Spoločnosť Coca-Cola sa do celosvetovej kampane Hodina Zeme zapojí už po siedmy krát (FOTO)

BRATISLAVA, 23. marca 2013 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť Coca-Cola sa pripojí k celosvetovému projektu Hodina Zeme a v sobotu 23. marca o pol deviatej večer zhasne na jednu hodinu osvetlenie vo svojich priestoroch v Bratislave. K tomuto aktu na podporu Hodiny Zeme v uvedený deň vyzvala aj svojich obchodných partnerov a všetkých svojich zamestnancov.

Time Square v noci
Time Square v noci

„Spoločnosť Coca-Cola sa neustále usiluje o obmedzenie vplyvu svojho podnikania na zmeny klímy a chce celú svoju podnikateľskú činnosť vykonávať udržateľným spôsobom. Veríme, že priemysel má kľúčovú úlohu v nachádzaní ekologických riešení pre dnešné klimatické problémy. Hodinu Zeme už nevnímame ako jednorazovú aktivitu spoločnosti, ale ako inšpiráciu na pomoc našej planéte v každodennom živote,“ povedal Marián Pavelka, riaditeľ pre vonkajšie vzťahy spoločnosti Coca-Cola Hellenic. Predbežne sa do tmy ponorí viac ako 7000 miest v 152 krajinách na našej planéte. Kampane sa zúčastnia mnohé svetové pamiatky ako napríklad rímske Koloseum, Eiffelova veža v Paríži alebo reklama na Coca-Colu na Time Square v New Yorku. Volanie spoločnosti po zmene vyjadruje aj tohtoročné motto kampane „Zmeň svoj svet.“ Každý z nás má silu meniť veci vo svojom okolí, s ktorými nie je spokojný.

Spoločnosť Coca-Cola chce byť úspešná nielen komerčne, ale byť prospešná aj v oblasti ochrany životného prostredia. Preto sa angažuje v rade projektov, ktoré chránia životné prostredie a zavádza postupy vedúce k trvalej udržateľnosti rozvoja.

O spoločnosti Coca-Cola
Spoločnosť Coca-Cola (kótovaná na Newyorskej burze cenných papierov ako KO) je najväčší svetový foto_hodina zeme_logovýrobca nápojov a svojich zákazníkov osviežuje takmer 500 značkami perlivých a neperlivých nápojov. Spolu so značkou Coca-Cola, ktorá je uznávaná ako najcennejšia značka sveta, patrí do portfólia spoločnosti šestnásť značiek s hodnotou rádovo miliárd amerických dolárov. Sú to napríklad značky Coca-Cola light, Fanta, Sprite, Coca-Cola Zero, vitaminwater, Powerade, Minute Maid, Simply, Georgia a Del Valle. Coca-Cola je v celosvetovom meradle najväčším dodávateľom perlivých nápojov, káv na okamžitú spotrebu, džúsov a džúsových nápojov. Prostredníctvom najväčšieho nápojového distribučného systému na svete si nápoje spoločnosti vychutnávajú spotrebitelia vo viac než 200 štátoch, a to v množstve viac ako 1,8 miliardy porcií denne. Spoločnosť Coca-Cola sa trvalo angažuje v budovaní udržateľných spoločenstiev a zameriava sa na iniciatívy, ktoré chránia životné prostredie a šetria prírodné zdroje, podporujú aktívny a zdravý život, vytvárajú bezpečné a otvorené pracovné prostredie pre zamestnancov a podporujú hospodársky rozvoj v spoločenstvách, kde spoločnosť pôsobí. Spoločne s výrobnými a distribučnými partnermi patrí spoločnosť Coca-Cola s viac než 700 000 zamestnancami systému medzi desať najväčších zamestnávateľov sveta.
Lenka Kollerova
Account manager
M +421 902 901 610 | T +421 2 330 705 11
lenka.kollerova@neo.sk
Blog | Web

NEOPUBLIC PORTER NOVELLI
Galvaniho 7/A, 821 04 Bratislava, Slovakia
Drtinova 10/557, 150 00 Praha 5, Czech Republic

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.