*
článok
Gastro, TLAČOVÉ SPRÁVY

Šesťdesiatročná revolúcia v grilovaní so značkou WEBER pokračuje ďalej! (FOTOGALÉRIA)

BRATISLAVA, 22. januára 2013 (tlacovasprava.sk) – Niektoré vynálezy prichádzajú po dlhom bádaní, výskume a skúškach, iné sa proste vynoria z ničoho nič, akoby na svoje objavenie čakali. Príbeh grilov Weber-Stephen začal pred šesťdesiatimi rokmi, kedy sa jeden taký vynález objavil ako blesk z jasného neba.

Grilovanie v dobe rozkvetu prvých amerických predmestských vilových štvrtí spočívalo v rozpálení uhlíkov na plytkej kovovej ploche bez možnosti akéhokoľvek ovládania teploty alebo ochrany pred poveternostnými podmienkami. Hlavným hrdinom príbehu je nadšený grilmajster George Stephen, pracujúci vo firme Weber, v továrni na námorné bóje, ktorý už mal dosť premočených a spálených steakov. Jedného dňa vzal v práci oblú bójku, rozrezal ju na polovicu, na spodnú časť privaril nohy a do oboch polovíc urobil otvory pre ťah vzduchu. A ikona záhradného grilovania bola na svete!

Weber - historické foto

Weber – historické foto

Dnes, keď sa vlastníctvom grilu môže pochváliť 57% slovenských domácností, to vyzerá ako stávka na istotu, ale pred šesťdesiatimi rokmi šlo o pomerne riskantný obchodný plán.

Vtedajšie otvorené grily sa predávali za cenu siedmich dolárov, zatiaľ čo Stephenov gril stál päťdesiat dolárov. Stačilo ale ochutnať mäso, ktoré na ňom dokázal pripraviť doslova každý, a úspech sa dostavil. Koncom päťdesiatych rokov prestala spoločnosť Weber vyrábať námorne bóje, Stephen firmu od bratov Weberovcov odkúpil a sústredil vývoj a výrobu výhradne na grily.

Ďalšiu silnú kartu spoločnosť Weber-Stephen vytiahla v roku 1985, kedy predstavila nový rad plynových grilov Genesis, ktorý možnosťami precízneho ovládania tepla a bezpečnejšou prípravou mäsa úplne prekreslil mapu tohto odboru.

Vďaka patentovanému systému človek dokáže pomocou modelov Genesis pripravovať všetko, čo predtým vyžadovalo zapojenie rúry. Klenotom v korune ponuky sa stal v roku 2002 luxusný modelový rad Weber Summit, ktorý vniesol do záhradného grilovania nádych gurmánskej kuchyne.

Kotlové grily spoločnosti Weber-Stephen sú dodnes neprehliadnuteľné originály – odvážne krivky, zaoblené tvary, stabilné opierky na kolieskach a okrem klasickej čiernej je tu aj možnosť výberu z ďalších farieb – v ponuke je modrá, jarná zelená či béžová. Na výber je, samozrejme, široká ponuka príslušenstva úplne všetkého, čo by ste mohli pri grilovaní potrebovať – od zapaľovača až po čistiace prostriedky; tento rok je ponuka doplnená o kvalitný grilovací riad.

Nevídanou zaujímavosťou je 25-ročná záruka, ktorú na svoje produkty spoločnosť Weber-Stephen poskytuje. O vysokej kvalite výrobkov to hovorí oveľa viac než akékoľvek diskusie.

Fotogaléria:


O značke Weber®

Americká spoločnosť Weber-Stephen Products sídli v Chicagu v štáte Illinois v USA. Už v roku 1952 vytvoril zakladateľ spoločnosti George Stephen prvý kotlový gril s poklopom. Tento základný princíp využívajú všetky grily Weber® dodnes. Široké portfólio spoločnosti zahŕňa grily na drevené uhlie, ale aj plynové a elektrické grily rôznych veľkostí, s rôznou výbavou a bohatou ponukou príslušenstva. Weber® vyrába produkty, ktoré sa vyznačujú vysokou kvalitou a funkčnosťou, neustále ich tiež vyvíja a inovuje. Medzi najvýznamnejšie vynálezy patrí okrem už spomínaného kotlového grilu, ktorý je vlajkovou loďou firmy, aj patentovaný systém Flavorizer Bars®, ktorý tvorí základ plynových grilov, alebo zapaľovač brikiet Rapidfire®, ktorý rýchlo a efektívne rozpáli palivo v kotlových griloch. Weber® to je výnimočné potešenie a synonymum pre kultúru grilovania. Viac info na: http://www.weberstephen.sk

Pre viac informácií, prosím, kontaktujte:

Lenka Čepková – Media & Communication Consulting, spol. s r.o.
E-mail: lenka.cepkova@mcc.sk, Tel.č.: +421 2 53 41 00 85, +421 905 869 213

Eva Šoucová – Media & Communication Consulting, spol. s r.o.
E-mail: eva.soucova@mcc.sk, Tel.č.: +421 2 53 41 00 85, +421 948 268 368

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: