Visa Europe už vydala na Slovensku 1,2 milióna bezkontaktných platobných kariet (FOTOGALÉRIA)

BRATISLAVA, 14. marca 2013 (tlacovasprava.sk) – Visa Europe, vedúci európsky platobný systém, uviedla pred vyše dvoma rokmi bezkontaktnú platobnú technológiu na Slovensku. V priebehu obdobia od jej uvedenia sa Visa Europe stala lídrom trhu v počte vydaných bezkontaktných kariet. Ako jediný platobný systém na trhu tiež uviedla do komerčnej prevádzky bezkontaktné mobilné platby.

Kaviaren

„Rok 2012 bol ďalším úspešným a dynamickým rokom pre spoločnosť Visa Europe na Slovensku. Pokračovali sme v uvádzaní nových produktov vrátane bezkontaktných a mobilných platieb. Sme radi, že všetky veľké banky (Slovenská sporiteľňa, VÚB banka a Tatra banka) si pre svoje bezkontaktné karty zvolili značku Visa. Vďaka tomu sme sa stali vedúcim platobným systémom v počte vydaných bezkontaktných kariet od uvedenia technológie na Slovensku v decembri 2010 a máme vedúce postavenie aj na trhoch v Českej republike a v Poľsku,“ hovorí Marcel Gajdoš, regionálny manažér pre Českú a Slovenskú republiku spoločnosti Visa Europe a pokračuje: „Bezkontaktné mobilné platby, ktoré tvoria jeden zo strategických pilierov spoločnosti Visa, sa stali pre slovenských užívateľov realitou. Bezkontaktné mobilné platby sme vyvinuli a uviedli v spolupráci s našimi partnermi – Tatra bankou a O2 a v súčasnosti finalizujeme ďalšie bezkontaktné mobilné projekty.“

Dynamický rast

Bezkontaktné karty Visa zaznamenali na Slovensku dynamický rast, čo sa odrazilo aj v kľúčových obchodných ukazovateľoch. Ku koncu roku 2012 sa počet bezkontaktných kariet Visa na medziročnej báze zdvojnásobil. Počas rovnakého obdobia vzrástol počet bezkontaktných transakcií kartami Visa desaťnásobne a ich hodnota vzrástla deväťnásobne.

Európske prvenstvo

lovensko bolo jedným z prvých trhov, kde prebiehala migrácia na bezkontaktné karty a terminály. V rámci Európy zaznamenáva Slovensko druhú najvyššiu penetráciu bezkontaktných terminálov, ktorých počet zatiaľ dosiahol 9 800. V súčasnosti je 35 percent všetkých terminálov na Slovensku vybavených technológiou na prijímanie bezkontaktných platieb. Slovenský trh má tiež najvyššiu penetráciu bezkontaktných kariet, relatívnu k svojej celkovej veľkosti v rámci Európy, pričom 54 percent vydaných kariet má zabudovanú bezkontaktnú technológiu. K dnešnému dňu bolo na Slovensku vydaných viac ako 1,2 milióna bezkontaktných kariet Visa.

„Veľmi nás teší, že bezkontaktná platobná technológia zaznamenáva taký obrovský úspech u slovenských zákazníkov, ktorí sa rýchlo a dôverne oboznámili s technológiou, ktorá im do každodenného života prináša viac pohodlia. Vzrastajúci počet obchodníkov dokazuje jej výhody tiež,“ hovorí Marcel Gajdoš.

Držitelia kariet môžu využívať výhody bezkontaktnej platobnej technológie po celom Slovensku v rámci narastajúceho počtu nákupných miest. Medzi obchodníkov s bezkontaktnými terminálmi patria aj 101 Drogérie, bauMax, dm drogerie markt, DATART, BILLA, Panta Rhei, All Toys, McDonald’s, MEDIAPRESS, Železnice Slovenskej republiky, Sunpharma, Dráčik , Lukoil, IKEA, NAY a veľa ďalších.

„Pevne veríme, že podobný rast zažijeme aj v roku 2013 a že naše produkty predstavia aj iné banky. Naše priority na Slovensku zahŕňajú ďalší rozvoj bezhotovostných platieb a rozšírenie bezkontaktných, mobilných a osobných platieb,“ dopĺňa Marcel Gajdoš.

O asociácii Visa Europe
V Európe je v súčasnosti v obehu 445 miliónov debetných, kreditných a komerčných kariet Visa. Za 12 mesiacov končiacich septembrom 2011 sa tieto karty použili na nákup a výber hotovosti v celkovej hodnote 1,7 bilióna eur. 14% spotrebiteľských výdavkov u obchodníkov je dnes v Európe realizovaných prostredníctvom kariet Visa. Takmer 80% týchto výdavkov je pritom hradených debetnými kartami Visa.

Visa Europe bola založená v júli 2004. Je vlastnená a riadená viac ako 3 700 členskými bankami v Európe. Visa Europe pôsobí nezávisle od globálnej spoločnosti Visa Inc. s exkluzívnou, neodvolateľnou a trvalou licenciou v Európe. Pôsobenie oboch spoločností zabezpečuje globálnu interoperabilitu. Ako špecializovaný európsky platobný systém dokáže Visa Europe promptne reagovať na špecifické trhové potreby európskych bánk a ich zákazníkov – držiteľov kariet a obchodníkov – a napĺňať tak cieľ Európskej komisie vytvoriť skutočný vnútorný platobný trh.

Miera akceptácie kariet Visa po celom svete je jedinečná. Visa/PLUS je jednou z najväčších globálnych sietí bankomatov, ktorá poskytuje prístup k hotovosti v lokálnych menách vo viac ako 200 krajinách sveta.

Michaela Hugon

Senior Account Manager

Grayling
Palisady 36
811 06 Bratislava
Slovak Republic

Tel.: +421 2 5920 1410
Mobile: +421 915 759 469
Fax: +421 2 5920 1400
E-mail: michaela.hugon@grayling.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.