Nemocnica Malacky otvorila po kompletnej rekonštrukcii pľúcne oddelenie (FOTO)

BRATISLAVA, 22. marca 2013 (tlacovasprava.sk) –  V Nemocnici Malacky otvorili po niekoľkomesačnej kompletnej rekonštrukcii pľúcne oddelenie. K zvýšeniu komfortu detských a dospelých pacientov nielen z Malaciek, ale celej 80-tisícovej spádovej oblasti, prispeje nové a moderné vybavenie ambulancií, príjemne farbené priestory či pohodlná čakáreň.

Nemocnica Malacky - pneumológia
Nemocnica Malacky – pneumológia

Rekonštrukcia zmenila pľúcne oddelenie, situované vedľa hlavného vchodu do nemocnice, na nepoznanie. Nové steny, podlahy, okná, rozvody, sanita, vzduchotechnika, klimatizácia. K dispozícii je ambulancia, odberová miestnosť a spirometria.

„Sme veľmi radi, že po zrekonštruovaných operačných sálach či špičkovom centrálnom príjme, ktorých rekonštrukcia stála dohromady 4,5 milióna eur, dávame pacientom opäť viac – vynovené pľúcne oddelenie s oveľa vyšším komfortom, ako ponúkalo v minulosti. Návšteva nemocnice nepatrí k tým, ktoré si človek vyberá rád a dobrovoľne, preto je pre nás dôležité, aby čas, ktorý pacienti v našej nemocnici prežijú, či už v ambulanciách, čakárňach, alebo na lôžkach, bol pre nich čo najpríjemnejší,“povedal výkonný riaditeľ Nemocnice Malacky Ing. Peter Kalenčík.

Modernizáciou a rekonštrukciou prešli v poslednom období okrem pľúcneho oddelenia aj pohotovosti (Lekárske služby rýchlej pomoci). Tá pre dospelých bola presťahovaná k centrálnemu príjmu. Detská pohotovosť sa teraz nachádza hneď pri vchode do areálu nemocnice a deti poteší zábavným detským kútikom, ktorý im spríjemní čakanie na vyšetrenie.

Kontakt pre médiá:

Ing. Zuzana Kovaľová

Manažérka marketingu a PR MEDIREX GROUP

Mobil: 0918 24 11 00

zuzana.kovalova@medirexservis.sk

O NEMOCNICI MALACKY:

Nemocnica Malacky (Nemocničná, a.s.) patrí do MEDIREX GROUP, ktorú tvorí skupina 8 spoločností zaoberajúcimi sa poskytovaním kvalitnej zdravotnej starostlivosti od prevencie, cez diagnostiku až po liečbu ochorení. Jej základným poslaním je poskytovať každému pacientovi prvotriednu zdravotnú starostlivosť. Do skupiny MEDIREX GROUP patrí skupina laboratórií Medirex, a.s., LABMED, a.s., Medicyt, s.r.o. a CytoLab, s.r.o., Senior – geriatrické centrum, n.o., Medirex Servis, s.r.o., ktorá poskytuje komplexný prevádzkový a logistický servis ostatným spoločnostiam a MEDIREX GROUP ACADEMY,n.o., ktorá sa venuje podpore pregraduálneho a postgraduálneho vzdelávania v zdravotníctve.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.