Rok 2013 je podľa RE/MAX Slovakia ideálny na investovanie do nehnuteľnosti (FOTO)

BRATISLAVA, 21. marca 2013 (tlacovasprava.sk) – Ak uvažujete nad kúpou bytu, podľa všetkých predpokladov vám rok 2013 bude priať. Ceny nehnuteľností síce mierne narástli, no stále sú mimoriadne priaznivé. Navyše – bankový sektor sa  po dlhšom období stagnácie spôsobenej ekonomickou krízou „prebudil“ a finančné inštitúcie sa opäť predháňajú v tom, ktorá poskytne výhodnejšie podmienky na kúpu nehnuteľnosti. Takýto dôležitý životný krok si však treba riadne premyslieť a najlepšie je, ak ho konzultujete s odborníkmi.

Richard Churý, riaditeľ RE/MAX Slovakia
Richard Churý, riaditeľ RE/MAX Slovakia

Podvody pri predaji bytov sa v posledných rokoch na Slovensku čoraz viac rozmáhajú, ľudia bez skúseností v oblasti realít môžu podvodníkom ľahko naletieť.  Byt, či dom si samozrejme môžete kúpiť aj sami, no v prípade, ak sa obrátite na realitnú kanceláriu, výrazne eliminujete riziko, že vás podvedú.

Realitnú kanceláriu si však najskôr treba riadne overiť a zistiť, či sa jej meno nespája so žiadnymi škandálmi.

Kupovať nehnuteľnosť s realitnou kanceláriou je menej rizikové, najmä v tom prípade, ak sa záujemca neveľmi vyzná v právnych otázkach“, vraví riaditeľ RE/MAX Slovakia Richard Churý a dodáva: „Realitná kancelária vám nielenže poradí, no zabezpečí aj právne náležitosti, takže máte oveľa väčšiu istotu, že vás nepodvedú a neprídete o svoje peniaze.“

Kvalitná realitná kancelária by mala vedieť záujemcovi o kúpu nehnuteľnosti poradiť aj v súvislosti s jej financovaním. Ako najideálnejšia sa v tomto smere sa javí spolupráca s nezávislými hypotekárnymi špecialistami.

Konateľ spoločnosti KAMAPRO Kamil Bučo pracoval ako riaditeľ pobočky VÚB banky aj ako riaditeľ finančného centra mBank: „Chcel som byť nezávislý a klientom radiť to, čo je pre nich skutočne najvýhodnejšie. Pokiaľ ste zamestnancom jednej konkrétnej banky tak to, pochopiteľne, nejde. Naši odborníci každému záujemcovi spravia prieskum trhu na mieru a skutočne vyberú tú najideálnejšiu hypotéku“.

A ako zistíte, že realitný maklér, s ktorým kúpu či predaj nehnuteľnosti riešite, je skutočný odborník?

V prvom rade vám vie poradiť vo všetkých oblastiach súvisiacich s realitami – bez váhania odpovie na otázky ohľadom investícií do nehnuteľností, vie všetko o výhodách a nevýhodách kúpy novostavieb, či starších bytov a podobne.

Fotogaléria:

Jana Vinšová, držiteľka Ceny maklér roka 2012, vraví, že dobrý maklér musí mať niekoľko vlastností, ktoré zaručujú úspech: „Mojim krédom je pracovitosť, odvaha, trpezlivosť, úprimnosť a pokora. Bez toho sa táto práca nedá robiť kvalitne. Ocenenie ma samozrejme mimoriadne teší, no je zároveň aj výzvou do budúcna. Ak chce maklér držať krok s dobou, musí sa neustále vzdelávať.  Ale aj sledovať, čo sa na trhu s realitami deje. Jednoducho – kvalitný maklér neustále pracuje“.

Celá správa tu: RE/MAX Slovakia: FAKTY A MÝTY O TRHU REALÍT NA SLOVENSKU

Vydal: Spoločnosť RE/MAX Slovakia
Press servis: Advantage, spol. s r.o., 02/5443 0478, 0911/422 120, office@advantage.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.