ESET vydáva ESET Secure Authentication, nový dvojfaktorový autentifikačný systém pre firemné siete, využívajúci jednorazové heslá

BRATISLAVA, 14. marca 2013 (tlacovasprava.sk) – ESET, líder v proaktívnej ochrane pred internetovými hrozbami s 20-ročnou históriou, vydáva ESET Secure Authentication – bezpečnú dvojfaktorovú autentifikáciu s jednorazovými heslami (2FA OTP). Tá na pripojenie k firemnej sieti využíva používateľov mobilný telefón. Toto jednoduché riešenie poskytuje k bežnému autentifikačnému procesu, ktorý využíva len prihlasovacie meno a heslo, aj ďalšiu vrstvu ochrany. ESET Secure Authentication funguje na iPhonoch a mobilných telefónoch s operačným systémom Android, BlackBerry, Windows Phone 7 a 8, Windows Mobile a na telefónoch s podporou J2ME. Riešenie podporuje aj autentifikáciu cez SMS správy, vďaka čomu je vhodné aj na staršie mobilné telefóny, na ktorých by aplikácia nefungovala.

ESET_Secure_Authentication_infograf
“ESET rozširuje svoje bezpečnostné portfólio v oblasti IT bezpečnosti tak, aby rozšíril svoju ponuku produktov určených firemným zákazníkom. Okrem už existujúcich Endpoint riešení by sa rád zameral na rastúcu potrebu produktov zabezpečujúcich majetok a know-how malých a stredných firiem. Zo strany firiem, ktoré nechcú investovať do nákladného hardvéru na dvojfaktorovú autentifikáciu (2FA) alebo ktoré nemajú záujem nasadzovať komplikovaný produkt, existuje potreba jednoduchého riešenia bez nutnosti konfigurácie,” hovorí Ignacio Sbampato, obchodný a marketingový riaditeľ ESETu. “Produkt vypĺňa dieru na trhu vďaka minimálnemu dopadu na správu, absencii ťažkopádneho hardvéru a integráciou s už existujúcimi nástrojmi. Malým a stredným firmám ponúka presne to, čo potrebujú,” dodáva Sbampato.
ESET Secure Authentication je ďalším prídavkom do portfólia riešení ESETu, ktoré chránia firemné dáta v dobe mobilných technológií. Zatiaľ čo firmám určený ESET Endpoint Security pre Android a jeho spotrebiteľská verzia ESET Mobile Security chránia dáta v smartfónoch, ESET Secure Authentication zabezpečuje bezpečný prístup k firemným sieťam z prenosných zariadení. Ide o klient/server systém, v ktorom server poskytne jednorazové heslo a klient (mobilný telefón) ho zobrazí, takže užívateľ ho bude môcť použiť na autentifikáciu v podporovanom systéme.
„Nový ESET Secure Authentication je kľúčovým prídavkom k ochrane citlivej infraštruktúry a dát každej firmy. K množstvu jeho výhod patrí jednoduchá inštalácia, používanie, správa a široká podpora mobilných platforiem,“ hovorí Peter Stančík, špecialista na IT bezpečnosť zo spoločnosti ESET. „Nový produkt poskytujúci 2FA autentifikáciu sa hodí ako doplnok k existujúcej Outlook Web Access/App a VPN infraštruktúre malých a stredných podnikov,“ vysvetľuje Stančík.
Riešenie je navrhnuté tak, aby bola jeho inštalácia, konfigurácia a správa čo najjednoduchšia. Je automaticky integrované s najčastejšie používanými službami a protokolmi. ESET Secure Authentication poskytuje ochranu pre Outlook Web Access/APP a RADIUS. Nový produkt je testovaný a podporovaný na Windows Serveroch (2003, 2003 R2, 2008, 2008 R2 and 2012).
Kľúčové benefity:
Široká podpora mobilných platforiem: Týmto riešením môžu byť chránení užívatelia používajúci moderné mobilné zariadenia vrátane iPhonu, Androidu, BlackBerry, Windows Phone 7 a 8, Windows Mobile a telefóny s podporou J2ME. Preferovaným autentifikačným vektorom je mobilná aplikácia ESET Secure Authentication. Táto aplikácia sa stiahne do užívateľovho mobilného telefónu, po čom bude môcť generovať jednorazové heslá. Užívateľom, ktorí si aplikáciu nemohli alebo nechceli inštalovať, sú heslá doručované prostredníctvom SMS.
Známy systém spravovania (MMC a ADUC plugin): Windows administrátori ocenia jednoduchosť integrácie s Active Directory pre dennodennú správu užívateľov, ktorá využíva Users & Computer management nástroj, ako aj integráciu s Microsoft Management konzolou (MMC).
Ochrana Outlook Web Access/App Endpointov: OWA je integrovaná s dvojfaktorovou autentifikáciou cez natívny plugin, ktorý pozastavuje komunikáciu s užívateľom do momentu, v ktorom sa užívateľ úspešne autentifikuje druhým faktorom.
Ochrana RADIUS Endpointov: RADIUS je protokol pre autentifikáciu užívateľa aj vo VPN priestore. RADIUS endpoint koncentruje všetky RADIUS žiadosti do jedného miesta, z ktorého posiela autentifikačné požiadavky do ESET Secure Authentication.
Automatická konfigurácia: Inštalácia mobilnej aplikácie bola navrhnutá tak, aby bola čo najjednoduchšia a najhladšia. Užívateľ klikne na link v textovej správe mobilu, po čom sa aplikácia nainštaluje.
Dostupnosť produktu
Od 21. februára 2013 je ESET Secure Authentication k dispozícii v Severnej Amerike. Bol predstavený na RSA konferencii v San Franciscu, na ktorej sa ESET účastnil. V priebehu roka bude produkt vydaný vo vybraných krajinách v Európe, Ázii a Tichomorí a v Latinskej Amerike. Viac informácií o uvedených vlastnostiach a benefitoch nájdete na produktovej stránke ESET Secure Authentication.
O spoločnosti ESET – už 20 rokov chránime vaše digitálne svety
Spoločnosť ESET je svetovým výrobcom bezpečnostného softvéru pre firemnú klientelu a domácnosti. Je lídrom na trhu proaktívnej detekcie počítačových hrozieb. Vďaka technológii Live Grid® využíva ESET dáta od dobrovoľných používateľov z celého sveta, a tak okamžite reaguje na nové hrozby. ESET NOD32 Antivirus drží rekord v ocenení VB100 testu britského Virus Bulletin, vysoko-rešpektovanej nezávislej testovacej organizácie.
ESET sídli v Bratislave, regionálne pobočky má v Prahe, ČR; San Diegu, USA; Buenos Aires, Argentína a Singapure. Výskumné centrá ESET pre analýzu malware sú okrem Bratislavy, aj v San Diegu, v Prahe, poľskom Krakove, kanadskom Montreale a v Moskve. ESET má zastúpenie vo viac ako 180 krajinách sveta.
Firma už desať rokov za sebou patrí podľa rebríčka Deloitte Technology Fast 500 EMEA medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v regióne Európy, Blízkeho východu a Afriky. Týždenník Trend ocenil ESET trikrát za sebou titulom Firma roka.
Zuzana Hošalová
Public Relations Specialist – Slovensko
ESET
we protect your digital worlds
Adresa: Aupark Tower, 16. poschodie, Einsteinova 24, 851 01 Bratislava
Mobil: +421 917 393 115
Telefón: +421 2 32 24 42 09
e-mail: hosalova@eset.sk, press@eset.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.