Osvetlenie priechodov pre chodcov od slovenskej firmy LEADER LIGHT s.r.o

SPIŠSKÁ NOVÁ VES, 7. marca 2013 (tlacovasprava.sk) – Problémy s osvetlením priechodov pre chodcov sú v súčasnosti jedným z najvážnejších problémov miestnych komunikácií.

LL STREET PC/CC je LED svietidlo spoločnosti LEADER LIGHT špeciálne určené na osvetlenie priechodov pre chodcov
LL STREET PC/CC je LED svietidlo spoločnosti LEADER LIGHT špeciálne určené na osvetlenie priechodov pre chodcov

Ošúchaná farba priechodov na vozovkách a ich nízka viditeľnosť často spôsobujú dopravné nehody, v niektorých prípadoch až tragické, a pri tom vyhnúť sa im je také jednoduché. Riešením je vo väčšine prípadov práve osvetlenie priechodov pre chodcov.

Nakoľko je ekonomická situácia zlá, z dôvodu šetrenia financií väčšina obcí na noc vypína verejné osvetlenie, čím sa opäť zvyšuje riziko nehôd.

Táto skutočnosť je na Slovensku bežná aj napriek vyhláške Ministerstva vnútra SR č. 9/2009 Z. z. Čl. 22, v ktorej sa okrem iného píše:

„Z dôvodu bezpečnosti cestnej premávky možno značku č. IP 6 použiť len v kombinácii osvetlenia značky č. V 6a alebo č. V 6b verejným osvetlením alebo samostatným osvetlením priestoru použitia značky č. V 6a alebo č. V 6b alebo optickým zvýraznením dopravnými gombíkmi č. Z 7c alebo iným druhom zvýraznenia napríklad kombinácia značky č. IP 6 s prerušovaným doplnkovým signálom č. S 11a, č. S 11b, č. S 11d a podobne.“

V praxi to znamená, že zákon „prikazuje“ obciam a mestám osvetliť priechody pre chodcov a maximálne tak zvýšiť ochranu chodcov a vodičov zároveň.

Svietidlá firmy LEADER LIGHT

Cieľom osvetlenia komunikácií je umožnenie všetkým účastníkom cestnej premávky zavčasu identifikovať prekážku, zvýšiť bezpečnosť a komfortnosť jazdy, a tiež znížiť počet dopravných nehôd. Energeticky úsporným riešením takejto situácie sú práve LED svietidlá slovenskej firmy LEADER LIGHT (www.leaderlight.sk).

Pomocou LED technológie sa nielen znižuje spotreba elektrickej energie (v rozsahu od 65 do 70 %), ale zároveň sa zvyšuje bezpečnosť chodcov a vodičov. Konštrukcia svietidiel spoločnosti LEADER LIGHT je patentovo chránená, navyše sú naše produkty 100 % recyklovateľné, vyznačujú sa dlhou životnosťou, vynikajúcou distribúciou svetla, moderným dizajnom a efektívnym použitím.

LL STREET PC/CC je LED svietidlo spoločnosti LEADER LIGHT špeciálne určené na osvetlenie priechodov pre chodcov. Montáž svietidla je určená na výložník Ø 60 mm, v ostatných prípadoch sa montuje s použitím redukcie.

Svietidlá LEADER LIGHT sa vyznačujú aj množstvom nadštandardných parametrov:

– hliníkové teleso svietidla slúži zároveň ako chladič a zabezpečuje optimálne teplotné prevádzkové parametre, čím sa predlžuje životnosť
– široký výber špeciálnych optík umožňuje všestranné použitie svietidiel pre všetky typy aplikácií
– konštrukčné riešenie optickej časti svietidla bez zbytočného krycieho skla zvyšuje optickú účinnosť svietidla a zjednodušuje údržbu
– LED diódy sú umiestnené v jednej rovine, čím sa znižuje nežiaduce oslnenie a vyžarovanie do oblohy v súlade s „Dark sky“ pravidlami
– presné nastavenie požadovaného výkonu
– možnosť rozšírenia funkčnosti o prídavnú elektroniku

Možnosti financovania

LEADER LIGHT je slovenský výrobca originálnych LED svietidiel a LED technológie. V rámci energeticky úsporných projektov osvetlenia spolupracujeme s dcérskou spoločnosťou EcoLED Solutions a.s. (www.ecoledsol.com).

V našom portfóliu služieb ponúkame obciam a mestám ucelenú koncepciu riešenia LED osvetlenia pozemných komunikácií a ciest, vrátane výberu spôsobu financovania.

Možnosti financovania projektov s Leader Light.
Možnosti financovania projektov s Leader Light.

.

Mgr. Martina Chabadova
marketing specialist
Leader Light s.r.o.
M.Gorkého 33, 05201 Spišská Nová Ves
phone:+421 (0) 905 385 770
e-mail : martina@leaderlight.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.