Stánok dodávateľa opláštenia budov a solárnych technológií Schüco na veľtrhu BAU 2013 navštívilo 10 000 hostí (FOTO)

BRATISLAVA 19. februára 2013 (tlacovasprava.sk) – Jubilejný 20. ročník medzinárodného stavebného veľtrhu BAU 2013, ktorý sa konal 14. až 19. januára v Mníchove, lámal rekordy v počte návštevníkov. Veľký úspech zaznamenal aj jeden z vystavovateľov – spoločnosť Schüco International KG.

V Schüco stánku, ktorý sa zameral na ľudí, prírodu a technológie, si na svoje prišli architekti, developeri, investori či výrobcovia okien, dverí a fasád
V Schüco stánku, ktorý sa zameral na ľudí, prírodu a technológie, si na svoje prišli architekti, developeri, investori či výrobcovia okien, dverí a fasád

Do stánku, v ktorom tento popredný dodávateľ opláštenia budov a solárnych technológií predstavil svoje novinky, technologické riešenia a vízie, zavítalo viac ako 10-tisíc ľudí. Nechýbal medzi nimi ani nemecký minister dopravy Peter Ramsauer či zástupca japonského ministra dopravy Shigeru Kikukawa.

V Schüco stánku, ktorý sa zameral na ľudí, prírodu a technológie, si na svoje prišli architekti, developeri, investori či výrobcovia okien, dverí a fasád.

Návštevníci si v ňom mohli pozrieť štyri tematické štúdiá. V jednom z nich spoločnosť predstavila atypické plášte budov, ktoré architektom pri navrhovaní doprajú geometrickú slobodu.

Témou druhého štúdia bola inteligentná funkčnosť, v rámci ktorej Schüco predstavilo plášte reagujúce na prostredie a vytvárajúce optimálne podmienky pre život a prácu. Tretie štúdio bolo zamerané na energeticky úsporné moderné riešenia okien a štvrté sa orientovalo na systémy založené na jednoduchosti, flexibilite, integrovanej funkčnosti a nadčasovosti.

Spoločnosť Schüco si však z veľtrhu neodniesla len pozitívne reakcie návštevníkov. Trojčlenná odborná porota rozhodla o tom, že fasáda ERC 50 si odnesie ocenenie pre najlepší produkt v kategórii Energy 2.0. Počas ceremónie udeľovania cien porota pozitívne hodnotila aj spomínaný Schüco parametrický koncept bez geometrických obmedzení ako priekopnícke systémové riešenie pre modernú architektúru. Ďalší úspech na konto firmy pribudol vďaka fasáde FW 50+.SI Green, ktorej profesor Wolfgang Feist udelil certifikát Inštitútu pasívnych domov.

Do stánku spoločnosti Schüco International KG zavítalo viac ako 10-tisíc ľudí
Do stánku spoločnosti Schüco International KG zavítalo viac ako 10-tisíc ľudí

Ocenenia a pozitívne reakcie z veľtrhu sú jasným dôkazom toho, že produkty firmy Schüco – fasádne, okenné, dverné a solárne systémy, spĺňajú najvyššie architektonické požiadavky súčasnosti, že spoločnosť neustále napreduje a vytvára trendy budúcnosti.

O spoločnosti Schüco

Schüco je popredný dodávateľ plášťov budov a je považovaný za svetoznámeho odborníka na solárne riešenia, okná, dvere i fasády. Spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1951, má viac než 5 000 zamestnancov a 12 000 partnerských podnikov vo vyše 78 štátoch sveta. Ponúka aj najmodernejšiu okennú a fasádnu technológiu, efektívne solárne riešenia a individuálne poradenstvo pre architektov, projektantov, investorov a stavebníkov. Podnik má centrálu v nemeckom Bielefelde.

Mgr. Romana Otočková
Account Manager
Kharisma, s.r.o.
Mobil: +421 948 450 550
E-mail: romana.otockova@kharisma.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.