Dvoj-jadrovými platformami s procesormi Intel® Atom™ Z25xx zrýchľuje Intel mobilný komuting

BRATISLAVA, 27. februára 2013 (tlacovasprava.sk) – Predstavením dvoj-jadrových platforiem s procesormi Intel® Atom™ Z25xx (donedávna známych pod kódovým označením “Clover Trail+”) spoločnosť Intel smeruje do výkonných a mainstreamových smartfónov. Ponúka dvojnásobný výkon a trojnásobné grafické schopnosti1 s konkurencieschopnou výdržou na batérie. Produkty taktiež smerujú do tabletov s operačným systémom Android*. Intel predstavil najmenšie2 multi-módové LTE riešenie s takmer nulovou spotrebou pre celosvetový roaming s mnohými funkciami. Dodávanie jedno-módových produktov začalo začiatkom tohto roku, ostatné modely budú dostupne v prvej polovici roku 2013.
Predstavenie pokračovalo platformami s procesormi Intel® Atom™ Z2420 pre nedávno vydané telefóny Acer*, Lava* a Safaricom*. Taktiež bol predstavený nový smartfón pre egyptskú spoločnosť Etisalat*. ASUS* prichádza s novým Android* tabletom poháňaným procesorom Atom Z2420.
Ohlásenie podpory pre “Bay Trail” od hlavných výrobcov

Toto oznámenie zahŕňa aj nové dvojjadrové platformy Atom™ SoC (“Clover Trail+”) pre smartfóny a tablety s OS Android* ako aj prvé globálne multimode-multiband LTE riešenie spoločnosti Intel, ktoré bude k dispozícii v prvej polovici tohto roku. Spoločnosť uvoľnila ďalšie informácie o “Bay Trail” (nového multi-platformového programu) a pokračujúcej iniciatívy na rozvíjajúcich sa trhoch s procesormi Intel® Atom™ Z2420 poháňajúcim nové platformy.
“Dnešné oznámenie je postavené na rastúcom portfóliu zariadení spoločnosti Intel naprieč všetkými segmentmi trhu s mobilnými zariadeniami,” povedal Hermann Eul, viceprezident spoločnosti Intel a co-general manažér Mobile and Communications Group. “Počas obdobia kratšieho ako jeden rok sme veľmi úzko spolupracovali so zákazníkmi za účelom predstavenia 10 smartfónov vo viac ako 20 krajinách. Taktiež sme priniesli moderné nízko-napäťové tabletové riešenie s OS Windows* 8 a v súčasnosti dodávané mnohými zákazníkmi. V budúcnosti budeme stavať na týchto silných základoch a úzko spolupracovať s našimi partnermi pri vývoji operačných systémov a aby sme priniesli tie najlepšie mobilné produkty a zážitky pre zákazníkov využívajúcich produkty s Intel Inside.”

Nové efektívne platformy Atom™ SoC
Nová procesorová platforma spoločnosti Intel, Atom™ (“Clover Trail+”) a referenčný dizajn smartfónov ponúkajú maximálny výkon, nízku spotrebu a zároveň dlhú výdrž na batérie, ktoré budú súperiť s ostatnými najpopulárnejšími mobilnými telefónmi s operačným systémom Android*. Zariadenia prinesú klasické produktové výhody nesúce značku Intel vrátane vysokého výkonu, ktorý umožňuje zážitky s prehliadania internetu, full HD filmov ako aj Android* aplikácií, ktoré fungujú rýchlo a bezproblémovo.
Platformové, 32nm dvojjadrové procesory Intel® Atom™ — Z2580, Z2560 a Z2520 – sú dostupné s pracovnými frekvenciami až 2,0 GHz, 1,6 GHz a 1,2GHz. Procesory obsahujú taktiež podporu technológie Intel® Hyper-Threading, konkrétne až štyroch simultánnych aplikačných vlákien a ďalšie vylepšenia celkovej efektivity jadier Atom.
Integrovaná smartfónová platforma tiež obsahuje Intel® Graphics Media Accelerator s grafickou podporou až do 533MHz s takzvaným „boost“ módom, ktorý prináša až trojnásobne vyšší grafický výkon1 pre bohaté 3-D vizuálne hranie ako aj plynulé plné 1080P, hardvérovo akcelerované, dekódovanie a kódovanie videa na 30fps.
“Naša druhá generácia produktov prináša dvojnásobný výpočtový výkon a až trojnásobné grafické možnosti1. To všetko pri zachovaní veľmi nízkej energetickej náročnosti,” povedal Eul. “Neskôr v tomto roku prejdeme na 22nm Atom SoC a získame tak maximálne výhody z celého spektra možností, ktoré umožňujú naše dizajny, architektúra, 22nm Tri-Gate tranzistorová technológia ako aj najmodernejšia výroba, aby sme naďalej upevňovali našu pozíciu.”
Platforma taktiež prináša zobrazovacie možnosti vrátane podpory pre dve kamery – hlavná kamera bude mať rozlíšenie až 16 megapixelov. Tento systém umožňuje zachytenie panoramatických fotografií pomocou módu, ktorý dosahuje hodnoty 15 obrazov za sekundu s 8 megapixelovým rozlíšením, detekciu a rozpoznávanie tváre v reálnom čase, ako aj zachytávanie HDR obrazov s funkciou de-ghosting pre jasnejšie obrázky.
Platforma Atom obsahuje aj technológiu Intel® Identity Protection Technology (Intel IPT), ktorá napomáha silnejšej dvojfaktorovej autentifikácii pre ochranu cloud služieb ako napríklad vzdialený internet banking, e-commerce, online hranie a prístup k sociálnym sieťam z neautorizovaných bodov. Odkedy bola Intel IPT presunutá na úroveň čipu umožňuje bezpečnejší, užívateľsky priateľskejší cloud prístup s ochranou. Intel spolupracuje s mnohými významnými partnermi vrátane spoločností Feitian*, Garanti Bank*, MasterCard*, McAfee*, SecureKey* Technologies Inc., Symantec*, Vasco Data Security International* Inc. a Visa* na zapracovávaní tejto technológie do ich služieb.
S displejom WUXGA a podporou rozlíšenia 1900×1200, bude platforma Atom taktiež podporovať Android* tabletové dizajny s väčšími obrazovkami. Obsahuje taktiež podporu pre Android* 4.2 (Jelly Bean), Intel Wireless Display Technology a HSPA+ pracujúce na 42Mbps s Intel® XMM 6360 modemovým riešením.
Zákazníci, ktorí už ohlásili podporu platformy “Clover Trail+” pre mobilné telefóny a tablety zahŕňajú ASUS*, Lenovo* a ZTE*.
Lenovo* IdeaPhone K900*, ktorý bol predstavený počas CES je poháňaný procesorom Intel® Atom™ Z2580 a ponúka bohatšie videá, grafiku, web obsah pri fantastických rýchlostiach. IdeaPhone je tenký len 6,9mm a má prvú 5,5 palcovú HD 400+ PPI obrazovku pre lepšie zobrazovanie textov a obrázkov. K900 bude prvým produktom s procesorom Intel Atom Z2580. Lenovo plánuje predstavenie smartfónu na druhý kvartál roku 2013 v Číne a nasledovne na ostatných trhoch.
Spoločnosť Intel taktiež oznámila prichádzajúce 22nm smartfónové produkty SoC (“Merrifield”) s novým procesorom Intel Atom Z25xx. Produkt je založený na najmodernejšom 22nm Intel výrobnom procese a celkom novej Atom mikroarchitektúre, ktorá napomôže zvyšovanie výkonu smartfónov, energetickej efektivite a výdrže na batériu.

Dlhodobý vývoj (4G LTE)
Stratégia spoločnosti Intel je prinášať nízko napäťové, globálne modemové riešenia, ktoré dokážu pracovať s viacerými pásmami, módmi, regiónmi a zariadeniami.
Intel XMM 7160 je najmenšie2 a zároveň nízko napäťové multimode-multiband LTE riešenie (LTE / DC-HSPA+/ EDGE) s podporou viacerých zariadení vrátane smartfónov, tabletov a Ultrabookov™.  Globálny modem 7160 podporuje naraz 15 LTE pásiem, viac ako ktorékoľvek iné riešenie2 dostupné na trhu. Zároveň obsahuje vysoko konfigurovateľnú RF architektúru, ktorá umožňuje úsporné viacpásmové konigurácie ako aj globálny roaming pre SKU. 7160 je správne načasované konkurenčné riešenie pre rozvíjajúce sa LTE siete.
“7160 je vysoko konkurenčné 4G LTE riešenie, ktoré pokryje narastajúce potreby rozvojových globálny 4G trhov,” povedal Eul. “Nezávislí analytici poukázali na to, že naše riešenie je najlepšie na svete a ja som spokojný, že naša ponuka povedie spoločnosť Intel k novým riešeniam. S pripojením LTE projektovaným na dvojnásobnú rýchlosť počas najbližších dvoch rokov a pre viac ako 120 miliónov pripojení, veríme, že naše riešenia dodajú vývojárom a poskytovateľom služieb konkurenčnú ponuku a zároveň prinesú užívateľom najlepšie globálne 4G zážitky. Na základe tohto, Intel taktiež urýchli dodávky nových funkcionalít, ktoré budú naplánované pre budúce moderné 4G siete.”
Intel v súčasnosti dodáva jeho jedno módové 4G LTE dátové riešenia a začne s viacmódovými dodávkami počas prvého polroka 2013. Spoločnosť optimalizuje LTE riešenia s SoC roadmapov, aby zabezpečila dodávky nízkonapäťových riešení na trh.

Platforma Intel® Atom™ Z2420
Ako Intel geograficky rozširuje svoju pôsobnosť, sú zrejmé obrovské príležitosti v doručovaní bohatých Intel mobilných zážitkov na rozvíjajúce sa trhy.
Súčasťou tejto stratégie je získanie výhody smartfónov na rastúcich trhov, ktoré dosiahnu hodnotu 500 miliónov jednotiek do roku 2015. Intel informoval o platforme Intel Atom Processor Z2420 (donedávna známej ako “Lexington”). Od jej prvého oznámenia na CES predstavili svoje produkty už mnohí výrobcovia ako Acer* (Thailand, Malaysia), Lava* (India) a Safaricom* (Kenya).
Etisalat Misr*, hlavný telekomunikačný operátor v Egypte a jeho pobočka Etisalat group UAE v spolupráci so spoločnosťou Intel dnes oznámila plány pre smartfón Etisalat E-20 s Intel Inside®. Tento smartfón bude prvý v regióne stredného východu a severnej Afriky a druhým predstavením v Afrike po nedávnom predstavení v spoločnosti Safaricom* v Keni.
Tablety s technológiou Intel Inside®
Na základe rastúcej dôležitosti trhu a energetickej efektivity najmodernejšieho, mnohými oceňovaného, procesora Atom Z2760, prvého štvorjadrového Intel Atom SoC (“Bay Trail”), pôjde o najefektívnejší a najsilnejší procesor s označením Atom do dnešného dňa. Tento zdvojnásobuje výpočtový výkon v porovnaní s dnešnou ponukou tabletov a poskytuje ekosystém ideálny pre ďalšie technologické inovácie. Príchod platformy Bay Trail je naplánovaný na leto roku 2013,  v súčasnosti už spoľahlivo funguje s OS Windows* a Android* a zároveň napomôže novým záźitkom, dizajnom tenkým už 8mm s celodennou výdržou na batériu a jedným týždňom v pohotovostnom režime.
Intel v súčasnosti spolupracuje na rýchlom dodaní Bay Trail tabletov na trh so spoločnosťami Compal*, ECS*, Pegatron*, Quanta* a Wistron*. Intel taktiež rozširuje spoluprácu s globálnymi OEM partnermi na vybudovaní silných základov pre tabletové dizajny poháňané procesorom Intel Atom Z2760, od spoločností Acer*, ASUS*, Dell*, Fujitsu*, HP*, Lenovo*, LG Electronics až po Samsung*.

Mobilné zariadenia s Intel Inside®
Intel dnes oznámil rozvoj svojho ekosystému a umožnenie príchodu ďalších nových zariadení a inovácií pre všetky mobilné zariadenia či už s operačným systémom Windows* alebo Android.
Platforma Intel bola od dávnych dôb základom pre mnohé OEM a ODM inovácie. Nový program bude zameraný na urýchlenie dodávky najlepších mobilných zariadení založených na architektúre Intel® spolu s OEM a ODM. Tento program bude zameraný najskôr na tablety, neskôr mobilné telefóny a ponúkne kvalifikované riešenie postavené na jednoduchých blokoch pre jednoduché škálovanie dizajnu pre vyspelé a rozvíjajúce sa trhy.
Procesory Atom Z2760 fungujúce s Windows* 8 a prichádzajúce 22nm Atom SoC s kódovým označením “Bay Trail” bude základom tejto iniciatívy.

O spoločnosti Intel
Intel (NASDAQ: INTC), svetový vodca v oblasti vývoja polovodičov, vyvíja technológie, produkty a iniciatívy s cieľom sústavne zlepšovať prácu a život ľudí.
Intel a logo Intel sú ochranné známky alebo registrované značky spoločnosti Intel v Spojených štátoch a ďalších krajinách.
* Ďalšie názvy a značky môžu byť prehlásené za vlastníctvo iných subjektov.
Intel Czech PR Consultants
Pavel Svoboda Branislav Matliak
PR Manager, CEE Consultant
Tel: +420 222 090 304 Tel.: +421 905 749 367
Email: pavel.svoboda@intel.com Email: branislav@matliak.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.