Magistrát pozýva na prezentáciu I. etapy nosného systému MHD Bratislavy s rekonštrukciou Starého mosta za vyše 68 miliónov eur

BRATISLAVA, 12. februára 2013 (tlacovasprava.sk) – Bratislavská samospráva pozýva odbornú i laickú verejnosť na verejnú prezentáciu projektu, ktorý súvisí s I. etapou výstavby Nosného systému Mestskej hromadnej dopravy, a jeho súčasťou je okrem iného taktiež rekonštrukcia Starého mosta.

Verejná prezentácia projektu, podmienok vyhlásenej súťaže  bude v pondelok 18. februára t.r. a na podujatí sa zúčastní primátor Milan Ftáčnik, hlavný dopravný inžinier Tibor Schlosser i generálny riaditeľ spoločnosti METRO Bratislava Peter Ivan. Prezentácia sa začne o 18.00 hod. v priestoroch Zrkadlovej sály Primaciálneho paláca.

Podujatím nadväzuje bratislavský magistrát na prezentácie významných projektov, ktorých realizáciu na území slovenskej metropoly plánuje súkromný či verejný investor. I. etapa nosného systému počíta s vybudovaním koľajovej trate zo Šafárikovho námestia v Starom Meste po petržalskú Bosákovu ulicu.

Súčasťou projektu je komplexná rekonštrukcia Starého mosta, ktorý bude slúžiť nielen pre verejnú dopravu, ale aj pre cyklistov, či ako promenáda pre chodcov. Projekt počíta tiež s rozšírením estakády na Einsteinovej ulici a o vybudovaním novej pri bývalom štadióne petržalskej Artmedie.

Súťaž, verejné obstarávanie vyhlásila slovenská metropola v závere mesiaca január a hodnota zákazy, ktorú bude Bratislava primárne financovať z európskych fondov, je na úrovni viac ako 68 mil. eur bez DPH (štátna expertíza), pričom rekonštrukcia mosta pohltí z tejto čiastky približne 35 mil. eur. Víťaz jedného z rozhodujúcich, strategických tendrov samosprávy bude zaviazaný zrealizovať stavebné práce do 24 mesiacov. Bratislava je totiž viazaná európskymi pravidlami, kedy prijímateľ nenávratnej finančnej pomoci je povinný vyúčtovať projekt do konca roka 2015.

Ľubomír ANDRASSY, Ing. PhDr.
hovorca primátora Bratislavy
vedúci oddelenia marketingu a vzťahov s verejnosťou
tel.: +421.903.255.024
mail: hovorca@bratislava.sk
fax:  +421.2.593.565.84
post: Hlavné mesto SR Bratislava
Primaciálne nám. 1
P.O.Box 192

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.