Občianske združenie Divé maky hľadá rómskych umelcov a remeselníkov, ktorí chcú prezentovať svoje umenie na Cigánskom Bašaveli 2013 (FOTO)

BRATISLAVA, 28. januára 2013 (tlacovasprava.sk) – Medzinárodný multižánrový festival vznikol v roku 2009 na základe myšlienky vytvoriť pódium pre rómskych umelcov, ktorí by inak nemali šancu vystupovať. Zároveň dáva priestor talentovaným rómskym deťom zapojeným v štipendijnom programe občianskeho združenia Divé maky, ukázať divákom dosiahnuté pokroky. Pre ne je aj určený výťažok zo vstupného. Minulý rok navštívilo festival vyše 4 000 návštevníkov z rôznych krajín! Mali možnosť vidieť pestrosť rómskej kultúry, ktorú v reálnom živote môžu zachytiť len zriedka. Začínajúce kapely, ale aj tie, ktoré sú úspešné za hranicami Slovenska, performeri, tanečníci, či divadelníci priniesli na hrad Červený kameň jedinečnú atmosféru radosti a porozumenia.

Cigánsky Bašavel - speváčky
Cigánsky Bašavel – speváčky

Čaká nás piaty ročník!

Festival Cigánsky Bašavel ponúka i tento rok priestor šikovným rezbárom, košikárom, umeleckým kováčom, ako aj chráneným dielňam, či občianskym združeniam a komunitným centrám predstaviť širokej verejnosti svoju prácu, aktivity a výrobky. Vysoká návštevnosť festivalu je pre ne jedinečnou príležitosťou. Kapely sa môžu prihlásiť do konca februára, remeselníci, občianske združenia, chránené dielne a  komunitné centrá do 31.3. 2013 na e-mailovej adrese: divemaky@divemaky.sk. Tu dostanú i podrobné informácie. Cigánsky Bašavel sa bude konať toto leto, v auguste. Tešíme sa na Vás!

Kamila Balcová
koordinator aktivit OZ Dive maky

0903/ 939 505

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.