Olympijská nádej Klaudia Medlová sa zranila (FOTO)

BRATISLAVA, 11. januára 2013 (tlacovasprava.sk) – Veľká nádej slovenského snoubordingu pre Olympiádu v Soči, Klaudia Medlová, sa pri tréningu v Kanade zranila. Udalosť sa stala pri tréningu, keď sa Klaudii podarilo preskočiť až za dopad najväčšieho skoku v snowparku v stredisku Keyston. „Klaudii prajeme čo najrýchlejšie uzdravenie, keďže vieme, že zranenie päty je veľmi ošemetné,“ praje Klaudiin hlavný sponzor spoločnosť GENERALI SLOVENSKO.

Klaudia

„Pri páde si Klaudia narazila pätu a zlomila prstovú kosť. Táto zlomenina nie je nič vážne, ale tá odrazená päta bolí a tak Klaudia musí stúpať na špičku. Uvidíme ako rýchlo sa tá päta bude hojiť a či pomôže tejpovanie, alebo niečo iné,“ komentuje situáciu Marek Hliničan, tréner Klaudie.

Táto sezóna bude pre mladú nádej slovenského snoubordingu kľúčová aj z pohľadu nominácie na zimnú olympiádu. „ Myslím že pretek svetového pohára v Cooper Mountain s veľkou pravdepodobnosťou nebude môcť odjazdiť, keďže pretek začína už za dva dni. Ale MS v Kanade snáď už odjazdí,“ dodáva Marek Hliničan.

Nič teda nie je stratené! Po kanadských pretekoch sa uskutočnia ďalšie marcové FIS World Cup preteky v Českej republike a v Španielsku.
Klaudia Medlová
vek: 19 rokov
bydlisko: Liptovský Mikuláš
disciplína: slopestyle snoubord (jazdí už šesť rokov)
záľuba okrem SNB: gymnastika, surfing, skateboarding
výber úspechov:
1. miesto, Monster Energy Snowboard Tour 2012, Slovensko
4. miesto, 2012 Big Air pretek pod krídlami TTR, Švajčiarsko
5. miesto, World Final Rockie Tour 2011, Rakúsko
1. miesto, O2 Rockie Cup 2011, Slovensko
1. miesto, Európsky pohár FIS 2011, Slovinsko
8. miesto MS 2011 – La Molina, Španielsko
3. miesto juniorské MS 2010 – Wanaka, Nový Zéland

Klaudia je mladá, nadaná a nádejná športovkyňa. Začínala ako malá gymnastka. Koniec koncov z gymnastiky dodnes čerpá, keď trénuje nové skoky a triky, a je to nepochybne príprava pre freestyle snowboard na nezaplatenie. Nebezpečné triky, ktoré predvádza na zasnežených svahoch v pozícii slovenskej reprezentantky, jej už vyniesli nejedno ocenenie a vo svete je vnímaná ako talent, ktorý sa oplatí sledovať. Veď už mala na krku bronzovú medailu z juniorského majstrovstva sveta a aj prvý krok do svetového šampionátu dospelých bol v tomto roku veľmi sľubný.

Či už jazdí na skateboarde, alebo sa učí surfovať, je stále v dobrej nálade. Študuje v rámci Olympijského tréningového centra, aj preto sa dá štúdium a tréning skĺbiť.

Klaudia patrí medzi najtalentovanejších slovenských športovcov, je veľká olympijská nádej pre Slovensko a preto si jej výkony zaslúžia pozornosť.
Martin Žabka
PR Manager
Manažer P.R. a komunikace

mobil: +420 734 281 065
e-mail: martin.zabka@sport-invest.cz

SPORT INVEST Group
City Tower, Hvězdova 1716/2b, Praha 4, 140 78, Czech Republic
tel. +420 222 755 181, fax: +420 222 755 180
http://www.sport-invest.cz
http://www.facebook.com/SportInvestGroup

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.