Hliníkový okenný systém Schüco AWS 112.IC (Insulation Cover) zodpovedá prísnym certifikačným kritériám pre pasívny dom (FOTO)

BRATISLAVA, 8. marca 2013 (tlacovasprava.sk) – Projektovanie trvácnych plášťov budov vyžaduje viac než len aplikáciu dnešných energetických štandardov. Vzhľadom na výzvy klimatických zmien a legislatívne požiadavky na štandardy okien sa vyžadujú okná, ktoré zapadajú do konceptov, akými sú pasívny dom alebo energeticky prínosná budova. Spoločnosť Schüco odpovedá na túto požiadavku hliníkovým okenným systémom AWS 112.IC.

Spolu s hliníkovým dverným systémom ADS 112.IC vzniká optimálna energetická kombinácia, ktorá sa dá harmonicky začleniť do plášťov budov
Spolu s hliníkovým dverným systémom ADS 112.IC vzniká optimálna energetická kombinácia, ktorá sa dá harmonicky začleniť do plášťov budov

Hliníkový okenný systém Schüco AWS 112.IC (Insulation Cover) je v celosvetovom meradle prvým hliníkovým oknom, ktoré zodpovedá prísnym certifikačným kritériám pre pasívny dom. Spája obvyklé výhody hliníkových okien, ako sú odolnosť, rozmanité úpravy povrchu, masívnosť a dlhá životnosť s jedinečnou tepelnou izoláciou s hodnotou koeficientu Uw ≤ 0,8 W/(m²K) (pri 120 mm pohľadovej šírke), a tým stanovuje nový štandard na trhu s hliníkovými oknami.

Okrem kvalitného stredového tesnenia a zvýšenej izolácie konštrukcie dosiahol produkt tieto vynikajúce vlastnosti predsadením špeciálneho profilu a jeho upevnením bez tepelných mostov. Prednosti nájdeme aj v oblasti dizajnu – celistvejší vzhľad krídla umožňuje skombinovať úzke pohľadové šírky s veľkými presklenými plochami, nehovoriac o variabilite povrchových úprav. Krídla do hmotnosti 160 kg sú kompatibilné so skrytým mechanickým kovaním Schüco AvanTec aj mechatronickou alternatívou Schüco TipTronic.

Spolu s hliníkovým dverným systémom ADS 112.IC vzniká optimálna energetická kombinácia, ktorá sa dá harmonicky začleniť do plášťov budov.

O spoločnosti Schüco

Schüco je popredný dodávateľ plášťov budov a je považovaný za svetoznámeho odborníka na solárne riešenia, okná, dvere i fasády. Spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1951, má viac než 5 000 zamestnancov a 12 000 partnerských podnikov vo vyše 78 štátoch sveta. Ponúka aj najmodernejšiu okennú a fasádnu technológiu, efektívne solárne riešenia a individuálne poradenstvo pre architektov, projektantov, investorov a stavebníkov. Podnik má centrálu v nemeckom Bielefelde.
Mgr. Lenka Krnáčová
Account Manager
Kharisma, s.r.o.
Mobil: +421 948 710 720
E-mail: lenka.krnacova@kharisma.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.