V Bratislave sa stretli podnikatelia, ktorí predstavili svoje projekty potenciálnym investorom

BRATISLAVA, 14. marca 2013 (tlacovasprava.sk) – Bratislava, 13. marca 2013: Na včerajšom podujatí „Stredoeurópske fórum podnikateľských anjelov“ sa po roku opäť stretli mladí podnikatelia hľadajúci rozvojový kapitál a investori tzv. biznis anjeli z celého stredoeurópskeho regiónu. Ako financovať inovatívne firmy či ako sa stať úspešným podnikateľským anjelom boli jednými z hlavných tém tretieho ročníka tohto medzinárodného podujatia, vďaka ktorému je Bratislava v centre pozornosti investorov a startupov. Svoje rady pri financovaní inovácií a startupov prezentovali Michael Rostock Poplar zo spoločnosti Venture Investor Corporate Finance s.r.o. či rakúsky investor Michal Schuster zo Speed Invest Austria.
Cieľom podujatia bolo poskytnúť najmä mladým podnikateľom príležitosť prezentovať svoje biznis plány priamo pred potenciálnym investorom a získať tak kapitál na rozvoj svojho podnikania. Hlavným významom podujatia je popularizácia venture kapitálových a anjelských investícií v slovenských podmienkach, výmena skúseností a pomoc pri premene zaujímavých podnikateľských nápadov na reálny biznis.
Investori, ktorí sú ochotní investovať svoje prostriedky do nádejných podnikateľských zámerov mladých ľudí sa často združujú do sietí, ktoré tvoria bod prvého kontaktu. Na Slovensku takáto sieť funguje od roku 2011, kedy jej vznik iniciovala Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania spolu so Združením mladých podnikateľov Slovenska. Po dobu svojej existencie sa na túto sieť obrátilo viac ako 300 záujemcov hľadajúcich investora a viac ako 50 z nich prezentovalo svoj podnikateľský projekt investorom. Fórum podnikateľským anjelov na Slovensku organizuje Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania v spolupráci so Združením mladých podnikateľov Slovenska a Združením podnikateľov  Slovenska.
O NARMSP
NARMSP bola založená v roku 1993 za účelom podpory sektora malého a stredného podnikania, zvýšenia jeho konkurencieschopnosti a uľahčenie prístupu ku kapitálovým zdrojom. Podieľala sa na implementácii predvstupových programov PHARE a od mája 2004 i na implementácii štrukturálnych fondov a štátnych programov. Poskytuje tiež poradenstvo v jednotlivých regiónoch SR prostredníctvom spolupracujúcich organizácií (13 regionálnych poradenských a informačných centier, 5 podnikateľských inovačných centier, 9 centier prvého kontaktu, 16 podnikateľských/technologických inkubátorov a dcérskej spoločnosti Fond fondov, s.r.o.).
KONTAKT Mgr. Katarína Schmidtová, vedúca oddelenia komunikácie, schmidtova@nadsme.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.