Union zdravotná poisťovňa vypláca preplatky za lieky oprávneným osobám

BRATISLAVA, 20. marca 2013 (tlacovasprava.sk) – Union zdravotná poisťovňa od minulého týždňa v súlade s novelou zákona o zdravotných poisťovniach vypláca preplatky za lieky. Preplatky budú vyplatené oprávneným osobám najneskôr do 31.3.2013 a to zaslaním na účet alebo poštovou poukážkou.
Preplatky, ktoré sa vzťahujú na VI. štvrťrok minulého roka, teda od 1. októbra do 31. decembra 2012, boli vypočítané všetkým oprávneným osobám na základe zákona č. 34/2011 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 581/2004 Z. z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Nárok na úhradu preplatkov za lieky za IV. kvartál minulého roku vznikol v Union ZP podľa podmienok vyplývajúcich zo zákona 1 536 poistencom (za III. kvartál 850 poistencom) z oprávnených osôb v celkovej výške 30.618,41 € (za III. kvartál 14.764,49 €) a to konkrétne:

1 077 doplatkov zdravotne ťažko postihnutým v celkovej výške 21.679,87 €, z toho 639 doplatkov bude poukázaných priamo na účet

a 459  doplatkov dôchodcom v celkovej sume 8.938,54 €, z toho 284 doplatkov bude poukázaných priamo na účet

Najvyšší vyplatený preplatok je vo výške 357, 94€.

Union ZP tak za celý minulý rok vyplatila 6 172 zdravotne ťažko postihnutým a dôchodcom celkovo 125.231€ na preplatkoch za lieky.

„Poistencov, ktorým vznikol nárok na úhradu preplatkov za lieky, písomne informujeme o konkrétnej výške úhrady, nemusia do zdravotnej poisťovne nahlasovať žiadne údaje ani predkladať žiadne doklady, preplatky za lieky dostanú automaticky na účet alebo poštovou poukážkou, tých poistencov, ktorí uprednostňujú zaslanie na účet zároveň vyzývame, aby do Union ZP oznámili číslo účtu“, informuje MUDr. Martin Vochyan, riaditeľ úseku revíznych a zdravotných činností Union ZP. „V prípade nejasností sú naši zamestnanci pripravení zodpovedať otázky našich klientov na zvýhodnenej linke na Zákazníckom centre Union ZP: 0850 003 333.“
Informácia o doplatku za najlacnejší náhradný liek je uvedená v Opatrení Ministerstva zdravotníctva SR, ktorým sa vydáva Zoznam liečiv a liekov plne uhrádzaných alebo čiastočne uhrádzaných na základe verejného zdravotného poistenia. Je k nahliadnutiu v každej verejnej lekárni.

Judita Smatanová, špecialistka externej komunikácie a hovorkyňa
Tel: +421 2 2081 5414
Mobil: +421 (0)903 780 756
e-mail: judita.smatanova@union.sk

Achmea je najväčšia zdravotná poisťovňa v Holandsku a poskytuje služby viac ako 5,2 miliónom zákazníkov. Achmea nie je kótovaná na žiadnej burze, má silné korene v princípoch poistnej vzájomnosti a je najväčšou poisťovňou tohto typu v Európe. Achmea vždy preferovala dlhodobú kontinuitu a služby svojim zákazníkom nad krátkodobým vyberaním zisku. Achmea je zároveň odhodlaná rozširovať svoje medzinárodné aktivity. V Holandsku je Achmea široko uznávaná pre vysokú efektívnosť, ktorou vykonáva zdravotné poistenie. Zamestnáva viac ako 22 000 zamestnancov v 8 krajinách Európy. Achmea má silné postavenie na domácou trhu v Holandsku, ako aj v Grécku, Turecku, Rusku, Slovensku, Írsku, Rumunsku a Bulharsku. Sídlo spoločnosti Achmea je v holandskom meste Zeist.

Union zdravotná poisťovňa
Union zdravotná poisťovňa, a. s,. je prvou zdravotnou poisťovňou na Slovensku, ktorej jediným akcionárom je zahraničná spoločnosť Achmea B.V. Achmea je jednotkou na holandskom poistnom trhu a jedným z lídrov v zdravotnom poistení. Union ZP pôsobí na slovenskom trhu verejného zdravotného pôsobenia od roku 2006 a v súčasnosti poskytuje svoje služby takmer 440 000 klientom. Union zdravotná poisťovňa od svojho vzniku získala štyrikrát po sebe prvé miesto v súťaži „Zlatá minca“ v kategórii zdravotného poistenia za svoj inovatívny prístup a nadštandardné služby pre klientov.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.