ARGOLLA 5. ELEMENT – živly, ktoré prichádzajú na Slovensko (FOTO)

BRATISLAVA, 15.januára 2013 (tlacovasprava.sk) – Tanečno-akrobatická show ARGOLLA 5. ELEMENT prichádza po úspechu vo svete po prvýkrát aj na Slovensko! Divák má možnosť vychutnať si predstavenie v podobe hľadanie mýtického piateho elementu, ktorý spája všetky štyri základné živly ako sú voda, oheň, zem a vzduch. Živly sú pralátky, prapôvodné kvality, z ktorých bol stvorený svet a život. Jeden a pol hodinové fantastické tanečno-akrobatické predstavenie je v našich podmienkach jedinečným počinom, prvé celovečerné predstavenie tohto druhu, ktoré vzniklo z dielne slovenských tvorcov.

0a00ff60b27880fdde4f8acdc6414bb2-360x250Slováci sa touto celovečernou show radia do kategórie MODERNÉHO CIRKUSU. „ Je to cirkus bez zvierat, nová dimenzia pohybového umenia, ktorý má svoj príbeh. Dej je rozprávaný počas predstavenia a zároveň spája mnohé prvky ako umenie, tanec, divadlo, hudbu, artistiku“ hovorí Silvia Poláčková a Matúš Ritomský, autori umeleckého diela.  Divadelná, tanečná a artistická zložka sú vyvážené, okrem pôsobivých akrobatických a pohybových výkonov môže divák sledovať aj ucelený príbeh hlavnej postavy Kapila, ktorý prechádza cez štyri elementy. Estetický dojem vytvárajú nové dizajnové osvetlenie scény, originálna hudba a krásne umelecké kostýmy. Súčasťou predstavenia je živá hudba priamo na pódiu od multiinštrumentalistu Maoka, ktorý tvoril hudbu pre film Báthory.

Živly sú v predstavení umocnené vynikajúcimi športovo-umeleckými výkonmi performerov. Mnohé z nich dosahujú kvalitu, ktorú dokáže zrealizovať len málo profesionálov na svete. Divák okrem iného môže oceniť krásu ženského, ale aj mužského tela počas predstavenia.

zem

ZEM stelesňujú siloví akrobati s technikou Hand To Hand. Jacek a Pawel sa od svojich 6 rokov venujú športovej gymnastike, ako profesionálni športovci sa zúčastnili medzinárodných súťaží na svetovej úrovni, po skončení aktívnej športovej kariéry sa naplno venujú artistickému aktu. Ich výstup patri medzi TOP na svete.

voda

VODA predstavuje artistky na hodvábnych stuhách, ktoré stvárňujú obraz pod morskou hladinou. Tiež akrobacia vo vodnom bazéne (Ania Komorowska), akrobacia v kruhu Cyr Wheel (Matus Ritomsky). Cyr wheel je názov akrobatického náradia, ktoré sa začalo vo svete moderného cirkusu používať iba nedávno. Performer Matúš Ritomský je jedným z mála vystupujúcich na Slovensku ale aj v okolitých krajinách, ktorý sa tomuto náradiu venuje už niekoľko rokov a zvláda výstup na ňom na špičkovej úrovni.

vzduch

VZDUCH je stvárnený akrobatickými výškovými aktami Aerial Ring (Ola Bienkowska). Akrobatka na kruhu visiaca v osemmetrovej výške za jednu ruku, lietajúci akrobati, ktorí krúžia priestorom, adrenalínové výstupy, pri ktorých sa divákom tají dych. Tento element je tiež stvárnený akrobaciou s kockami (Matúš Ritomský a Matúš Uherčík)

oheň

OHEŇ, element plný sily a energie, stvárnený cez firedancerov a technikou Handbalancing (Ania Komorowska). Artistka je finalistka poľského Talentu, dlhoročná športovkyňa, trénerka a profesionálna performerka. Jej akt dokáže na špičkovej úrovni robiť málo ženských vystupujúcich

Argolla pôsobí na Slovensku už sedem rokov ako priekopník moderných cirkusových umení, ktoré v sebe spájajú artistiku, tanec, divadlo a multimediálne výrazové prostriedky. Svoje vystúpenia realizovala na Slovensku (napríklad na festivale Pohoda, pri zasadaní štátov NATO, či počas priamych prenosov MISS Slovensko), ale aj v mnohých krajinách sveta – v arabskom Katare pri príležitosti otvorenia športového komplexu Aspire, v gréckych Aténach počas finále futbalovej Ligy majstrov alebo v Macedónii na hlavnom námestí mesta Skopje, ako vyvrcholenie divadelného festivalu MOT).

Predstavenie „ARGOLLA 5. ELEMENT“ malo premiéru na Svetovom Festivale Cirkusových Umení v juhokórejskom Kwangyangu, kde ho navštívilo viac ako 60 000 ľudí. Na celovečernou show 18.januára v Aegon Aréne NTC v Bratislave uvidíme 30 účinkujúcich zo Slovenska aj iných krajín.

Vstupenky sú k dispozícii na http://www.ticketportal.sk alebo http://www.predpredaj.sk.

Link na stiahnutie viac fotiek:

http://argollaproductions.com/various/Argolla_TS_Tatiana.zip

Tatiana Böhmerová
Marketing a PR
tatiana@argollaproductions.com
0918 910 820

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.