Podľa poradenskej spoločnosti Bisnode Slovensko podnikateľský boom u nás pokračuje

PRAHA, 18. februára 2013 (tlacovasprava.sk) –  V minulom roku vzniklo na Slovensku vzniklo viac ako 20 000 nových firiem, o 4 % viac ako v roku 2011. Jedná sa o najväčší počet za posledných šesť rokov, pričom záujem o akciové spoločnosti prudko poklesol. Celkový registrovaný kapitál novo vzniknutých firiem presiahol 441 miliónov eur. Údaje vyplývajú z databáz a výpočtov poradenskej spoločnosti Bisnode Slovensko.

Bisnode logo

V minulom roku bolo na Slovensku zaregistrovaných celkom 20 044 nových firiem, čo medziročne predstavuje prírastok takmer o 4 %. „Jedná sa o najväčší počet novo vzniknutých spoločností za posledných šesť rokov, kedy Bisnode tieto štatistiky sleduje,“ komentuje výsledky prieskumu analytička Bisnode Petra Štěpánová s tým, že ekonomické problémy v Európe nemajú na podnikateľský apetít na Slovensku vplyv. Z detailného pohľadu na štatistiky vyplýva, že akciové spoločnosti pre podnikanie na Slovensku prudko strácajú záujem. V roku 2012 ich vzniklo najmenej od roku 2007. „To súvisí predovšetkým so zákazom listinných akcií na doručiteľa, tzv. anonymných akcií,“ dodala Petra Štěpánová. Do registrovaného kapitálu novo založených firiem v roku 2012 podnikatelia investovali viac než 441,5 miliónov eur.

tabulka 1

K 31. 12. 2012 Bisnode vo svojich databázach evidoval celkom 204 667 slovenských firiem, z toho 7 535 (3,7 %) akciových spoločností a 197 132 (96,3 %) spoločností s ručením obmedzeným. Celkový počet kapitálových spoločností registrovaných na Slovensku od konca roku 2011 vzrástol o 15 249, čo predstavuje nárast o 8,1 %. „Trend pomerne rýchlo rastúceho počtu firiem možno pre slovenskú ekonomiku hodnotiť ako pozitívny,“ dodáva Petra Štěpánová.

Tabulka 2

Viac informácií poskytne:

Petra Štěpánová
Country Marketing & PR Leader

Bisnode AB
Direct: +420 274 000 724
Mobile: +420 606 744 909
E-mail: petra.stepanova@bisnode.cz
Visiting address: Siemensova 2717/4, City West – Stodůlky, 155 00, Prague 5, Czech Republic
Mailing address: Česká kapitálová informační agentura, a.s., Siemensova 2717/4, City West – Stodůlky, 155 00, Prague 5, Czech Republic

BISNODE SLOVENSKO, s.r.o. sa zaoberá zberom informácií v charakteristike Business to Business o významných slovenských spoločnostiach, ich spracovaním do jednotnej štruktúry a následným vydávaním týchto firemných profilov vo forme internetovej databázy, DVD-ROMu, či vo forme špeciálnych výberov podľa požiadaviek klientov. Bisnode Slovensko zastrešuje značky Európska Databanka (EDB), Soliditet a WLW.
Misiou skupiny Bisnode je ponúknuť každému individuálnemu zákazníkovi relevantné informácie, ktoré sú základom pre prijímanie lepších obchodných rozhodnutí. Bisnode je jedným z Európskych vedúcich poskytovateľov digitálnych obchodných informácií. Skupina Bisnode ponúka kreditné, finančné, obchodné a marketingové informácie, ktoré firmám pomáhajú minimalizovať risk, maximalizovať predaj a robiť lepšie obchodné rozhodnutia. Spoločnosť Bisnode bola založená v roku 1989 a má viac ako 3000 zamestnancov v 17 Európskych krajinách.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.