OSRAM aktívne podporuje projekt Hodina Zeme aj v roku 2013 – zhasnite v sobotu večer na jednu hodinu!

BRATISLAVA, 20. marca 2013 (tlacovasprava.sk) – Už túto sobotu 23. marca 2012 o 20.30 hod. sa uskutoční hlavná aktivita celosvetovej kampane Hodina Zeme, do ktorej sa postupne pripája čoraz viac jednotlivcov a organizácií. Poznávacím znakom Hodiny Zeme je vypnutie svetiel po dobu jednej hodiny. Prostredníctvom tejto symbolickej aktivity chcú organizátori upozorniť na problém globálneho otepľovania a svetelného znečistenia našej planéty a potreby ho riešiť.

ilustr

Spoločnosť Osram sa identifikuje s myšlienkou projektu Hodiny Zeme a pripája sa s oduševnením k tejto celosvetovej aktivite. Po minuloročnom zhasnutí svetiel fasády sme sa rozhodli tento rok projekt podporiť ešte viac – okrem samotného zhasnutia svetiel na fasáde administratívnej budovy sme iniciovali výzvu na zhasnutie svetiel nielen na všetkých našich zamestnancov, ale aj obchodných partnerov – aby tak učinili vo svojich domácnostiach, obchodných priestoroch, kanceláriách a prevádzkach“, hovorí o iniciatíve Roman Slobodník, generálny riaditeľ Osram a. s. a dodáva: „Radi by sme vyzvali aj domácnosti a verejnosť na celom Slovensku, aby sa k iniciatíve pridali  – ak je to v ich možnostiach. Nechajte svetlá po dobu jednej hodiny zhasnuté a pridajte sa tak k viac ako miliarde ľudí na celom svete vo viac ako 6 000 mestách a obciach.
Toto symbolické gesto v boji proti globálnemu otepľovaniu a svetelnému znečisťovaniu podporia aj členovia manažmentu spoločnosti Osram, nakoľko prisľúbili, že v pracovný deň pred dňom Hodiny Zeme prídu do práce na bicykli. Ostatní zamestnanci ich môžu v prípade záujmu v tejto aktivite nasledovať.
Praktické tipy, ako v domácnostiach šetriť od Osram:
1. Zhasínajte svetlo. Nenechávajte v miestnostiach, ktoré opúšťate, zbytočne svietiť.
2. Vyberajte po nabití zo siete nabíjačky na telefón, notebook a drobné spotrebiče.
3. Vypínajte počítač, keď dopracujete. Aj keď na ňom nepracujete, stále pohlcuje až 70 percent energie.
4. Šetrič obrazovky ušetrí 5 – 10 percent energie – ak nepoužijete meniace sa obrázky.
5. Investujte do kvalitných LED svetelných zdrojov. Majú neuveriteľnú životnosť (pri priemernej ročnej dĺžke svietenia 1 000 hodín môže dosahovať 20 až 50 rokov) a šetria až 90 percent elektrickej energie.
6. Pri kúpe nových spotrebičov uvažujte o energetickej triede A alebo A+. Sú síce drahšie, ale usporíte až 45 percent energie viac než pri nižších triedach.
O Hodine Zeme
Organizátorom Hodiny Zeme je najväčšia celosvetová ochranárska organizácia – WWF (World Wildlife Found). Od roku 2011 WWF spolupracuje na Slovensku hneď s niekoľkými členmi Sekcie ochrany pred svetelným znečistením Slovenskej astronomickej spoločnosti pri Slovenskej akadémii vied a Slovenského zväzu astronómov amatérov za účelom zvýšenia informovanosti o tejto dobrovoľnej akcii a tým pádom aj zvýšenia účasti. Celosvetová akcia Hodina Zeme má za cieľ upozorniť na problémy súčasnej doby – globálne otepľovanie a svetelné znečistenie a tak isto poukázať na míňanie financií na nepotrebné svietenie.

Spoločnosť OSRAM a.s., sídliaca v Nových Zámkoch, patrí so svojím výrobným závodom k najdôležitejším výrobným závodom koncernu OSRAM vo svete a je jeden z najväčších zamestnávateľov v Nitrianskom kraji. Počas pôsobenia na slovenskom trhu so svetelnými zdrojmi si vybudovala pozíciu trhovej jednotky. Spoločnosť neustále prináša na trh inovatívne ekologické a úsporné zdroje svetla a tým udáva svetový trend v oblasti svetelnej techniky. OSRAM je jediný výrobný závod na svetelné zdroje na Slovensku.

OSRAM GmbH Nemecko je jedným z dvoch hlavných svetelných výrobcov na svete. Portfólio spoločnosti tvorí celý výrobný reťazec – od komponentov – vrátane lámp, Opto Semiconductors ako svetlo emitujúcich diód (LED), elektronické predradníky, kompletné svietidlá, svetelné systémy riadenia a riešenia osvetlenia. Osram má celosvetovo okolo 39 000 zamestnancov a príjmy spoločnosti vo fiškálnom roku 2012 (skončil 30. septembra 2012) predstavovali 5,4 miliardy eur. Viac ako dve tretiny príjmov Osram pochádza z energeticky úsporných výrobkov. Spoločnosť sa venuje nielen výrobe svetla – a tým aj kvalite života – už viac ako 100 rokov.

Fotografie vo vyššom rozlíšení si môžete vyžiadať na:

Mgr. Petra Stolarikova
PR konzultant

We are PR s.r.o.
Mail: pstolarikova@wearepr.sk
Mobil: +421 903 229 599

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.