Bytová agentúra rezortu ministerstva obrany (BARMO) predá vojenskú ubytovňu v Košiciach za výrazne vyššiu cenu

BRATISLAVA, 1. februára 2013 (tlacovasprava.sk) – Bytová agentúra rezortu ministerstva obrany (BARMO) dostala v rámci opakovaného ďalšieho osobitného ponukového konania (ODOPK) za vojenskú ubytovňu v Košiciach ponuku vo výške 912 000 eur, čo je výrazne viac v porovnaní s primeranou cenou, za akú agentúra ponúkala objekt v opakovanom ďalšom osobitnom ponukovom konaní. Do štátneho rozpočtu by tak pribudlo o 273.000 eur viac, ako sa pôvodne plánovalo, čo predstavuje viac o takmer 43 percent.

„Potvrdilo sa, že postup, ktorý sme zvolili pri predaji tejto ubytovne sa ukázal byť správny a s uchádzačom, ktorý ponúkol najvyššiu cenu sme pripravení uzatvoriť zmluvu. Dúfame, že vďaka stopercentnej zábezpeke, ktorú museli záujemcovia o budovu predložiť, sa vyhneme problémom, ktoré nám v minulosti vznikali v dôsledku toho, že výherca nedokázal doplatiť zvyšnú časť ponúknutej ceny,“ povedal riaditeľ BARMO Ľubomír Slovák.

Primeraná cena v opakovanom ďalšom osobitnom ponukovom konaní bola v tomto prípade stanovená na 639.000 eur. „Som rád, že sa BARMO podarí pre štát získať viac peňazí z predaja prebytočného majetku,“ povedal minister obrany Martin Glváč.

Opakované ďalšie osobitné ponukové konanie nadväzovalo na dve predchádzajúce osobitné ponukové konania, ktoré sa uskutočnili 26. júla – 13. augusta 2012 a 23. augusta – 10. septembra 2012. Na povinnej prehliadke predávanej ubytovne sa zúčastnilo 18 záujemcov, z ktorých traja následne predložili svoju cenovú ponuku a dvaja zložili požadovanú 100-percentnú zábezpeku. Komisia určila za víťaza Ing. Dušana Vraňucha, ktorý splnil všetky podmienky konania a ponúkol najvyššiu cenu.

Mgr. Martina Balleková
hovorkyňa MO SR
Ministerstvo obrany SR I Komunikačný odbor I TlaČoVÉ Oddelenie
Kutuzovova 8, 832 47 Bratislava
tel.: +421 2 44 258 885, fax: +421 2 44 253 242, e-mail: tlacove@mod.gov.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.