMEA už teraz za cenu 169 € pri modeli 22xi, resp. 189 € pri modeli 23xi.

LCD monitory pre komerčný sektor

HP ProDisplay – 20ʺ a 21,5ʺ monitormi s LED podsvietením

LCD monitory s uhlopriečkami 20 a 21,5 palca.
Jas 250 nitov, statický kontrast 1000:1, 3M:1 DCR, 5 ms odozva, pozorovacie uhly 170/160 stupňov.
Nastavenie sklonu v rozsahu 35°, pivot (natočenie obrazu o 90°).
Certifikácia ENERGY STAR®, EPEAT Gold, vyhotovenie bez BFR/PVC, krycie sklo bez arzénu, LED diódy neobsahujú ortuť.
Dostupnosť počas marca za cenu 169 € až 189 €.

HP ZR2330w IPS – 23ʺ monitor s LED podsvietením

Monitor s podnikovou úrovňou výkonu, 23ʺ uhlopriečkou a priaznivou cenou.
IPS technológia poskytuje brilantné farby z takmer ľubovoľného pozorovacieho uhla.
Nadštandardné možnosti pripojenia, vhodné riešenie pre multi-obrazovkové nasadenie.
Porty VGA, DVI a DisplayPort.
Integrovaný USB rozbočovač.
Dostupnosť v regióne EMEA od 1. februára za 299 €.

HP x2401 – 24ʺultratenký monitor s LED podsvietením

Extra tenké štýlové vyhotovenie v dizajne kefovaného kovu.
MVA technológia so širokými pozorovacími uhlami (178°), sýtymi odtieňmi čiernej a živými farbami.
Full HD rozlíšenie a statický kontrast 5000:1.
Zvýšené umiestnenie obrazovky v rámčeku prináša viac priestoru a pohodlnejšie sledovanie obrazu.
Dostupnosť v regióne EMEA už teraz za 249 €.

Všetky uvedené ceny sú predpokladané maloobchodné, aktuálne ceny sa môžu odlišovať. Dostupnosť všetkých uvedených modelov nemusí byť rovnaká vo všetkých krajinách regiónu EMEA.
uvedených modelů nemusí být stejná ve všech zemích regionu EMEA.ateryna Matušková
HP predstavuje prvý LCD monitor vybavený technológiou Beats Audio
Novinkami HP z veľtrhu CES 2013 sú tiež ďalšie inovatívne monitory, či cenovo najdostupnejší notebook HP s dotykovým displejom


O spoločnosti HP

HP vytvára nové príležitosti pre uplatnenie technológií, ktoré významne ovplyvňujú jednotlivcov, firmy, štátnu správu a celú spoločnosť. Portfólio najväčšej technologickej firmy sveta, ktoré zahŕňa špičkové produkty z oblasti tlačových riešení, osobnej výpočtovej techniky, softvéru , služieb a IT infraštruktúry, je starostlivo vyvíjané pre riešenie problémov zákazníkov. Viac informácií o spoločnosti HP (NYSE: HPQ) je k dispozícii na webe http://www.hp.sk.
(1) Predpokladaná maloobchodná cena, aktuálne ceny sa môžu odlišovať. Dostupnosť všetkých uvedených modelov nemusí byť rovnaká vo všetkých krajinách regiónu EMEA.
(2) Pre dosiahnutie HD kvality obrazu sa vyžaduje obsah s HD rozlíšením.
(3) Pri pevných diskoch sa jeden terabajt rovná jednému triliónu bajtov. Aktuálna úložná kapacita po naformátovaní je nižšia. Systém a softvér pre jeho obnovenie majú vyhradenú úložnú kapacitu 35 GB.

AMD je ochranná známka spoločnosti Advanced Micro Devices, Inc.

Táto tlačová správa obsahuje výhľadové prehlásenia, ktoré obsahujú riziká, neistoty a predpoklady. Pokiaľ sa také riziká či neistoty premenia na skutočnosť, alebo sa predpoklady HP ukážu ako nesprávne, výsledky spoločnosti HP a jej konsolidovaných dcérskych spoločností sa môžu zásadne líšiť od toho, čo výslovne alebo implicitne vyplýva z takých výhľadových prehlásení a predpokladov. Za výhľadové prehlásenia môžu byť považované všetky prehlásenia, ktoré nie sú historickými faktami, napríklad prehlásenie ohľadne plánov, stratégií a cieľov vedenia spoločností pre budúce kroky; akékoľvek prehlásenia ohľadne očakávaného vývoja, výkonnosti alebo podielu na trhu s ohľadom na produkty a služby; očakávané prevádzkové a finančné výsledky, akékoľvek prehlásenia o očakávaní alebo presvedčení a akékoľvek prehlásenia o domnienkach, na ktorých sa zakladá čokoľvek z uvedeného. Medzi zmieňované riziká, neistoty a predpoklady patrí uskutočňovanie a plnenie kontraktov zo strany HP a jej zákazníkov, dodávateľov a partnerov; úspešnosť očakávaných výsledkov; vplyv makroekonomických a geopolitických trendov a udalostí; tlaky konkurenčných firiem na HP; rozvoj nových produktov a služieb a zlepšovanie stávajúcich výrobkov a služieb pre splnenie aktuálnych potrieb zákazníkov; reakcie na novo vznikajúce technologické trendy; realizácia kontraktov HP a jej dodávateľov, zákazníkov a partnerov; ochrana duševného vlastníctva a majetku HP, vrátane duševného vlastníctva súvisiaceho s licenciami tretích strán; integrácia a ostatné riziká spojené s obchodnými procesmi a investičnými transakciami; prijímanie a udržanie kľúčových zamestnancov, predpoklady týkajúce sa dôchodkového zabezpečenia a ďalšie náklady súvisiace s odchodom zamestnancov; očakávania a predpoklady týkajúce sa načasovania a nasadenia programov pre ďalšie znižovanie nákladov, plány reštrukturalizácie a ich integrácia; dôsledky nevybavených pohľadávok, vyšetrovaní, a sporov; a ďalšie riziká, ktoré sú popísané vo výročnej správe HP na formulári 10-Q za fiškálny štvrťrok, ktorý sa skončil 31. júla 2012, a v ďalších oznámeniach spoločnosti HP, podaných americkej Komisii pre cenné papiere a burzu (SEC), vrátane výročnej správy HP na formulári 10-K za fiškálny rok končiaci 31. októbra 2011. HP na seba neberie žiadny záväzok a nemá v úmysle tieto výhľadové vyhlásenia aktualizovať.

Copyright © 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Tu uvedené informácie podliehajú zmenám bez upozornenia. Jediné záruky k produktom a službám HP sú výslovne uvedené v záručných prehláseniach, ktoré sa dodávajú s príslušnými produktmi a službami. Žiadne tu uvedené informácie by nemali byť považované za ďalšiu záruku. HP nezodpovedá za prípadné technické alebo redakčné chyby, alebo opomenutia.
Account director
T +421 2 330 705 41
M +421 903 267 223
katkam@neo.sk
Blog | Facebook | LinkedIn | Web

NEOPUBLIC PORTER NOVELLI
Galvaniho 7/A, 821 04 Bratislava, Slovakia
Drtinova 10/557, 150 00 Praha 5, Czech republic

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.