Bankomaty Tatra banky potvrdili svoju bezpečnosť aj počas “mexických” útokov

BRATISLAVA, 25 februára 2013 (tlacovasprava.sk) – Tatra banka venuje bezpečnosti svojich klientov najväčšiu prioritu, výnimkou preto nie sú ani jej bankomaty. Potvrdil to aj minulý týždeň, keď nebol zneužitý žiaden z bankomatov Tatra banky.

Klienti Tatra banky však získali negatívnu skúsenosť zo zneužitia svojej platobnej karty použitím bankomatu inej banky na Slovensku. Táto situácia sa dotkla 45 klientov Tatra banky, ktorým banka vďaka promptnému a proaktívnemu risk monitoringu blokovala okamžite ich platobné karty.

„Neustále investujeme značné finančné prostriedky do zvyšovania úrovne  bezpečnosti bankomatov, preto aj v tejto situácii nebol zneužitý žiaden bankomat Tatra banky. Počet klientov, ktorých sa táto situácia dotkla sme vďaka rýchlemu risk monitoringu okamžite vyhodnotili a transparentne komunikovali. V súčasnosti sú už všetci klienti, ktorí podali reklamáciu odškodnení,“ vyjadril sa Igor Vida, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Tatra banky.

Transparentnosti sa banka drží aj v priamom vzťahu ku klientovi. Ako prvá banka na Slovensku zaviedla službu SMS notifikácia, aby klienti mali okamžite informáciu o pohyboch na svojom účte. Aj preto sa o zneužití svojich platobných kariet na bankomate inej banky dozvedeli ako prví klienti Tatra banky.

SMS notifikáciu, ktorú majú klienti v rámci balíka služieb bez poplatku a v neobmedzenom počte, doručuje Tatra banka okamžite v čase vzniku transakcie. Tatra banka je tiež jedinou bankou na Slovensku, ktorá vydáva k účtu kartu na počkanie. Využiteľnosť tejto inovácie sa potvrdila aj minulý týždeň, keď klienti, ktorým banka zablokovala kartu, mohli získať novú kartu v pobočke okamžite a hneď ju začať používať.

„Veríme, že tento prípad nenaštrbí dôveru našich klientov v platobné karty. Pri výbere z bankomatu odporúčame používať prednostne bankomaty Tatra banky, ktoré sú všetky vybavené efektívnym antiskimmovacím riešením,“ dodal Igor Vida. Napriek tomu, že zneužitý nebol jediný bankomat Tatra banky, z komunikovaných informácií vznikol skreslený dojem, že Tatra banka nevenuje bezpečnosti bankomatov dostatočnú pozornosť.

Opak je však pravdou. Tatra banka ako prvá na Slovensku prišla s kombináciou mechanických a elektronických opatrení, ktorých cieľom je zabrániť skimmingu, pričom túto technológiu neustále modernizuje. V minulosti ako prvá banka zabezpečila svoju sieť bankomatov bezpečnostným prvkami vo forme certifikovaného nadstavca na čítač platobných kariet (tzv. zelený sosák) a ďalšími ochrannými mechanizmami. Tieto bezpečnostné prvky zabezpečovali ochranu proti zneužitiu platobných kariet formou libanonskej slučky a skimmingu.

Následne banka investovala ďalšie prostriedky do sofistikovaného komplexného súboru bezpečnostných nástrojov a opatrení, vďaka ktorým sú bankomaty Tatra banky chránené na najvyššej možnej úrovni proti širokému spektru foriem zneužívania platobných kariet na bankomatoch. Bezpečnostní experti banky neustále sledujú nové formy a trendy zneužívania platobných kariet a vyvíjajú maximálne úsilie, aby úroveň zabezpečenia zostávala na vysokej úrovni. Svojim prístupom k prevencii voči podvodom je Tatra banka lídrom v Slovenskej republike.

Vysokú pozornosť banka venuje aj bezpečnosti platobných kariet. Tatra banka je najaktívnejšou bankou v prechode na chip & PIN technológiu. Ako prvá preklopila na túto technológiu celé svojeportfólio kariet, vrátane kreditných kariet. Tento krok zásadne obmedzil pokusy o skimmingové útoky na klientov banky.

Kontakt pre doplňujúce informácie:
Marína Smolková
hovorkyňa
marina_smolkova@tatrabanka.sk
02/5919 1593
0911 328 007

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.