UCM v Trnave a tamojšia Národná transfúzna služba motivujú študentov k ľudskosti Kvapkou krvi (FOTO)

TRNAVA, 24. marca 2013 (tlacovasprava.sk) – Na univerzitnej pôde sa uskutočnila Študentská kvapka krvi UCM s podtitulom „Aj ty môžeš byť hrdinom“, ktorú opätovne zorganizoval študent Ľuboš Blišák v spolupráci s Národnou transfúznou službou v Trnave. Zámerom Študentskej kvapky krvi UCM bolo povzbudiť a motivovať mladých ľudí k pravidelnému darcovstvu krvi a iniciovať tak vznik novej, mladej generácie darcov.

SKK_UCM_1
Dobročinnej akcie sa zúčastnilo 46 záujemcov, krv darovalo 35 z nich

Dobročinnej akcie sa zúčastnilo 46 záujemcov, krv darovalo 35 z nich. Medzi nimi sa našli prvodarcovia i niekoľkonásobní darcovia krvi. Spolu sa vyzbieralo viac ako 15 litrov krvi.

Na humánnej akcii sa prostredníctvom zástupcov Kliniky hematológie a transfuziológie FNsP Bratislava vyzdvihovala potreba zaregistrovania darcov aj do Národného registra darcov kostnej drene.

Svojich študentov s chuťou pomôcť prišiel privítať a podporiť rektor univerzity Jozef Matúš, ktorý sa Študentskej kvapky krvi pravidelne zúčastňuje. Pri príležitosti 15. výročia UCM poďakoval predstaviteľom NTS za spoluprácu formou medaily. Za aktívnu účasť pri organizovaní štyroch akcií tohto typu bol Ľuboš Blišák odmenený bronzovou medailou.

Počas 4 rokov Študentskej kvapky krvi sa vyzbieralo až 65 litrov krvi od 147 darcov. 13 z nich sa zaregistrovalo aj do Registra darcov kostnej drene.

Zúčastnení boli odmenení vecnými darmi, vďaka reklamno-grafickému štúdiu Crystal Group a producentovi tričiek Shirtinator, ktorý poskytol limitovanú edíciu tričiek výhradne pre túto príležitosť.

Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave je mladá, moderná a dynamická fakulta, alma mater mnohých úspešných žurnalistov, mediálnych odborníkov, marketérov, moderátorov, hovorcov, pracovníkov reklamných, marketingových a PR agentúr ako aj renomovaných pedagógov a odborníkov z praxe. Poskytuje vysokoškolské vzdelanie v študijných programoch masmediálna komunikácia, marketingová komunikácia, media relations (v anglickom jazyku) a aplikované mediálne štúdiá. Okrem toho realizuje aj habilitačné a inauguračné konania. Fakultavznikla 01. 08. 1997.
Viac informácií poskytne:

PaedDr. Eva Habiňáková, PhD.

Kabinet public relations

Atteliér – kreatívna a eventová agentúra FMK UCM v Trnave

e-mail: press.fmk@ucm.sk

tel.: +421 907 427 517

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.