Pre získanie prestížneho maturitného diplomu nemusíte cestovať do zahraničia

BRATISLAVA, 31. januára 2013 (tlacovasprava.sk) – Chceli by ste sa bez problémov dostať na jednu z najuznávanejších svetových univerzít? Potom je pre vás štúdium dvojročného maturitného programu International Baccalaureate Diploma Programme (IBDP) na British International School v Bratislave ideálnym riešením.

Nie vždy je známka na maturitnom vysvedčení reálnym obrazom vašich vedomostí. Často môže niektorých študentov diskvalifikovať, iným zasa neobjektívne prilepšiť. Rozdiely medzi maturitami sú medzi jednotlivými školami evidentné, pričom je pravdepodobné, že so slovenskou maturitou je pomerne ťažké uspieť na prijímacích pohovoroch na prestížne zahraničné univerzity.

Baccalaureate Diploma Programme (IBDP) na British International School v Bratislave
Baccalaureate Diploma Programme (IBDP) na British International School v Bratislave

Jedným zo spôsobov, ako sa bez problémov dostať na univerzitu v zahraničí, je absolvovanie dvojročného Medzinárodného diplomového maturitného programu – International Baccalaureate Diploma Programme (IBDP).

Ide o medzinárodne uznávané maturitné štúdium, po ktorého skončení a splnení všetkých podmienok získa absolvent diplom IB (International Baccalaureate). Zároveň ho uznávajú aj slovenské univerzity ako ekvivalent našej maturity.

Zameranie programu

Študenti si v tomto programe vyberajú šesť predmetov, z ktorých robia záverečné skúšky. Program a požiadavky na získanie diplomu sú na všetkých školách štruktúrované rovnako, čo zabezpečuje objektivitu výsledkov. Dvojročné zameranie študentov na predmety, ktoré ich zaujímajú a ktoré sú pre nich potrebné, zasa umožňuje získať omnoho hlbšie poznatky a lepšie sa vyprofilovať už pred nástupom na univerzitu.

Nielen teória

Ohodnotenie záverečnej skúšky pozostáva z absolvovania šiestich vybraných predmetov, záverečnej, akejsi malej diplomovej práce a aktivitami v sociálnej, kultúrnej či športovej oblasti tzv. CAS. Práve poslednými aktivitami sa štúdium výrazne odlišuje – študenti majú takto šancu využívať svoje vedomosti v praxi a zároveň si môžu lepšie vybrať svoje budúce zameranie. Ak si niekto vyberie napríklad štúdium obchodu a manažmentu, môže zorganizovať napríklad malú konferenciu či zbierku na charitatívne účely. Ak chce niekto pracovať v sociálnej oblasti, má možnosť vyskúšať si to napríklad na pravidelných návštevách v domovoch dôchodcov alebo v nemocniciach.

Pre koho je program určený?

Baccalaureate Diploma Programme (IBDP) na British International School v Bratislave
Baccalaureate Diploma Programme (IBDP) na British International School v Bratislave

Štúdium programu IB DP je obrovským lákadlom pre mladých talentovaných ľudí vo veku od 16 do 18 rokov.

Ekvivalentom tohto dvojročného štúdia je tretí a štvrtý ročník na strednej škole, to znamená, že záujemcovia o štúdium IB DP sa musia prihlásiť ešte počas druhého ročníka strednej školy.

Nevyhnutnou podmienkou je takisto veľmi dobrá znalosť anglického jazyka, keďže celé štúdium všetkých predmetov je v angličtine.

“Som veľmi rada, že môžem byť súčasťou komunity na The British  International School Bratislava (BISB). Prístup učiteľov a študentov je úplne iný ako na ostatných školách tu na Slovensku. Najdôležitejším aspektom, ktorý určuje kvalitu školy, je spôsob výučby. Učitelia na BISB učia s nadšením a oddanosťou, pričom sú nesmierne nápomocní a priateľskí. Moji spolužiaci sú veľmi ambiciózni, čo ma motivuje pracovať na sebe ešte viac. Baví ma chodiť do školy, ktorá má pozitívny vplyv na môj akademický pokrok.“
Emma Javorková (súčasná štipendistka IB1)

The British International School Bratislava momentálne ponúka skvelú príležitosť pre všetkých talentovaných študentov, ktorí spĺňajú vyššie spomenuté kritériá. Pokiaľ si myslíte, že spĺňate pre toto štúdium predpoklady alebo ak poznáte niekoho, kto o takejto výzve už dlhšie sníva, neváhajte a využite možnosť získať štipendium v plnej výške na celé štúdium tohto prestížneho maturitného programu!

Uzávierka prihlášok je 20. februára 2013. Viac informácií na www.bisstipendium.sk.

Na všetky ďalšie otázky ohľadom možnosti získania štipendia na IB DP ako aj o ďalších možnostiach štúdia na The British International School Bratislava, vám rada zodpovie pani Milina Bireš – Admissions Officer: info@bisb.sk, tel: 0918 710 719 alebo 02 6930 7081 (2).

Bližšie informácie o programe IB DP nájdete tu.

Navštívte tiež našu webstránku alebo sa staňte fanúšikom na Facebooku, kde sa môžete dozvedieť viac z diania na našej škole.

V skratke o The British International School Bratislava

Súkromná spojená škola The British International School Bratislava bola založená v septembri 1997 s cieľom poskytnúť vzdelanie hlavne deťom cudzincov žijúcich a pracujúcich na Slovensku, ako aj slovenským deťom, ktorých rodičia majú záujem o kvalitné vzdelávanie v anglickom jazyku. Súkromná spojená škola The British International School Bratislava je škola pre deti vo veku od 2,5 do 18 rokov a ponúka medzinárodne uznávané vzdelanie poskytované vysoko kvalifikovanými pedagógmi. Škola svojimi metódami motivuje študentov k dosahovaniu výborných študijných výsledkov.

Študenti získajú vysokú úroveň znalosti anglického jazyka, dokážu komunikovať v troch alebo viacerých jazykoch a dosahujú pozoruhodné výsledky v záverečných skúškach. Sú to prispôsobiví mladí ľudia s presvedčením, s dobrým hodnotovým systémom a sociálnym povedomím o globálnych problémoch. Sú pripravení uchádzať sa o miesta na rôznych univerzitách vo svete a majú také zručnosti a sebavedomie, že môžu bez obáv vstúpiť na celosvetový trh práce.

Martina Mikuličová, Marketing Officer
Súkromná spojená škola
The British International School, Bratislava
J. Valašťana Dolinského 1 (Pekníkova 6),
841 02 Bratislava, Slovakia
T: (00421) (02) 6930 7081 (2) M: (00421) (917) 501 490
www.bis.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.