Najlepšou bankou na Slovensku je podľa magazínu Global Finance Slovenská sporiteľňa

BRATISLAVA, 23. marca 2013 (tlacovasprava.sk) – Slovenská sporiteľňa získala prestížne ocenenie Best Bank in Slovakia 2013 od amerického časopisu Global Finance. Najväčšia banka na Slovensku tak pokračuje v zbieraní ocenení na Slovensku aj v zahraničí a za posledný rok získala už štvrtú významnú cenu. Najlepšou bankou je aj podľa ekonomického týždenníka Trend, britských časopisov Euromoney a The Banker.

image004

„Slovenská sporiteľňa a jej zamestnanci opäť potvrdili, že svoju prácu si robia veľmi dobre. Teší ma, že to oceňujú klienti a odborníci u nás aj za hranicami. Pozícia najlepšej banky na Slovensku nás motivuje robiť všetko pre to, aby sme tieto výsledky dokázali obhájiť aj v budúcnosti“, povedal Jozef Síkela, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Slovenskej sporiteľne.

Odborníci z Global Finance už viac ako 20 rokov hodnotia banky v jednotlivých regiónoch aj na globálnom trhu a rebríček sa stal rešpektovaným porovnávacím faktorom vo finančnom svete. Kritériami pre výber najlepších bánk je rast aktív, ziskovosť, kvalita služieb zákazníkom, konkurenčné ceny a zavádzanie inovácií do bankových produktov.

Americký magazín Global Finance, ktorý vychádza od roku 1987 vo viac ako 160 krajinách, vyberal celosvetovo najlepšie banky na rozvíjajúcich sa trhoch, vrátane strednej a východnej Európy. Najlepšou bankou v Českej republike sa stala Česká sporiteľňa, ktorá tiež patrí do Erste Group.
Štefan FRIMMER
hovorca
odbor komunikácie a sponzoringu

Slovenská sporiteľňa, a.s.
Tomášikova 48
TEL: +421 2 4862 4354
FAX: +421 2 4862 7097
MOB: +421 910 880 687
press@slsp.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.